Targul apicol Slobozia 2013

Creat de stefy.costea, Ianuarie 18, 2013, 08:27:25 AM

« precedentul - următorul »

ionel07196555

Citat din: pharaonu75 din Ianuarie 25, 2013, 08:51:13 PM
Anul trecut mi-au placut cei de la Tulcea (Materiale Apicole). Au avut o oferta variata si foarte multe materiale apicole, in special din plastic, foarte utile!

Si bulgarii au avut cateva "chestii" deosebite. Sa vedem anul acesta cu ce vin!
Fagurii la ei sunt foarte ieftini, cam la 50-60% din ce gasesti in magazinele noastre! Am un var din Giurgiu care numai de la ei se aprovizioneaza si spune ca este foarte multumit si de calitate, dar mai ales de pret. Cu tot cu drum pana la Ruse iese mult mai ieftin decat la Apicola!
PRETURILE la BULGARI dar la noi in targ sant apropieate de ai nostri calitatea      { TURCEASCA } dar la ei in targ DOBRICI  a 3 SANBATA din martie sant mult mai mici preturile si la marfa de calitate .

pharaonu75

Ma costa 20 lei dus-intors pana in Bulgaria! Iar daca mai iau 2-3 prieteni apicultori, ma costa toata "excursia" esact cat o bere.
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

stefy.costea

Cine confirma prezenta la Slobozia dintre apicultori ?
Poarta-te cu aproapele tau asa cum ai vrea sa se poarte el cu tine

pharaonu75

1. Stefy.costea
2. Pharaonu75
3. Cipriene
4. Bio
5. Gabriel26do
6. ...
7. ...
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

stefy.costea

Hai, care va mai bagati? Eu dau 5 ciorbe de burta la select sambata seara!!
Poarta-te cu aproapele tau asa cum ai vrea sa se poarte el cu tine

pharaonu75

Eu pot manca doar 4! Cu a cincea te descurci cui sa o dai =)) =))
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

bio

Citat din: pharaonu75 din Ianuarie 30, 2013, 08:03:57 PM
Ma costa 20 lei dus-intors pana in Bulgaria! Iar daca mai iau 2-3 prieteni apicultori, ma costa toata "excursia" esact cat o bere.

merg si eu la Bulgaria....acolo nu m-am imbatat niciodata.. =))

romikele


stefy.costea

Discutam la targ. Vom merge cu microbuzul la pleven. Mai avem disponibile 5 locuri. Taxa 200 lei/ loc. :nudie:
Poarta-te cu aproapele tau asa cum ai vrea sa se poarte el cu tine

pharaonu75

Stii ce tuica buna iese din F40?? =)) =))
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

RazvanTi

sunt un "poliglot" in ale tehnicii
http://bricolaj.myforum.ro

pharaonu75

1. Stefy.costea
2. Pharaonu75
3. Cipriene
4. Bio
5. Gabriel26do
6. RazvanTi
7. ...
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

mmacreanu

Citat din: pharaonu75 din Ianuarie 30, 2013, 08:58:24 PM
1. Stefy.costea
2. Pharaonu75
3. Cipriene
4. Bio
5. Gabriel26do
6. RazvanTi
7. ...
Vin si eu, sunt la inceput si urmaresc sa iau ce-mi trebuie (centrifuga, rame, stupi, etc)
Când ești mort, nu știi ca ești mort. E greu doar pentru ceilalți. La fel și când ești prost.

RazvanTi

1. Stefy.costea
2. Pharaonu75
3. Cipriene
4. Bio
5. Gabriel26do
6. RazvanTi
7. mmacreanu
8. ....
na ca ti-am luat-o inainte dane  :razz:
sunt un "poliglot" in ale tehnicii
http://bricolaj.myforum.ro

pharaonu75

Citat din: mmacreanu din Ianuarie 30, 2013, 09:00:32 PM
Vin si eu, sunt la inceput si urmaresc sa iau ce-mi trebuie (centrifuga, rame, stupi, etc)

Cand ajungi la targ, da si tu un semn, ca sa te cunoastem, sa bem o cafea, o barfa!
Va trebui sa faci tu primul pas, pentru ca noi nu te cunoastem, insa tu ne-ai mai vazut prin poze/video, pe forum!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube