Targ apicol Apiardeal - Sighisoara, Editia l, 17-18 noiembrie 2012

Creat de pharaonu75, Octombrie 22, 2012, 01:45:31 PM

« precedentul - următorul »

Bătrânul

Cit costa masa pentru cei care nu au stand ? si ce contine ? Cine cinta ? Ce se bea (t) ?  :thanks: %%-


orbanstefan64

#32
Citat din: Bătrânul din Octombrie 28, 2012, 09:24:31 AM
Cit costa masa pentru cei care nu au stand ? si ce contine ? Cine cinta ? Ce se bea (t) ?  :thanks: %%-

MUZICA: formatia ACORD din Sighisoara;

BAUTURA: vodca stalinskaya, coniac, martini, vin de Blaj, apa minerala, cafea, suc;

MANCARE:
    - aperitiv: snitel porc si de pui, chiftelute, toba de porc, pasta de brinza cu ardei, telemea, cas, sunca cu hrean, vinete in rosie, castraveti, masline;
    - felul I: ciorba de vacuta;
    - felul II: friptura asortata porc - pui cu  garnitura de cartofi natur, salata de varza;
    - desert: clatite cu miere, gem;

Pret/meniu: 50 lei


50 de bilete de tombola, unde toate biletele vor fi castigatoare

D006

  Ma dar apicultura se discuta la aceasta intalnire ? putem vizita vreo stupina in zona Sighisoara ?

orbanstefan64


albinasebes

"Aşa să lumineze lumina voastră înaintea oamenilor, aşa încât să vadă faptele voastre cele bune şi să slăvească pe Tatăl vostru Cel din ceruri"(Matei 5, 16)

orbanstefan64



romikele


Mihai Sergiu

Nu am nici un stup , nevasta mea ii detine pe toti!

romikele

Asta e!

costelinni

http://constantinignuta.sunphoto.ro

"Intelepciunea ne ajuta sa rezistam, pasiunile ne ajuta sa traim.'" (Chamfort)

jonny_it

Eu vin daca nu este zapada de 1 metru si daca promiteti ca gasesc si eu sa cumpar 250 de manere pt stupi.  :)

:hi:

pharaonu75

Nu stiu ce sa spun despre manere, insa pot sa iti promit ca nu va fi zapada! =))
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

jonny_it

Citat din: pharaonu75 din Noiembrie 01, 2012, 05:01:35 PM
Nu stiu ce sa spun despre manere, insa pot sa iti promit ca nu va fi zapada! =))

Da' ce esti Sfantul Ilie?  :rotfl:

Daca nu o sa fie zapada dau eu un ceai, daca nu dai tu o bere? Ok?  :rotfl:

Abia astept sa beau o bere cu nea Orban,  :hi: ca pana cum de fiecare data cand mergem in Sighisoara eram cu masina si beam doar apa ..  :)