TARGUL APICOL SLOBOZIA 2012

Creat de stefy.costea, Noiembrie 13, 2011, 08:01:16 PM

« precedentul - următorul »

Florin-braileanul (FlorinI)

http://florinbr.sunphoto.ro


sa nu incarc aiurea cu sute de poze forumul, rog sa vizualizati acolo si aici macar sa va spuneti impresiile...

frumoasa organizare, proasta amplasare...
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

pharaonu75

Dupa 2 esecuri de anul trecut, lui Florin i-a reusit pana la urma o poza in care sa apar si eu cu Valter.
Asta poate si pentru ca era ziua lui Valter, implinea 27 de ani  :D , iar momentul trebuia imortalizat!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

pharaonu75

#152
Si ca sa ii intorc serviciul lui Florin, haideti sa va arat ce anume a gasit, in sfarsit, la un targ apicol.: un combinezon pe masura sa! :wink2:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

pharaonu75

Citat din: happy din Martie 31, 2012, 11:08:09 PM
Mie mi-a placut atmosfera de la targ combinat cu piata :lol: Fel de fel de legume si apicole...

Tocmai lucrul asta nu a convenit multor expozanti!


Citat din: Florin-braileanul (FlorinI) din Aprilie 01, 2012, 12:30:55 AM
http://florinbr.sunphoto.ro
...frumoasa organizare, proasta amplasare...
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

mape 48-petru manea

Citat din: pharaonu75 din Aprilie 01, 2012, 07:25:08 AM
Dupa 2 esecuri de anul trecut, lui Florin i-a reusit pana la urma o poza in care sa apar si eu cu Valter.
Asta poate si pentru ca era ziua lui Valter, implinea 27 de ani  :D , iar momentul trebuia imortalizat!
Arata destul de batran la 27 de ani   =)) ^:)^ :hi:

romikele

Felicitari tuturor celor care s-au implicat in organizare si la cat mai multe editii!

Citat din: pharaonu75 din Aprilie 01, 2012, 07:25:08 AM
Dupa 2 esecuri de anul trecut, lui Florin i-a reusit pana la urma o poza in care sa apar si eu cu Valter.
Asta poate si pentru ca era ziua lui Valter, implinea 27 de ani  :D , iar momentul trebuia imortalizat!

Din cate se vede in mana dreapta, ti s-a mai indeplinit o dorinta!  :)
Mosul a venit cu intarziere, dar pe zapezile alea mari nici sania nu s-a putut deplasa  :P

RazvanTi

am fost si eu, lume multa, aglomeratie mare, legume, "scule" iar legume, "lemnoase" iar legume, etc. Ce sa mai.... bani sa fi avut ca in rest de toate.
am stat de vorba si cu  faraonu si cu Florin, am vizionat stupul de poliuretan (superb dar prea piperat pentru buzunarul meu), am mai pipait si "sculele" de care vorbeam (apicole pharaoane  :rotfl:) mi-am achizitionat si maruntisurile de care mai aveam nevoie, 2 pomisori de 1 an de evodia si pe la 12 am fugit la tara la "gagici" si la pomisori.
am ajuns la concluzia ca e muuuuult mai bine sa-ti cumperi cele necesare de la simpozion decat  de pe net (asa se evita surprizele), asadar, asteptam cu nerabdare editia de la anul.
@pharaonu: mi se pare si normal sa fie greu de gasit un astfel de costum... sferic asa  :lol:(sper sa nu supar pe nimeni cu glumita asta)
@happy: mergi frumusel la magazinul aca si intreaba fetele de acolo de lista cu numere de telefon pe care le lasa clientii fideli pentru vanzare albine.
si sigur gasesti si aproape de tine (in judet oricum)
sunt un "poliglot" in ale tehnicii
http://bricolaj.myforum.ro

bio

... am ajuns si eu la tirg, dar din pacate din cauza timpului limitat nu am putut sta prea mult sa cunosc mai multi  colegi dupa Forum..

...Florine-br am trecut la 1 pas de tine... te-am privit  si eram in dubiu esti sau nu esti tu,.....:).... erai tuns mult mai scurt fata de ce imagine tineam eu minte cu tine..:)..plus eram cu masina si nu puteam oprii ca as fi incurcat traficul in zona...:(




dar din cauza vitezei am disparut repede..... mi-am umplut SUPER - MATIZ-ul cu faguri si dus am fost--

pharaonu75

Citat din: romikele din Aprilie 01, 2012, 08:43:26 AM
Din cate se vede in mana dreapta, ti s-a mai indeplinit o dorinta!  :)
Mosul a venit cu intarziere, dar pe zapezile alea mari nici sania nu s-a putut deplasa  :P

Dorinta era deplina daca erai si tu! :wink2:

Jos palaria pentru Danut Puisoru! :hi: :hi:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

pharaonu75

Citat din: bio din Aprilie 01, 2012, 09:56:14 AM
dar di8n cauza vitezei am disparut repede..... mi-am umplut SUPER - MATIZ-ul cu faguri si dus am fost--

La plecare era sa ma calci cu "micul gigant"!
Nu te-am injurat, dar te tin minte... dai un pepsi candva si uit totul! =)) =))
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

bio

Citat din: pharaonu75 din Aprilie 01, 2012, 12:11:09 PM
Citat din: bio din Aprilie 01, 2012, 09:56:14 AM
dar din cauza vitezei am disparut repede..... mi-am umplut SUPER - MATIZ-ul cu faguri si dus am fost--

La plecare era sa ma calci cu "micul gigant"!
Nu te-am injurat, dar te tin minte... dai un pepsi candva si uit totul! =)) =))
..:))...dau Pharaoane,..  cred ca o bere merge mai bine..

..daca nu ai reusit sa ajungi la Fetesti, poate ajungi in vara odata unde am "stupina stationara"  in perioada de vara... macar sa-mi faci ceva poze sa le pui pe forum, ca eu nu stiu si nici nu prea am chef sa invat sa pun eu poze..:(

"stupina stationara"  locul unde tin roiurile ca nu le plimb unde duc pavilioanele.

stefy.costea

Anul asta am cam incurcat stupii cu cartofii, centrifugile cu rasadurile, mierea cu merele, dar las pe cei care au fost prezenti sa ma judece. Promit ca in primul wekeend din februarie 2013 ne vom desfasura in locatia de la ultimele 2 editii.
Poarta-te cu aproapele tau asa cum ai vrea sa se poarte el cu tine

pharaonu75

Si pentru ca a fost ziua lui Valter, vedeti in poza doar FELICITARILE!

Masa si dansul mai tarziu... =))
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

pharaonu75

Nu va speriati, nu este chiar asa de inalt... Florin se urcase pe bordura. :P
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

pharaonu75

Valter se dadea lovit... sau mai bine spus, se dadea sarac, afisand cateva zeci de bancnote de 5 lei... =))
Dar tot nu a scapat de facut cinste!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube