Targul Apicol Slobozia 2011

Creat de pharaonu75, Februarie 05, 2011, 02:27:35 PM

« precedentul - următorul »

pharaonu75

Aglomeratie mare la fagurii Apisrom! Calitatea isi spune cuvantul!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

pharaonu75

Ovisan
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

pharaonu75

Nektar King
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

pharaonu75

Mos Costache
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

pharaonu75

Tremot Dobre
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

pharaonu75

Alte exponate
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

pharaonu75

Produse
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

pharaonu75

Ciorba de burta la Restaurantul Privighetoarea!
Si un pahar de... vorba!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

pharaonu75

Florine mai pune si tu cateva poze, ca esti meserias la fotografii!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

pharaonu75

Celor care nu au fost prezenti nu le spun decat atat:

Fratilor, l-as fi ascultat pe Valter vorbind despre apicultura vreo trei zile fara intrerupere! Cu fiecare cuvand spus de el mai invatai cate ceva nou! Trebuie exploatata fiecare secunda de prezenta a sa pentru a fi "tras de limba"!
Am mai spus eu in gluma ca imi iau pixul si agenda si ma mut la el in stupina... insa daca as face-o as pleca la sfarsitul sezonului doxa de apicultura!

Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

crombra

Mare dreptate ai Dane. Valter este un om deosebit de la care ai ce invata. Ce imi place mie la el este ca :
1. Este deschis la a experimenta tot timpul. Si se vad rezultatele.
2. Si cel mai important lucru, NU ESTE EGOIST. Este dispus sa-ti impartaseasca din experienta si realizarile sale si nu este zgarcit la detalii. Tot ceea ce trebuie sa faci este sa fii in preajma lui la 'o ciorba de burta' si sa-l asculti.
Eu personal am invatat in cateva intalniri cu el, lucruri pe care nu le-am aflat in cei 16 ani de stuparit. Si mai e loc de multe. Urmeaza, Campina.
Mierea e dulce :)  :) dar cu cata  truda amara se scoate :sad: :sad:.
                                                  
http://crombra.sunphoto.ro/

pharaonu75

Asta inseamna ca pune suflet in ceea ce face, de aceea vin si rezultatele!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

gheco

A fost o intalnire minunata. Cei care nu au fost prezenti nu au savurat nici ciorba de burta, nici o discutie lejera si plina de continut.
Sa folosim in sezonul din acest an izgonitorul tip Valter. Original. Si multe alte idei din experienta unui stupar dedicat.

Cat despre targ, nu am observat noutati. Creste concurenta in randul celor care ofera utilaje apicole si nu este rau.
Cu stima.
www.gheco.sunphoto.ro
www.magazine-online.ro/gheco/

roi_ag

Citat din: gheco din Februarie 05, 2011, 07:45:42 PM
Sa folosim in sezonul din acest an izgonitorul tip Valter. Original. Si multe alte idei din experienta unui stupar dedicat. Creste concurenta in randul celor care ofera utilaje apicole si nu este rau.
Si cum arata acest izgonitor ?

Florin-braileanul (FlorinI)

frumos targ, dar putina burta in ciorba
vin si pozele mintenas
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333