buletinul apicol al lui marinlm64

Creat de marinlm64, Octombrie 30, 2011, 09:28:09 PM

« precedentul - următorul »

PARINTELE

Foarte fain,nea Marine.
Dumnezeu te-a harazit cu multe talente.
O fac cu  :rusine: dar trebuie sa spun acest lucru, cum am ajuns sa iubesc si sa inteleg  pictura si pe cei ce ne daruiesc acest dar prin harul si arta lor
:rusine: :rusine:
Mi-at trezit amintiri din timpul facultatii, cand mai fugeam la sectia de Teologie, Practică Şi Artă Sacră,unde cautam sa optin o intalnire cu o fata din aceasta sectie.

marinlm64

eu benzile pentru varooa nu le mai folosesc de  foarte mult timp, cât sunt de bune nu ştiu, dar stiu un singur lucru, că dacă stă o bandă de aia în ladă câteva zile, albina vazând-o o propolizează, propolisu e foarte bun izolator cum poate funcţiona acea bandă  45-90 de zile??, atunci rămane ca stupariu numa psihic să stie c`o tratat familia de albine ... sănatace ... :hi:

romikele


Marin2011

buna seara nea Marine ,cam cat de mare lasati urdinisu la o fam. pe 6 -7 rame la stupii de jos.                                                          Aierisire in podisor nu le lasati deloc?

marinlm64

salut, cam de 5-6 cm... aierisire prin podisor ai vazut la filmele mele ,cum  e ...sănatace 

marinlm64


dan sebastian

Bravo !
Sper sa gasiti si o curea pe marimea respectiva.
Multumim pt clip !
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

captain bee

....foarte frumos si practic !!! dau 10 litri de vin pentru o poza cu Marin dormind !!!!!

marius_vfp

ai grija ce iti doresti ca se poate sa se si implineasca  =))

spor
stiu cate ceva din tot nu totul din ceva

dan sebastian

Mai repede il vezi meditand (la albine sau pictura), decat dormind.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

cornelioandanciu

Domnu Marin, nu ne aratati si ce pictati?
Va salut.

Marius-ursulakhe

Nea marin din ce ati facut dumneavoastra axele pe care este prins nailonul daca se poate sa faceti 1-2 poze si daca este din placbanda cum ati bagat acei rulmenti pe ax ca as dori si eu sa imi fac o masina de periat

marinlm64

axu ala e din fier beton de 1 cm dar întins de la magazin ca au anume de întins fieru sa fie drept si rulmenţi iam bagat usor în iel,si sunt  de 1 cm înauntru si e bine sa miarga mai fortat,nu ca la mine... trebuie sa ai un dorn ca sa faci  pe ax niste gauri mici si atunci rulmentu merge mai forţat dar eu nam mai facut asta ca nam avut dorn (dorn e ceva oţălit si ascuţit ca creonu la vârf si cu ala faci găuri mici pe ax )  sănatace  numai bine  ...

marius_vfp

domnule marin , referitor la dorn , mergeti la un atelier mecanic , si cereti de la un mecanic o supapa de motor , e cel mai ideal dorn , se ascute la capat si dai cu ciocanul cat vrei in ea , e si tratata , rezista la lovituri iar riscul sa te lovesti cu ciocanul peste mana e foarte mic .
eu asa am facut .
spor
stiu cate ceva din tot nu totul din ceva

sandupop

Citat din: marius_vfp din Ianuarie 25, 2014, 02:04:01 PM
domnule marin , referitor la dorn , mergeti la un atelier mecanic , si cereti de la un mecanic o supapa de motor , e cel mai ideal dorn , se ascute la capat si dai cu ciocanul cat vrei in ea , e si tratata , rezista la lovituri iar riscul sa te lovesti cu ciocanul peste mana e foarte mic .
eu asa am facut .
spor
Interesant.. ai ascutit tija supapei si bati cu ciocanul in "palaria" supapei?
Nu trageti!! ...Sunt incepator.