ce ziceti colegi

Creat de dragos2006, Octombrie 13, 2007, 06:42:29 PM

« precedentul - următorul »

dinicu_geo

gata m-am hotarat intru si eu in grup. de la anu"incep productia :hi:

crombra

As dori sa pot face parte din grup dar sincer nu stiu daca am timpul necesar. Eu abia reusesc sa pastoresc stupii. Poate mai incolo sa ma apuc de "stors" venin. :sad:
Mierea e dulce :)  :) dar cu cata  truda amara se scoate :sad: :sad:.
                                                  
http://crombra.sunphoto.ro/

CRISTI M

De ce nu mai pot pune fotografii ?
Mai incerc .

gudas valentin

Citat din: CRISTI MDe ce nu mai pot pune fotografii ?
Mai incerc .
Sunt mai mari  de 2 (micsoratile)
Suntem saraci,dar nu suntem prosti.
http://valigudas.sunphoto.ro/Albinute_harnicute_2011

CRISTI M

Fiola sterila , dop cauciucat , volum 7 ml lichid = 0,5 gr venin uscat

D006

cu ce pret se vinde 1 gram de venin uscat ???????//

PricopArthur

Citat din: CRISTI MPentru PRICOP                        Cu 2 aparate care se compun din 8 rame colectoare am recoltat in 2007 , 154grame venin uscat .(folosite la 60 fam , cand am avut timp)
Dar cu 2 aparate care se compun din 40 rame colectoare este cu totul altceva cand le folosesti 160 fam. .
Multumim dle Cristi M. Inteleg cofidentialitatea acestei tranzactii, dar nu ii inteleg rostul. Popularizarea unui produs se face aratand macar elementele de baza. Altfel, oricine isi pune intrebari. Nimeni nu cumpara ceva numai pt ca vanzatorul spune ca e bun.
Ce nu inteleg eu, este de ce la acea prezentare na au fost invitati si cineva de pe acest forum, cu atat mai mult cu cat aici s-au purtat cateva discutii despre acest subiect. Nu vad care ar fi fost motivele ca, asa cum spunea un coleg, sa nu fie si cativa curiosi. Sa fie tot pentru a pastra confidentialitatea acestei activitati?
Eu am vrut sa incerc in propria stupina aceasta activitate, dar trebuia sa cumpar aparatul neconditionat, si fara garantia cumpararii veninului din partea lor.
Dv vi se pare o tranzactie transparenta in aceste circumstante? Mie nu.
Va multumesc inca odata pentru primele poze despre aceasta activitate, afisate public.
Miere multă şi inimă curată!

catel

Citat din: florinpngcu ce pret se vinde 1 gram de venin uscat ???????//
pai dupa cum am citit pe forum depinde de oferta, adica unii cu 52000 euro iar altii chiar cu 150-200 000 euro kg.  :nod:
Sa fii DOMN ii o-ntaplare, sa fii OM ii lucru mare !

D006

media sa inteleg ca este undeva la 100 de euro pt un gram.
e un pret bun.
care sunt efectele in acel an si in anii urmatori asupra familiei in cauza ?

D006


catel

Citat din: florinpngmedia sa inteleg ca este undeva la 100 de euro pt un gram.
e un pret bun.
care sunt efectele in acel an si in anii urmatori asupra familiei in cauza ?
cred ca un raspuns o sa-l primesti de la cristi man sau altcineva care colecteaza venin. sunt ferm convins ca mai sunt si altii care colecteaza. de ce nu spun nmk? lesne de inteles: CONCURENTA !!!
Sa fii DOMN ii o-ntaplare, sa fii OM ii lucru mare !

D006

concurenta este foarte buna.
sa inteleg ca piata este saturata si le este teama sa li se diminuieze din vanzari.

gudas valentin

Citat din: florinpngconcurenta este foarte buna.
sa inteleg ca piata este saturata si le este teama sa li se diminuieze din vanzari.
NU,ca o sa extragi tu,si o sa le ofere / g mai putin.
concurenta este foarte buna.
pt cel ce cumpara(in acest caz) :nod:
Suntem saraci,dar nu suntem prosti.
http://valigudas.sunphoto.ro/Albinute_harnicute_2011

D006

Citat din: valy gudas
Citat din: florinpngconcurenta este foarte buna.
sa inteleg ca piata este saturata si le este teama sa li se diminuieze din vanzari.
NU,ca o sa extragi tu,si o sa le ofere / g mai putin.
concurenta este foarte buna.
pt cel ce cumpara(in acest caz) :nod:
Teoretic Florin are dreptate.Practic Valy.
Se lupta pe toate caile posibile pentru indepartarea concurentei atat cu mijloace legale cat si ilegale.
Cum este aici? dupa cate imi dau seama se pare ca exista un sistem inchis cu reguli stricte si se incearca formarea unui al doilea grup.Timpul va arata daca e bine sau nu.
Sa nu se ajunga la ce-a scris Valy.
Batand toba va apare si un cumparator ca sunt multi. :hi:

D006

o regula universal valabila, cand cantitatea de produs creste efectul va fi scaderea pretului de cumparare.
e crud dar adevarat