Sirop de porumb...

Creat de badguy_goodguy, Iunie 13, 2011, 05:48:16 PM

« precedentul - următorul »

badguy_goodguy

PRO/CONTRA ce pareri aveti ?

am inteles ca ar costa undeva la 3.5 lei / litru :) deci mai ieftin decat zaharul :) e si mai bun ?

apivasmob

Sanatate tuturor apicultorilor

D006

 Titlul nu este corect deoarece respectivul sirop nu se obtine din fierberea porumbului.... e un proces tehnologic mult mai complicat . de la porumb la F40 este cale lunga . Hai sa-i spunem sirop de fructoza.

badguy_goodguy

Ok , si ? ;) ati incercat? ce parere aveti de el ?

D006


costinelblagniceanu

L-am folosit si da rezultate foarte bune. :yes: :yes: :yes:
Cine intreaba este prost pentru 5min. cine nu ramine prost o viata.http;//costinelblagniceanu.sun photo.ro

alvo

Citat din: badguy_goodguy din Iunie 13, 2011, 05:48:16 PM
PRO/CONTRA ce pareri aveti ?

am inteles ca ar costa undeva la 3.5 lei / litru :) deci mai ieftin decat zaharul :) e si mai bun ?
nu prea e mai ieftin decat zaharul!
un litru de sirop de zahar 1/1,contine 0.63 kg de zahar.
4.5lei/kg(zahar Carfour)x0.63=2.835lei/litru de sirop de zahar 1/1

liviu1965

O rugaminte la dvs.: cum arata ?
cum este ambalat?

D006

   Este un produs vascos cu umiditatea de 20,5% la iesirea din fabrica
  Vine ambalat in cisterne de 24 de tone.

liviu1965

A nuuuuuuuuu, ceva la 1-2-3 litri.
Spunea cineva de careffour

prisaca

 :hi: Am folosit f 40 e vascos intradevar are densitatea mare eu l-am diluat cu apa si zahar l-am procurat de la calafat la butoi de 200 kg

badguy_goodguy

Cat ai dat pe butoi? Poate il cumpar si eu....sa raman cu un butoi moca macar :)

proapis13

Citat din: prisaca din August 10, 2011, 09:47:59 PM
:hi: Am folosit f 40 e vascos intradevar are densitatea mare eu l-am diluat cu apa si zahar l-am procurat de la calafat la butoi de 200 kg
Butoiul o fi fost de 200L nu kg :sad:
Un tel de contact shi un pretz potzi sa dai?
salve :hi:

costinelblagniceanu

pretul esteundeva la3,15ron iar un tel.decontact ti-l dau daca ma suni.; :ok: :ok: :ok:
Cine intreaba este prost pentru 5min. cine nu ramine prost o viata.http;//costinelblagniceanu.sun photo.ro

bally

va sun eu daca imi spuneti numarul, sincer daca are cineva o adresa sa un numar de contact al celor din Calafat i-as fi recunoscator :welcome: