asigurari facultative pentru stupine

Creat de stefanm, Ianuarie 01, 2013, 05:39:39 PM

« precedentul - următorul »

cristipep


cipriene

silviu, se pare ca doar tu crezi in asigurari  :D
Ajunge zilei rautatea ei! (Matei 6, 34)

cristipep


silviu

Mie nu mi-e frica de bau-bau :rotfl: :rotfl: :rotfl:
   Viata asta a mea ma dus asa cum v-am spus pentru cativa ani in asigurari pe mai multe functii si am invatat multe despre asigurari.Asa ca nu mi-e frica de asigurari pentru ca daca mi-am spart capul invatandu-le,interpretandu-le si invatand pe multi.Acum m-am retras din sistem ,mai lucrez ocazional pentru un broker serios.In anii astia am vazut multe si bune si rele.Nu le fac statuie,dar nici nu mi-e frica sa fac o asigurare cand am nevoie de ea.
   Asa ca daca aveti nevoie de o parere cu drag ce stiu va stau la dispozitie.
                                   Cu stima,
                                          Chis
"Dumnezeu nu ne cere minuni.Acelea le face EL."
     Arhm.Arsenie Boca

cristipep

Este adevarat ca daca nu ai o relatie in asigurari....nu ai sanse reale de a obtine despagurbiri????????????

Aurel

Domnule Chis, personal nu ma indoiesc de calitatile si intentiile bune ale dumneavoastra,
cum dealfel cred ca nimeni de pe fortum ,nu a facuto pana acum.S-a discutat aici si s-a pus problema sistemului in care spuneti ca ati lucrat.Pina acum cel putin pe mine m-ati convins ca sinteti de buna credinta dar stiti dumneavoastra proverbul:"Cu o floare.....................";nu mincam noi miere.
E inutil sa va mai povestec lucruri pe care nu ca le-am auzit, chiar le-am trait cu asigurarile.
Dar fiecare apreciaza din punctul sau de vedere cum crede de cuviinta.Eu nu mai vreau sa fiu umilit pe banii mei.
Din partea mea toata stima!

cristipep

Asigurarile sunt aceiasi porcarie ca si avocatii, etc ...iti promit marea cu sarea si cand tragi linie la sfarsit vb lui Aurel esti mistocarit pe banii tai, sau pierzi pe banii tai.Totusi domnule Chis nu mi-ati raspuns la intrebare.........Este adevarat ca daca nu ai o relatie in asigurari....nu ai sanse reale de a beneficia de despagurbiri?????????

silviu

    Nu.Cel putin de prin 2008 nu prea ai ce face cu relatiile in asigurari.Dosarele de dauna se analizeaza si se stabilestye cuantumul despagubirii in centrala fiecarei firme,mai mult,grupul de firme Omniasig,Asirom(Viena Insurance) are contract cu o firma total independenta care evaluiaza daunele.Asa ca cel putin in ultimul timp nu prea ai ce face cu pilele in sistem.
   Nu pot sa spun ca nu am vazut multi clienti nemultumiti de modul in care au fost despagubiti sau de modul in care au fost tratati.Dar dintre acestia un mare procent sunt cei care s-au asteptat ca asigurarile sa rezolve orice si in orice conditii (eu la spuneam "full CASCO").Cei care au intrebat mai amanuntit sa li se explice ce au si cum au asigurat si au gasit si un asigurator care dincolo de realizarea planului care e mare,a vrut sa doarma linistit si a fost cinstit cu clientul au fost probleme mai putine.Am vazut si romani fericiti si multumiti de despagubire.Nu as putea sa dau procente.
   Acuma sa nu credeti ca eu am avut numai succese in asigurari,mai ales in ultima perioada,cand din cauza crizei toate firmele au strans cureaua.Am avut si clienti nemultumiti,mai ales ca am avut un anume specific al muncii.Dar m-am straduit sa stie omul in mare pentru ce da banul,si asa cum am incercat sa raspund aici cat mai bine,am incercat sa spun si clientilor ce inseamna riscurile si ce nu se acopera.
  Ar fi multe de discutat,inclusiv cu a inventata sigurarea asta minune innventata de guvern (PAID) dar nu vreau sa abuzez de rabdarea dumneavoastra.
                    Cu stima,
                              Chis
"Dumnezeu nu ne cere minuni.Acelea le face EL."
     Arhm.Arsenie Boca

bio

Asigurare FACULTATIVA stupina...... asigurare marca 'BIO"...:))

lacat legat cu cablu...... Garantat 100%.




mape 48-petru manea


cristipep

Citat din: bio din Ianuarie 15, 2013, 06:51:08 PM
Asigurare FACULTATIVA stupina...... asigurare marca 'BIO"...:))

lacat legat cu cablu...... Garantat 100%.

Ceva asemanator.......dar la fe de sigur...


bio

Citat din: cristipep din Ianuarie 15, 2013, 08:58:11 PM


Ceva asemanator.......dar la fel de sigur...



..ce de oameni inventivi..:)

ma doare burta de ris cind vad cit de nastrushnici sunt oamenii..

cristipep

Pai nu stii cum e romanu ....pana nu leaga cu sarma......nu se simte in siguranta. :)

bio

..eu am legat cu sirma ca numai stiam unde aveam cheia si am taiat o za de la beciugul care tinea lacatul..

si este "lucrare" facuta de vreo 2 ani ... si am tot lasat de azi pe miine rezolvarea situatiei.

bucovineanu

"Nimic nu e mai definitiv decat un lucru facut provizoriu."