Intrebari pentru Edy.....cu raspuns garantat

Creat de edy, Decembrie 30, 2012, 08:57:03 PM

« precedentul - următorul »

abeja

Citat din: mape 48 din Ianuarie 06, 2013, 10:45:46 AM
Viata asta bat-0 vina ,am devenit neancrezator astept dovezi si apoi imi cer scuze  :hi: :hi: :hi:

Nu  cred  ca  are  importanta dovezile  tip  :poza,inscrieri in  asociatii ,harti  si  alte  minuni.
Nu  cred  ca  cineva  ar  pune  in  dubii valoarea  lui  Edy  si  azienda  sa. Pe  mine  ma  intereseaza  ca sfaturile  date  sa  fie  credibile si  constructive.Ex ... cand  scrii  de  matca  Bukfast ,trebuie  sa  vina  cu  ceva  noutati  si  nu  cu  ce  stim cu  totii(cred  ca  tot  prostul  are  o  carte  in  care  scrie  de  rasele  de  albine).Sa  fie  sanatos si  binevenit  pe  acest  forum ,insa  e recomandabil sa  studieze  postarile  scrise  de anumiti useri si  sa  vada  contributiile  lor  aduse acestui  forum.

edy

 Nea abeja cu tot respectul ,lasa-ma sa termin ce am de spus ,nu mai intervenii cu comentarii sau concluzii de tot felul si la urma cand am terminat subiectul pe care l-am deschis poti veni,dimpotriva comentariile matale si a cui va vrea vor fi binevenite,daca tot ma intrerupeti cum sa merg inainte????,daca nu va raspund va sucariti ca va ignor,daca va raspund nu e bine si deci ce ar trebui sa fac-sa transform orice subiect de discutii intr-un fel de balci ,sau iarmaroc unde unul da o idee si sar toti cu alte idei total diverse sua comentarii fara nici un rost-nu stiu daca m-ati inteles sau trebuie sa traduc si eu???? dupa fiecare propozitie de-a mea 10 comentarii de-ale voastre,pai nea Milu 56  si altii care stiu ceva de-ale apiculturii si nu fac numai poze si filmulete de ce nu mai scriu pe acest forum,oare nu te intrebi????
"Daca albinele nu ar fi fost-eu le-as fi inventat ", by edy

doru AN2

  EDY,nu te supara . Nu  vrem sa te retragi .Ca fiecare om ,avem si noi indoielile noastre. Am inteles de  la colegul nostru ROMIKELE, care te cunoaste foarte bine,ca esti om serios si nu bati campii.Asa ca,invitatia ta ca noi sa te vizitam la locul de munca , a prins contur. In acest sens ,urmeaza ca noi sa ne organizam si intalnirea sa aiba loc.
         Toate cele bune!

Bătrânul

edy am o intrebare  pentru raspuns garantat .  :wink2:  TE ROG CA DE ACUM SA SCRII IN FIECARE ZII CE AI LUCRAT IN LEGATURA CU ALBINELE in ziua respectiva ! Dai curs acestei cereri????   :thanks: Daca refuzi te voi considera un mincinos ordinar.  :ok: :ok:

edy

 Pai m.atale cu tot respectul cine te crezi ??? ca eu sa-ti d-au raportul de ceea ce fac in fiecare zi,spune m.atale ce faci la cei doi stupi care-i ai prin curte.
"Daca albinele nu ar fi fost-eu le-as fi inventat ", by edy

pharaonu75

Edy, ai o obesie cu "doi stupi". Si mai ai una cu "altii ma invidiaza".
Parerea mea!

P.S. Eu am mai mult de 2 stupi. Am 3,14! :wink2:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

cristian bh

eu mai am doar doi stupi ...si-s dornic de-nvatare,,,si cu drag il citesc pe scumpul meu confrate,,,, nu de alta  dar asa retin mai bine cele invatate de la ,,amatorii astia ,,

Bătrânul

Citat din: edy din Ianuarie 12, 2013, 11:13:00 AM
Pai m.atale cu tot respectul cine te crezi ??? ca eu sa-ti d-au raportul de ceea ce fac in fiecare zi,spune m.atale ce faci la cei doi stupi care-i ai prin curte.
Daca vrei tu edy fie. Eu sint un batran lenes asa ca m-am trezit pe la 8 , am facut un dus fierbinte ,m-am barbierit , la ora 9 am baut un ceai de fructe de padure cu pia de casa unsa cu unt. Pentru ora 9,30 aseptam un ITALIAN dornic sa cumpere terenuri multe pentru eoliene dar a sunat ca nu mai vine ca e prea mult 2 euro/mp pentru teren. Dupa asta am avut un control din partea serv. arme si munitie (controlulperiodic) Seful biroului fiind si stupar incepator (20 stupi) am dezbatut si iernatul. Am verificat 10 stupi cu stetoscopul am tras suberele de OSB de la fundurile antivaroa sa vedem consumul . Spre autocritica mea i-am spus sa aleaga un stup care i se pare mai slab la ascultat si am dat jos folia care acopera clopot ziarele (10 CM) podisorul si ne am mininat cum arata un roi frumos pe 7 rame acoperite in ghem mijlocul lui ianuarie. Dupa plecarea lor am dus de mincare in volierele celor 3 pitbuli si la saint bernadul liber din curtea interioara 7000 mp. Ulterior am taiat copca pe iazul proprio din livada de 50000 pm . Am mai facut ceva dar nu pot scrie (ilegala fapta :nod:)  Adineaori am mincat cartof natur prajit cu boia si o bucatica de ceafa . Ma odihnesc puti si vad ce mai fac  dar caratul lemnelor e obligatoriu. DE TOTE CELE POT PREZENTA PROBE  =D> =D> =D> =D>

roi_ag

Citat din: Bătrânul din Ianuarie 12, 2013, 02:28:33 PM
Am mai facut ceva dar nu pot scrie (ilegala fapta :nod:)  Adineaori am mincat cartof natur prajit cu boia si o bucatica de ceafa .
Ceafa de urecheat!! :nono: =D>

pharaonu75

Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

Bătrânul


cipriene

edy, care este cea mai mare problema cu care te confrunti tu acolo? (legat de albine, bineintele  :Ps)
Ajunge zilei rautatea ei! (Matei 6, 34)

nicomico

Cred ca singura grije pe care nu o are, este ca cineva poate sa-i fure stupi..... cum se obisnuieste in Romania ca dee Italia este o tara civilizata .

cipriene

pai sa ne spuna edy asta, sau poate nu asta este cea mai mare problema/grija  :P
Ajunge zilei rautatea ei! (Matei 6, 34)