Intrebari pentru Edy.....cu raspuns garantat

Creat de edy, Decembrie 30, 2012, 08:57:03 PM

« precedentul - următorul »

edy

"Daca albinele nu ar fi fost-eu le-as fi inventat ", by edy

edy

M-ati intrebat -v-am raspuns si va voi raspunde si in continuare dar in limita bunului simt,voi sunteti in Romania,eu in Italia si nu adresa conteaza ci azienda si munca mea de o viata, cand va veti hotari sa veniti sa ma vizitati veti avea si adresa mea de aici cum v-am promis. Cand omul este patit se fereste si de umbra sa spune parca un proverb englezesc.
"Daca albinele nu ar fi fost-eu le-as fi inventat ", by edy

cipriene

cum mah 1200-1500 de fam? :nebun: :nebun: :nebun:
pai unde si ce culeg atatea albine????
vreau si eu sa merg daca se poate, sa vad cu ochii mei!
Ajunge zilei rautatea ei! (Matei 6, 34)

edy

Culeg de prin flori ca sunt destule pi pentru ele.
"Daca albinele nu ar fi fost-eu le-as fi inventat ", by edy

cipriene

ok, reformulez: vreau sa vad atatea flori :P
aici ne incruntam cand vin mai mult de trei pavilioane (max 200 fam) pe o sola de floare de cateva hectare.
Ajunge zilei rautatea ei! (Matei 6, 34)

edy

Dar cine a spus ca sunt toti stupii la un loc,am spus ca in prezent detin peste 400 fam.de albine si candva depaseam 1000 de fam.de albine,dar in nici un caz nu culegeau toate la un loc,ci erau divize in postatiuni de 44-50 familii,doar nu locuiesc in Rai,nu deocamdata??!!
"Daca albinele nu ar fi fost-eu le-as fi inventat ", by edy

D006

  Edy pana sosim noi la tine nu vii si tu cu ceva poze si filme din ferma ta ?

cipriene

Ajunge zilei rautatea ei! (Matei 6, 34)

edy

as veni dar trebuie sa-mi cumpar un aparat de filmat mai bun ca am unul dar e o rabla si nu merge.
"Daca albinele nu ar fi fost-eu le-as fi inventat ", by edy

ioanardelean55


Se pot face poze si filmulete si cu tel. mobil.  :surprised:

edy

"Daca albinele nu ar fi fost-eu le-as fi inventat ", by edy

D006

  Vezi ca telefonul are bluetooth prin aceasta tehnologie poti trimite filmul de pe telefon pe calculator fara fir sau alte dispozitive , asta daca si calculatorul are bluetooth . Faci un cont pe you-tube si urci filmele acolo.
  Daca la voi nu a auns aceasta tehnologie poti salva filmul pe cardul de memorie al telefonului , apoi cu un stik special se ataseaza la calculator , apoi you-tube.

  daca ai un smart-phone e si mai simplu , te conectezi la net direct de pe telefon si basti cu filmele pe you-tube.

edy

Multumesc,sa vad ce pot face-ceva va iesi sper.
"Daca albinele nu ar fi fost-eu le-as fi inventat ", by edy

tassevasi

Citat din: edy din Ianuarie 04, 2013, 07:53:03 PM
si mai departe cum se trimit pe forum???

  Ne grabim sa explicam  ce si cum .
  Mai intii   dupa ce s-a fotografiat  se introduc in calculator (cu un cablu )  intr-un  folder  unde sa sti ca ai de gasit ulterior ,cind o cauti  pt  a o  posta .
  Dupa ce ai  scris  ceva pe pagina  de alfel cum faci de fiecare data , cauti mai jos  si dai de  ceva (atasament si alte obtiuni) ,dai clic   si apare  mai jos (ataseaza) si in  chenar < alege fisierul > si( nu s-au ales fisiere ) atunci cind nu s-a ales .
  Se  apasa pe  alege fisierul  si se deschide fereastra unde ai  pus mai inainte puza .  Dai clic si apoi  open , dupa care  postare .
   Mai terb stiut ca din aparat foto treb sa ai un cablu pt  a fi introdus in pc .
  Cam aceasta ar fi procedura .
Numai bine

edy

"Daca albinele nu ar fi fost-eu le-as fi inventat ", by edy