Hotii fura stupi acum .

Creat de tassevasi, Septembrie 04, 2012, 09:53:16 PM

« precedentul - următorul »

tassevasi

 Astazi, am aflat ca la Valea Iasului ,linga C-de Ardes  ,s-au furat  13 stupi  dintr-o gradina .
Probabil vroia sa-i fure pe toti , pentru ca persoana i-a gasit inchisi si pe ceilalti ,dimineata cind s-a dus la ei.
  Cemai , o paguba de peste 5000lei, si omul avea  luata a ll a transa de bani .
  Pentru acest motiv v-am informat ,ca in aceasta perioada se fura foarte mult stupi ,sa fim cu mai multa atentie ,
  Politia e neputinciosa s-a vazut , nu s-au putut ridica amprente si sigur nu va afla vreodata .
  I-mi pare f rau de  aceasta  situatie .
   Va doresc numai bine .

dorindafi

nu-i de mirare , vin controlele la cei care au trecut de anul 3
CODUL  e   LEGEA
         0763650092

orbanstefan64

un coleg de al meu o ramas fara 14 roi iar celalalt fara 26 de fam + vreo 30 de lazi goale .
inca nu so prins hotii  :rusine: :rusine:

antiopa din ardeal

  Si stupina mea a fost ,,vizitata" de hoti acum 2 nopti. Am observat doar aseara sau mai exact a observat o vecina stupul dus la marginea unui drum rar folosit. Al II-lea stup era doar putin miscat pe suport si fara capac. Stupii mei au fund detasabil si cred ca hotii au incasat ceva intepaturi. Politia cauta acum suspecti umflati, asta daca se mai vede dupa o zi jumate.

bee_lover

Mare grija la stupi, pe la noi prin zona se fura stupi intr-o veselie.

KTA-APIDORNA - Ski

La noi la Dorna I-i asteptam cu mare drag pe hoti... :rotfl: Baietii de la EKIPA, abia asteapta sa bata pe cineva si sa-i dea mai apoi pe mana politiei  :wink2: :bravo: deci in concluzie e buna o colaborare cu o firma de paza...Pace ! si mama lor la hotii....:)
bucură-te de ce ai,nu fi nefericit pentru ce nu ai!(dar nu fi leneş!) KTA -SKI  0745789006 /mess:[email protected]  http://foreverapi.sunphoto.ro/

Kov iulian

Citat din: KTA-foreverApi - Ski din Septembrie 05, 2012, 07:14:21 PM
La noi la Dorna I-i asteptam cu mare drag pe hoti... :rotfl: Baietii de la EKIPA, abia asteapta sa bata pe cineva si sa-i dea mai apoi pe mana politiei  :wink2: :bravo: deci in concluzie e buna o colaborare cu o firma de paza...Pace ! si mama lor la hotii.... :)


Puteti detalia un pic, ce tarife practica astfel de firme de paza private cum se plateste la interventie sau lunar cu contract ?

KTA-APIDORNA - Ski

Citat din: Kov iulian din Septembrie 05, 2012, 07:25:18 PM
Citat din: KTA-foreverApi - Ski din Septembrie 05, 2012, 07:14:21 PM
La noi la Dorna I-i asteptam cu mare drag pe hoti... :rotfl: Baietii de la EKIPA, abia asteapta sa bata pe cineva si sa-i dea mai apoi pe mana politiei  :wink2: :bravo: deci in concluzie e buna o colaborare cu o firma de paza...Pace ! si mama lor la hotii.... :)


Puteti detalia un pic, ce tarife practica astfel de firme de paza private cum se plateste la interventie sau lunar cu contract ?
Am vre-o doi verisori la aceasta firma de paza si m-au luat si pe mine in monitorizare,camere video, alarma,etc, astea le-am montat eu, in rest se ocupa ei cu interventia de la dispecerat,nu stiu exact cam ce tarif au, dar am sa ma interesez zilele astea si va comunic.
bucură-te de ce ai,nu fi nefericit pentru ce nu ai!(dar nu fi leneş!) KTA -SKI  0745789006 /mess:[email protected]  http://foreverapi.sunphoto.ro/

cristipep

Pana vine echipa de interventie.....stupii s-au roit.........cu tot cu lada.Incepem sa traim vremuri furacioase mai ales ca sunt la mare cautare stupii si oricum tot un cunoscator ciordeste..sau un inconstient. Bataia este rupta din RAI sau il prinzi daca ai norocul si ii faci o apiterapie cu venin de albine in mod secial la organele genitale, de reproducere.

Bătrânul

http://www.dhgate.com/ltl-acorn-5210mm-5210m-ltl-5210mm-mms-hunting/p-ff80808136ee5145013711b897e7222c.html#s1-3-null  trimite poza doua telefoane si e-mail pe o adresa....  http://www.spycentre.com/X26C-Advanced-Taser-Pistol  puteti compara fara autorizatie , si pistolul cu bile este jucarie pe linga asta ... :bravo:

Hermannstadt

Buna ziua,
     acelasi lucru am auzit ca s-a intamplat si prin jurul Sibiului, undeva in zona Mag, unde omul a dus vreo 100 de stupi, a asezat lazile (prima tura, omul nu dispune de o masina foarte mare, are un papuc + remorca cu care transporta) plecand dupa a doua tura...
Toata mutarea celor 100 de stupi s-a desfasurat pe 3 nopti.
Stupi au stat acolo o saptamana, el vizitandu-i in fiecare zi, dupa o saptamana a venit vremea sa ii aduca inapoi acasa tot in acelasi fel (2-3 nopti), dar la ultimul transport ... surpriza ... au disparut 10 lazi cu tot cu albina...

Cum spunea d-ul cristipep ca tot un cunoscator se baga la furat, ca unul care nu stie si-ar lua niste pupaturi de la albine  =))

Numai bine!

:hi: :hi: :hi:

update: cei drept acolo nu era nici o gradina, casa, era sub o padure !
Cand esti mort, nu stii ca esti mort.Este greu doar pt ceilalti.La fel si cand esti prost. Phillippe Geluck
http://hermannstadt.sunphoto.ro/

Donbazil

#11
Sal'tare!
NU!.....
Hotii nu fura stupi " acum"!
Hotii au furat stupi de-a lungul vremii - ca de-aia e si povestea " cu musca pe caciula" .....
Numa baiu dreaq este ca acuma hotii stiu ca si daca-i prinde scapa.....Ori dau spaga la.....Ori dau la......Sau indupleca pe......Ori se bucura de incompetenta si mila prost inteleasa a ......
Asta-i situatia!
Pe vremea mea un hot o lua de-i pleznea pielea pe cur, acuma se respecta "drepturile omului".....
Hotii si infractorii de tot soiul de la cel mai mic pan-la cel mai mare se bucura de tot felul de "prezumptii" si "drepturi", numa bietul pagubit  trebuie sa-si plateasca cu cheltuiala dubla paguba.....
"Ce daca a furat trei gaini, altii fura milioane"?.....
Da!.... Dar alea trei gaini erau unica avere a amaratei de baba Leana!......La asta cine se mai gandeste?.....
Asta-i democratia pe care multi au vrut-o!....Asta au!....
Io sunt acuzat ca am ramas un nostalgic.....Poate-i chear asa!....Si cu asta ma mandresc....Da! Am ramas un nostalgic al LEGII BINE CUNOSCUTE, RESPECTATE SI APLICATE!.......Dar din pacate eu sunt un minoritar......Asa ca raman cu nestalgiile mele!....
Sal'tare!
Donbazil - Faget. :rusine: :sad: :rusine: :sad: :rusine: :sad:

P.S. Cea mai buna paza a stupilor este asigurarera unui loc unde sa fie cat mai greu de furat...Nu-i mai lasati pe la margini de paduri ca-i ispititi pe hoti. Dati un ban da' plasati-va stupii undeva, intr- gradina la o casa locuita.....Daca tot sunt in loc nepazit faceti-va instalatii solide de protectie, lanturi bare lacate, etc.....

bucovineanu

Din pacate asta nu e democratie. Situatia in care am ajuns, in care legile nu sunt respectate nu duce spre democratie ci spre haos.

francisc

            Nu le este frica de puscarie ,au confort mai bun ca multi sarmani . Au norma de hrana mai mare ca un bolnav din spital sau un copil de la orfelinat . Au TV si acces la internet,lucruri pe care multi din cei de afara nu le au . Normal ca nu le este frica de puscarii. Are dreptate Cristipep ("apiterapie cu venin de albine in mod secial la organele genitale, de reproducere.")
Daca albina ar sti pentru cine face mierea, poate nu ar mai face-o asa de dulce.( Mihai Codreanu)

D006

  Asta este paradoxul societatii democratice , infractorul traieste o viata de huzur pe moca iar un cetatean onest trebuie sa plateasca la greu pentru a avea macar aceleasi conditii de trai.

Mereu se discuta de bugetul sanatatii ... puscariasii au asistenta medicala gratuita .