faget 2010-venim din constanta

Creat de valter, Decembrie 02, 2009, 11:10:37 PM

« precedentul - următorul »

sorin tm

Domnule Filip din cate stiu eu targul de la Faget se tine pe 20-21 martie

sorin tm

Ieri m-am intalnit cu Domnul Dobanzil sinu l-am intrebat, dar din discutiile purtate cu alti apicultori am retinut ca pe 20-21 martie se tine

filip

Citat din: sorin tmDomnule Filip din cate stiu eu targul de la Faget se tine pe 20-21 martie
Ok,e un reper.O sa vedem mai precis la inceputul luni Martie
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

gudas valentin

Am de gand sa vin si eu la Faget,sper sa nu intervina ceva neprevazut.
                      valy
Suntem saraci,dar nu suntem prosti.
http://valigudas.sunphoto.ro/Albinute_harnicute_2011

sorin tm


ZCB

Va salut pe toti, va rog sa ma informati daca stiti cand se tine targul de la Blaj? cei de la ACA Baia Mare au spus ca la o saptamana dupa cel de la Faget. Este adevarat? Nu de alta dar nu am fost pana acum la nici unul din targuri si imi fac socotelile ca din anul acesta sa nu le ratez. :hi:

neculai.luca

Cei de la ACA Baia Mare te-au informat corect, Sărbătoarea mierii -Blaj 2010 are loc în zilele de 25-26 martie, adică joi şi vineri.
Dar era bine să deschizi un topic nou cu această întrebare , aici se discută de Târgul de la Făget.
Văd că eşti nou pe-aici , aşa că ai o scuză.
bucură-te de ce ai, nu fi nefericit pentru ce nu ai (dar nu fi leneş!)

filip

20-21 Martie TARG la FAGET
Voi fi prezent.
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

hunter

Si eu o sa vin.
Cred ca va fi frumos :)

Donbazil

Sal'tare!
Aloooo! Domnii moderatori!.....
Pentru ca se discuta pe doua topicuri diferite aceeasi problema, nu credeti ca ar fi bine ca unul sa fie blocat, pentru ca toate informatiile privind problema discutata sa fie intr-un singur loc....
Plizzzz!....
Acuma, daca tot m-am logat  desi am zis c-o sa o fac mai rar, mai vin si cu pretentii.... :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:
Sal'tare!
Va astept la Faget! :hi:  :hi:  :hi:  :hi:
Donbazil - Faget.

filip

rick
Apicultor
Mesaj Privat
Inregistrat: 16-06-2009
Postari: 2
IP: 79.116.169.99
   
Am primit urmatoarea invitaţie:
                                                           
                                             TARGUL APICOL FAGET EDITIA A-VII-A
20-21 martie 2010
SARBATOAREA APICULTURII  BANATENE
Pentru  a  va putea trimite  invitatie precum si alte  informatii  inaintea targului  va rugam sa trimiteti datele personale inclusiv adresa si nr de telefon  ale cunostintelor, rudelor, vecinilor, prietenilor stupari  pe e-mail  sau SMS       
In intampinarea clientilor care doresc achizitionarea  de material apicol de la firma noastra va rugam sa lansati comenzile D-vs cat mai curand in vederea executarii acestora, daca este posibil,  pana la targ, astfel incat sa va putem asigura un bun serviciu
e-mail : E-mail
SMS     :  0722205971,0740001843
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

filip

Donbazil
Online
Apicultor
Mesaj Privat
Inregistrat: 30-04-2008
Postari: 23
IP: 93.114.67.95
   
Sal'tare!
Pentru ca au fost introduse dezinformari legat de data  in care se tine targul apicol de la Faget, in unele mijloace mass-media, aparand informatia ca targul se tine sambata 13 martie, va comunic ca prin aceasta s-a urmarit dezinformarea si bulversarea celor ce doreau sa participe.
Pastile de-astea au fost si in anii anteriori, vezi" Targul de la Faget se tine la Alba-Iulia" etc....
Asadar: Targul de la Faget, se tine la Faget, in piata agroalimentara, in zilele de sambata 20 si Duminica 21  martie.
Deschiderea oficiala sambata la ora 9,00...
Se va tine doar targ, fara sesiune de comunicari stiintifice.
Relatii suplimentare la telefoanele 0256/320275, 0729980290, 91, 92, 95....
Sal'tare!
Ne vedem la Faget!
Donbazil - Faget.
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

filip

dragos2006
Online
Apicultor
Mesaj Privat
Din: Rm. Sarat
Inregistrat: 21-10-2007
Postari: 4154
IP: 92.83.80.137
   
Si la Targul de la Iasi s-au produs niste chestii ciudate si acum vad ca se intampla si la Faget . Eu unul nu cred in coincidente , cine credeti ca are  dorinta si puterea sa bage bete in roate la organizarea acestor targuri ????
_______________________________________
http://gavriladragos.sunphoto.ro/Album_2010
Astazi 16:44:32    
E-mail     R
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

apilia

#28
saptamana viit o sa merg pe la targ pe la faget (ca vizitator, nu ca vanzator).
daca totusi cineva doreste sa-i duc acolo ceva produse, sa ma contacteze si o sa-i onorez comanda.
a se vedea topicul:

http://forum.apiardeal.ro/index.php?topic=203.0

filip

Daca va zic nu o sa credeti,am fost la targ la Faget.
Am facut o singura fotografie,am cumparat multe lucruri utile in stupina,am strans mana unor oameni deosebiti atat de pe Apiardeal cat si stuparitul cu S mare.Din pacate am fost cu un microbuz si nu a depins numai de mine sa raman la intrunirea forumistilor.Donbazil,Gino,Pop si multi altii au toata aprecierea mea.
Foarte multa lume interesata de fenomenul apicol,acum urmeaza sa urez tuturor apicultorilor care au participat si nunumai un an apicol deosebit!
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)