Romania in haos politic

Creat de dragos2006, Octombrie 13, 2009, 08:20:24 PM

« precedentul - următorul »

D006

  Gandire tipic romaneasca ......

stupar

Citat din: dragos2006 din Ianuarie 24, 2012, 03:57:09 PM
  Am mai spus-o candva , ultima solutie o reprezinta mutarea capitalei la Viena . In fapt dupa dizolvarea UE sa se infiinteze Imperiul Romano-austro-ugar .  Pur si simplu poporul roman nu este demn de suveranitate , doar condusi de altii dam rezultate bune.

Sa mai intimplat asa ceva:_vidi regele Karol I. :hippo:

orbanstefan64

care lebada ...auzi ca nici n o vazut o  =))

cristian87

zâmbeşte-mîine poate fi mai rău




Alutus

Era o lebada chioara maaaaai! nu mai trebuia lu nimenea maaaaai.
Sa nu uiti Darie!

silviubuciuman

Baconschi a fost scos din brazda ,urmeaza sa fie odihnit primenit aranjat etc si aruncat in lupta ptr alegerile prezedintiale din toamna. Va rog sa nu fiti deacord cu mine dar sa nu uitati de mine .

CRISTI M

  Dupa cele intamplate astazi , in  Romania va fi si mai rau HAOS , atat politic cat si financiar .

silviubuciuman

Totusi acest guvern bun sau rau nu a lasat tara sa intre in subsol locul in care alte tari au facuto.Opozitia a promis ca vor da vor da vor da vor oferi tuturor si de toate nu sint curios dar as vrea sa stiu de unde iau bani atita timp cit consumam mai mult de cit cheltuim.Sa nu-mi spuneti ca nu facem parcuri etc si ne vom ridica nivelul de trai  la nivel USA   Oare nu ar trebui sa ne reorientam putin directia de zbor ptr a nu astepta mila sau mai bine bani cistigati de altcineva

POSTASUL

Citat din: silviubuciuman din Ianuarie 25, 2012, 11:26:25 PM
Totusi acest guvern bun sau rau nu a lasat tara sa intre in subsol locul in care alte tari au facuto.Opozitia a promis ca vor da vor da vor da vor oferi tuturor si de toate nu sint curios dar as vrea sa stiu de unde iau bani atita timp cit consumam mai mult de cit cheltuim.
donu  , aloo , pe ce lume traiesti???  problema e ca nu poate tara produce cat fura iei , astai baiul , noi ce consumam , mai consumam oxigen  cat o mai fii si asta gratis ... :hi:
A fi domn e o-ntamplare , a fi om e lucru mare.

Alutus

Citat din: silviubuciuman din Ianuarie 25, 2012, 11:26:25 PM
Totusi acest guvern bun sau rau nu a lasat tara sa intre in subsol locul in care alte tari au facuto.Opozitia a promis ca vor da vor da vor da vor oferi tuturor si de toate nu sint curios dar as vrea sa stiu de unde iau bani atita timp cit consumam mai mult de cit cheltuim.Sa nu-mi spuneti ca nu facem parcuri etc si ne vom ridica nivelul de trai  la nivel USA   Oare nu ar trebui sa ne reorientam putin directia de zbor ptr a nu astepta mila sau mai bine bani cistigati de altcineva
Acusi stam in stand by la garliciul beciului. Ai exclus viitorul? Ori stii pe careva cu o matrita de euroi cu care vom plati cele cca 50 de miliarde luate aiurea. Noi, copii si nepotii. ai mei si ai d-voastre. Eu am inceput deja sa le platesc. Luna asta fac economie. Tai aspirina in patru. Este mai ieftin si nu e asa de tare. Urmati-mi exemplul, nu de alta dar sa va obisnuiti.
Sa nu uiti Darie!

D006

#1603
   Asta cu datoria e un fleac . Problema e ca uselistii vor sa ajunga la guvernare cu orice chip chiar daca vor fi imparati peste o tara pustiita . Dupa ce vor lua puterea in mana vor striga la prostimea care ia votat ca trebuie sa restituie bani la FMI . ASTFEL PE LANGA FIECARE MILIARD RESTITUIT MAI BAGA SI EI UN MILIARD IN BUZUNAR DE LA p*limea CARE IA VOTAT . SI ASTFEL VETI AJUNGE LA CONCLUZIA CA ATI SCAPAT DE DRACU (PDL) SI ATI DAT PESTE MASA (USL)
  SA VA FIE GUVERNAREA USOARA !


  Pana la ziua alegerilor pentru uselisti s-a bagat marfa noua in  supermarchet . Trebuie folosita urgent pt. a putea vota cu USL :

Alutus

Citat din AG006:  Frate cred ne asteapta vremuri mai cretine decat pe timpul lui "plumbuitu" de o sa ne fie frica si de ce postam pe aici !
Ai castigat!
Sa nu uiti Darie!