Romania in haos politic

Creat de dragos2006, Octombrie 13, 2009, 08:20:24 PM

« precedentul - următorul »

Alutus

Sunt indignat! Dar indignat, indignat. Auzi frate , acusi, acusi in dulcele targ al Iesilor , sa nu se gaseasaca un crestin de moldovean curajos, sa le-o spuna de la obraz celor trei : Ponta, Antonescu si Constantin , ca furara tara, ca  taiara pensiile ,  ca facura o lege  a sanatatii ca sa-i omoare pa rumani , cu nu taiara pensiile nesimtite, ca vor sa fure  tata ,sa o vanda, sa ne vanda , sa ne toate alea...,dece oare, de ce oare, Tz,Tz,Tz,tz..... Mai maaaaaaai!
Sa nu uiti Darie!

D006

  sa vedeti ce-o sa plangeti voi dupa Basescu !!!!
  Daca Nastase la timpul lui nu se credea Dumnezeu pe pamant in toamna oricum s-ar fi incheiat domnia lui Basescu asa ca mai aveti putintica rabdare ca va veni si vremea cand voi rade de voi cu gura pana la urechi.  =))

stupar

FSN,PSD,PNL,USL cate denumiri mai ghicesc comunistii astia,ca nu mai stie cum sa mai ascunde si sa stearga faptele lor murdare,au jefuit tara,nea lasat la sapa de lemni.Uite ca iesenii inca nu sau trezit,au gasit prostimea care inca aplaude. :redcard:

mape 48-petru manea

ai uitat sa pui si UDMR ca si acolo sunt fosti comunisti  :redcard:

jonny_it

Citat din: dragos2006 din Ianuarie 24, 2012, 01:28:52 PM
  sa vedeti ce-o sa plangeti voi dupa Basescu !!!!
  Daca Nastase la timpul lui nu se credea Dumnezeu pe pamant in toamna oricum s-ar fi incheiat domnia lui Basescu asa ca mai aveti putintica rabdare ca va veni si vremea cand voi rade de voi cu gura pana la urechi.  =))

Pai cam asa radea si Basescu pana acum cateva luni, si nu prea dadea dovada de inteligenta, acum sta in boscheti si semneaza contracte pe ultima suta de metri(Enka a mai primit ieri un contract de 120 si ceva de milioane de euro pentru ca a finalizat o autostrada inexistenta ... ).

Nastase a fost ... si a plecat(oricum nu il vad cu o functie prea importanta in eventualitatea in care PSD-ul o sa mai fie pe la putere), are prea multe dupa cap.
Basescu a fost odata si o sa plece ... asteptam altii mai tineri.

Eu votez cu UDMR-ul .. ca is faine unguroaicele  :rotfl:

cristian87

Citat din: dragos2006 din Ianuarie 24, 2012, 01:28:52 PM
  sa vedeti ce-o sa plangeti voi dupa Basescu !!!!
  Daca Nastase la timpul lui nu se credea Dumnezeu pe pamant in toamna oricum s-ar fi incheiat domnia lui Basescu asa ca mai aveti putintica rabdare ca va veni si vremea cand voi rade de voi cu gura pana la urechi.  =))

corul pedelistilor plangandu-si stapanul
http://www.youtube.com/watch?v=pMgOG3AD90Q&feature=related
zâmbeşte-mîine poate fi mai rău

filip

Sustinerea UDMR pentru postul de ministru MAE in persoana lu'C Diaconescu e o mare realizare.
Astfel PDL primeste o lovitura in plex.UDMR a sesizat cat pierde prin fraudarea alegerilor din votul extern.
Ramane sa vedem cum reactioneaza membrii PDL dupa cedarea unui minister UNPR-ului?
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

Alutus

Citat din: stupar din Ianuarie 24, 2012, 01:38:27 PM
FSN,PSD,PNL,USL cate denumiri mai ghicesc comunistii astia,ca nu mai stie cum sa mai ascunde si sa stearga faptele lor murdare,au jefuit tara,nea lasat la sapa de lemni.Uite ca iesenii inca nu sau trezit,au gasit prostimea care inca aplaude. :redcard:
.
PDL nu se pune findca astia fura pionieri si soimi ai patriei , chelneri , tamplari ratati, soferi de taxiuri,  adunatori de gunoaie, sefi de cantine  insalubre, militari neispraviti, incapabili sa discearna intre piciorul stang si cel drept, ciorditori de orice fel, taranoi (nu tarani) de Bistrita cu diplome obtinute in garajele Teleormanului, cu...e expirate, si domnisoare batrane si frigide, refuzate de baietii de cartier, dar acceptate la serviciul de mezanin de catre matelotii beti prabusiti prin rigolele pline de zoaie ale puterii, stimulate intru ale iubirii si aduse in stare de delir cu ajutorul lanturilor, biciurilor si tigarilor stinse pe subtiratica lor epiderma.
Sa nu uiti Darie!

D006

Citat din: dragos2006 din Ianuarie 24, 2012, 01:28:52 PM
  sa vedeti ce-o sa plangeti voi dupa Basescu !!!!
  Daca Nastase la timpul lui nu se credea Dumnezeu pe pamant in toamna oricum s-ar fi incheiat domnia lui Basescu asa ca mai aveti putintica rabdare ca va veni si vremea cand voi rade de voi cu gura pana la urechi.  =))

..parerea mea..??..

cam are dreptate Dragos,.


Dupa revolutie incoace doar Basescu a mai speriat cu D.N.A,-ul  la hotii care au furat cu acte tot ce era de furat din Romania... Ma refer la hotii mari nu gainari marunti.

... am un nepot la Politehnica si-mi spunea zillele trecute ca erau unii care le ofereau la studentii din REgie, cite 2 milioane lei vechi sa se duca in piata.
In prima faza am crezut ca ar fi USL-ul  cei care ofera bani sa iasa lumea in Piata Universitatii.... dar dupa 2 zile am vazut ca cei din Piata nu ii agreeaza pe USL..:)..Apoi m-am gindit ca ar fi Diaconescu cu Partidul Poporului, dar am vazut ca si ei nui prea sunt primiti in Piata Universitatii.

Astept sa vad cine este in spatele celor din Piata... ca va iesii la inaintare .

jonny_it

Citat din: bio din Ianuarie 24, 2012, 02:48:48 PM
Citat din: dragos2006 din Ianuarie 24, 2012, 01:28:52 PM
  sa vedeti ce-o sa plangeti voi dupa Basescu !!!!
  Daca Nastase la timpul lui nu se credea Dumnezeu pe pamant in toamna oricum s-ar fi incheiat domnia lui Basescu asa ca mai aveti putintica rabdare ca va veni si vremea cand voi rade de voi cu gura pana la urechi.  =))

..parerea mea..??..

cam are dreptate Dragos,.


Dupa revolutie incoace doar Basescu a mai speriat cu D.N.A,-ul  la hotii care au furat cu acte tot ce era de furat din Romania... Ma refer la hotii mari nu gainari marunti.

Dati-mi un exemplu de politician/infractor inchis in timpul lui Basescu.

D006

Johny, macar ca ia m-ai speriat ..




.. ..

pharaonu75

Citat din: jonny_it din Ianuarie 24, 2012, 02:57:49 PM

Dati-mi un exemplu de politician/infractor inchis in timpul lui Basescu.

Catalin Voicu? Sorin Apostu? Antonie Solomon? astia au ceva vechime prin aresturi!

Cu sedere mai scurta sunt Popoviciu, Patriciu, Vantu, Becali, Dan Diaconescu!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

Alutus

Citat din: dragos2006 din Ianuarie 24, 2012, 01:27:23 AM
  Copilu tu deocamdata nu reusesti sa treci de nivelul de bugetar frustrat si producator de focar de loca , asa ca mai bine te abtii in a te baga in seama cu mine !  :finger:
Atat timp cat v-ati asumat postarea intr-un spatiu accesibil si altor utilizatori, a unor mesaje agresive pentru convingerile si bunul simt al altora va trebui sa acceptati si replici pe masura.
In privinta unei superioritati umane  pe care o afisati in permanenta, sunt din ce in ce mai inclinat sa va dau dreptate, deoarece auzii eu pe ici colea, cum ca ar fi niste supermani ce ar avea niste caracteristici fizice extraordinare cum ar fi de exemplu: inaltimea peste 2.5m , greutate peste150 kg, si mai ales doua perechi....Daca sunteti in situatia aceasta din urma va rog respectuos faceti o postare 3D cu cele doua perechi , poate ii punem la punct pe unii ce se dau macho p-acilea prin ulita.
Sa nu uiti Darie!

jonny_it

Citat din: bio din Ianuarie 24, 2012, 03:01:49 PM
Johny, macar ca ia m-ai speriat ..

.. ..

Asta e o gluma nu?

Si bunicamiu a speriat ciorile dar tot au mancat porumbul .. :rotfl:
In cazul de fata ciorile au speriat gaitele si au mancat doar ele ...  :rotfl: . .daca intelegi ce vreau sa spun 

D006

Citat din: jonny_it din Ianuarie 24, 2012, 03:24:39 PM
Citat din: bio din Ianuarie 24, 2012, 03:01:49 PM
Johny, macar ca ia m-ai speriat ..

.. ..

Asta e o gluma nu?

Si bunicamiu a speriat ciorile dar tot au mancat porumbul .. :rotfl:
In cazul de fata ciorile au speriat gaitele si au mancat doar ele ...  :rotfl: . .daca intelegi ce vreau sa spun

Da inteleg..:)

Cu DNA-ul se poate ca Basescu sa ii fi   tavalit pe cei care nu erau in gasca lui..:(

..naiba stie cum o fi mai bine.. 

...la politica nu prea ma pricep .

.