Romania in haos politic

Creat de dragos2006, Octombrie 13, 2009, 08:20:24 PM

« precedentul - următorul »

D006

  Arafat vrea monopol , orice om stie ca monopolul nu aduce nimic bun!

emil.oltean

A mai dat CAPITANUL HOTILOR POLITICI o palma la un rahat.Deja pute rau in jurul sau si a PDL-istilor.

Eu cred ca Raed ar merita sa fie PRESEDINTELE ROMANIEI.
In acest moment Romania nu are un alt personaj atit de popular ca si RAED ARAFAT.Oricum ,in Ro asemenea oameni n-au sanse sa invinga mocirla in care se zbate neamul romanesc pentru ca nu au cu cine.La roman asa-i place sa traiasca si asa a fost invatat sub dictatura ,acum nu-l mai destepti sa se trezeasca la realitate si sa actioneze nici daca-l ameninti cu apocalipsaNu lasa el televizorul,bautura,telenovelele si manelele si sa iasa in strada,ca atit i-a mai ramas pina la moarte,dreptul de a manifesta.Halal popor.

POSTASUL

#1322
stati linistiti ca diabia acuma siau taiat cu totul craca de sub picioare   :nod:  sunt ultimile lor zvacniri se vede destul de bine    AMR 9
A fi domn e o-ntamplare , a fi om e lucru mare.

serban-cristi

Daca nu este 50+1 pt opozitie """""geaba""""

POSTASUL

Citat din: serban-cristi din Ianuarie 11, 2012, 09:00:51 PM
Daca nu este 50+1 pt opozitie """""geaba""""
eu cred ca de data asta va fii 90+1
A fi domn e o-ntamplare , a fi om e lucru mare.

serban-cristi

Presedintele numeste primministru si aliante au fost si vor fi;(am ramas :uimit:in 2008 PSD+PDL)

cristian87

Ce va mirati era o institutie care functiona in romania si a trebuit sa o reformeze besescu.
daca toti oamenii care au donat 2% pentru Smurd, si nu sunt putin o sa voteze o sa aiba chiorul probleme serioase.
Prevad un atac de cord --chemati salvarea- :lol:
zâmbeşte-mîine poate fi mai rău

serban-cristi

Pt ca in TOAMNA 2008 a fost un razboi identic ca si acum,dar atunci putin luau in seama treaba ca erau bani in buzunarele la toti muncitori indiferent de categori. :nod:

orbanstefan64


POSTASUL

sa va fereasca dumnezeu sa va inbolnaviti                                                                                 
A fi domn e o-ntamplare , a fi om e lucru mare.

stefan1

Citat din: dragos2006 din Ianuarie 11, 2012, 08:24:01 PM
  Arafat vrea monopol , orice om stie ca monopolul nu aduce nimic bun!

  Se stie ca cele mai rentabile afaceri se fac cu statul. Asta pentru ca statul nostru nu stie sa se apere. Functionarii care trebuie sa apere aceste interese au sefi numiti politic, care au cotizat cu bani negrii in campaniile electorale si care dupa numire vor sa-i recupereze inzecit. Ori pentru a-i recupera trebuie sa profite de pozitia detinuta si de niste legi facute anume ca sa se poata fura.
  Firmele capusa sunt pe langa firmele care invart bani de stat. Asta se vrea si cu Smurd-ul. Daca din aceiasi bani vor trage si firma de stat si cele private, profiturile vor ajunge la privati si pierderile la firma de stat. Asa s-a intamplat de mii de ori din '90 incoace, deci e o metoda sigura de castig pe care PDL-ul nu vrea sa o rateze, mai cu seama acum cand din industrii nu mai prea au ce fura.
  Daca vor aparea firme private in serviciul de urgenta, structurile actuale vor fi puternic dezechilibrate. Daca in multe zone s-a atins o dotare umana si materiala satisfacatoare in acest serviciu integrat, la aparitia de firme private, Smurd-ul nu va mai putea sa plateasca tot aparatul existent, caci aceste sume se vor imparti. Unele ambulante cu echipamentele lor vor fi subutilizate sau vor trebui reamplasate. Parte din personal va fi racolat de firmele private, care au voie sa plateasca salarii mai mari, desi Smurdul a cheltuit cu pregaterirea specifica a acestora. Serviciul de stat va ramane cu personalul mai slab si va trebui sa intervina in situatii cand firmele private nu vor interveni (acestea lucreaza pe baza de asigurari private, deci pentru cei care isi permit asemenea asigurari). Oamenii de rand vor fi cei mai afectati, intr-un domeniu unde interventia prompta si competenta poate fi chestiune de viata si de moarte. De asemenea firmele private vor vrea sa aiba si un profit, care va fi tras din aceleasi sume si asa insuficiente destinate medicinei de urgenta.
  Eu zic ca atunci cand se va constata greseala pe care acum sunt gata sa o faca, va fi prea tarziu, ca raul s-a facut.
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

D006

#1331
   Stati linistiti si nu va faceti probleme , USL-ul isi traieste ultimile zile ! asa ca la alegeri va castiga cine am stabilit .  :cool:

    Voi confundati fundatia "Smurd" din Tg. Mures condusa de un arab pe nume Arafat cu serviciul SMURD al ministerului de interne care este condus de un colonel , ii vedeti cu acele masini rosii in curtea pompierilor.. Smurdul militarizat nu face obiectul reformei in sanatate !

emil.oltean

da mai termina mai cu prostiile si aberatiile.Auzi d-le"cine am stabilit".Si inca mai vorbesti pe aici de "simtul masurii"

ben90557

Inteleg ca vorbesti ca fan basescu,dar ca medic?Sau apicultura  a devenit o meserie mai apropiata?

filip

Citat din: dragos2006 din Ianuarie 12, 2012, 08:27:38 AM
   Stati linistiti si nu va faceti probleme , USL-ul isi traieste ultimile zile ! asa ca la alegeri va castiga cine am stabilit .  :cool:

    Voi confundati fundatia "Smurd" din Tg. Mures condusa de un arab pe nume Arafat cu serviciul SMURD al ministerului de interne care este condus de un colonel , ii vedeti cu acele masini rosii in curtea pompierilor.. Smurdul militarizat nu face obiectul reformei in sanatate !
Eu propun sa directionam cei 2%spre un roman adevarat Traian Basescu
E O PROSTIE SA-I DIRECTIONAM SPRE UN ARAB ce cumpara salvari SMURD.
HA,HA
Gici gicitoare,cati romani o vor face?
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)