Romania in haos politic

Creat de dragos2006, Octombrie 13, 2009, 08:20:24 PM

« precedentul - următorul »

NYK74

Eee da eu sunt imigrant mai spicial  :) cu 2-3 luni in Ro,de obicei,de aici rizultă puțînî triabî, :rotfl:

Cristel

Citat din: vulpea din Martie 13, 2017, 10:05:43 AM
si cand te gandesti ca ... intelepciunea vine cu varsta !
Nu e musai! Am vazut multi care au imbatranit degeaba si tot prosti au ramas!
Intelepciunea nu e intotdeauna apanajul varstnicilor  :razz:
La cati pensionari avem, ar trebui sa fie Romania ca Elvetia. Dar dam in gropi...
"Sa nu lasi sa treaca o zi fara sa vezi, fara sa auzi sau fara sa citesti ceva frumos..."(Goethe)

vulpea

Pt.NYK74 :sa inteleg ca... pe timp de iarna ?   Pt.Cristel :asa e vorba din popor,nu am 'decretat-o'eu.dar la fel de adevarat e si ca ... exceptia intareste regula.

vulpea

Cristel,e vina pensionarilor ca voi trebuie sa mai si munciti,pentru pensie evident ?.cand guvernarea societatii va fi ca in Elvetia cantoanelor,atunci poti sa critici pe romani daca nu va fi la fel ca acolo.viata societatii elvetiene e foarte dura cu cei care conturba linistea comunitatii.n-ai sa vezi/auzi niciodata ca in Elvetia s-a putut intampla ce s-a intamplat in P.ta Victoriei !

vulpea

PS.la cele scrise de mine,poti sa revezi cele declarate de regele Mihai cu ceva interviuri in urma.

undragutz

Citat din: Cristel din Martie 14, 2017, 12:30:44 PM
Citat din: vulpea din Martie 13, 2017, 10:05:43 AM
si cand te gandesti ca ... intelepciunea vine cu varsta !
Nu e musai! Am vazut multi care au imbatranit degeaba si tot prosti au ramas!
Intelepciunea nu e intotdeauna apanajul varstnicilor  :razz:
La cati pensionari avem, ar trebui sa fie Romania ca Elvetia. Dar dam in gropi...

Cristel mai bine taceai .
In Romania avem generatia FEISBUCI-stilor de acolo prima diferenta majora intre Romania si Elvetia .
Intre Romania  si Elvetia ar mai fi ceva diferente dar vorbim despre ele altadata .


oroles

Pentru toți PSD-istii... Cred ca mai bine citesc eu in rusă.

http://youtu.be/9X-cP7lPNPI
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

Kov iulian

#4402
Citat din: undragutz din Martie 14, 2017, 12:49:01 PM
..
In Romania avem generatia FEISBUCI-stilor de acolo prima diferenta majora intre Romania si Elvetia .
Intre Romania  si Elvetia ar mai fi ceva diferente dar vorbim despre ele altadata .
Dar despre generatia FEISBUCI-stilor aliantei social democrate din Islanda care s-au organizat online si au rasturnat guvernul, au alungat si FMI-ul din tara putem discuta ?

Sau la noi FEISBUCI-STI nu sunt buni din simplul motiv ca nu sustin partidul potrivit?
A nu fi capabil in anul de gratie 2017 sa folosesti o tehnologie de socializare(organizare pt protest) nu e un motiv de mandrie e doar lipsa de educatie in tehnologia informatiei.

A spune ca noile tehnologii sunt prostii, ca sunt ceva ce trebuie sa fie doar apanajul tinerilor e o alta mare aberatie.


CitatAmericanii ne invidiază pentru conexiune și viteza internetului, în vreme ce Uniunea Europeană ne arată cu degetul ca fiind țara cu angajații cu cele mai slabe abilități IT.  Raportul de ţară 2016 publicat de Comisia Europeană certifică acest lucru. La aceeaşi concluzie a ajuns şi raportul DESI 2016, care plasează ţara noastră pe ultimul loc, cu cel mai scăzut Indice al economiei și societății digitale din Europa.  https://www.cariereonline.ro/actual/angajatii-din-romania-au-cel-mai-scazut-nivel-de-abilitati-it-din-ue
CitatThe Icelandic "Facebook Revolution"
It's night in Reykjavík, 21st of January 2009. Hundreds of people stand in front of the
National Theatre, making carnivalistic rhythms by hitting drums, shaking tambourines, hitting cans with pens/phones/sticks, and rattling moneyboxes, dancing around a camp fire on the sidewalk in front of the National. It's not the opening of a new play that draws people down to the theatre. People are chanting "incompetent government." Inside the house, in a club in the basement, the Reykjavík division of the Social Democratic Alliance are discussing their coalition with the Independence party in the government.
http://www.huffingtonpost.com/sigtryggur-magnason/the-icelandic-facebook-re_b_159987.html

Citat din: vulpea din Martie 13, 2017, 10:03:30 AM
... nu mi-as fi imaginat ca te 'confunzi' cu 'tineretul decadent'din zilele de acum .

Sunt niste decadenti tinerii astia cum ies ei asa de capul lor sa protesteze fara voie de la Tovarasul Primar, fara discursul motivational (despre ajutorul social) al Dansului.

NYK74

Citat din: vulpea din Martie 14, 2017, 12:36:47 PM
Pt.NYK74 :sa inteleg ca... pe timp de iarna ? 
Nu numai,depinde de împrejurări,.....si pe timp de vară.Doar Primăvara,garantat ,e cu NU.

tinumaftei

@KI: Din mesajul tau am inteles bine ca generatia tanara este cea care stapaneste foarte bine tehnologia inclusiv mijloacele electronice de socializare. Foarte bine! Dar pentru a conduce o tara nu este suficient. Trebuie stapanita economia, teoriile politice, istoria.. Pe astea nu le stapanesti decat la vreo doua decenii dupa absolvirea facultatii. Asta e!

vulpea

tm , nu cumva esti cam ...pretentios ? pai si economice si politici si istorie nu ti se pare cam mult pentru un singur om ? astia de acum stiu doar sa 'dactilografieze' de zor si din plin la mobil,cand sa mai aiba timp si pentru studiul pe care al ceri tu,sau cele domenii?

tinumaftei

Citat din: vulpea din Martie 14, 2017, 11:48:49 PM
tm , nu cumva esti cam ...pretentios ? pai si economice si politici si istorie nu ti se pare cam mult pentru un singur om ? astia de acum stiu doar sa 'dactilografieze' de zor si din plin la mobil,cand sa mai aiba timp si pentru studiul pe care al ceri tu,sau cele domenii?
Păi timpul si-l petrec în piață!!
Mi-au plăcut cuvintele lui Țiriac de zilele acestea.. ..

oroles

Citat din: tinumaftei din Martie 15, 2017, 06:17:05 AM
Mi-au plăcut cuvintele lui Țiriac de zilele acestea.. ..
Clar... Ma asteptam. De regula apreciam utilitarismul lui Tiriac. Acum nu!
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

tinumaftei

Citat din: oroles din Martie 15, 2017, 10:54:09 AM
Citat din: tinumaftei din Martie 15, 2017, 06:17:05 AM
Mi-au plăcut cuvintele lui Țiriac de zilele acestea.. ..
Clar... Ma asteptam. De regula apreciam utilitarismul lui Tiriac. Acum nu!
Multinationalele!! Parcă erau bune?!

bismark

   Un, om care a trait in democratie si care stie multe despre cei ce au condus aceasta tara produs al epocii comuniste.Stie cum se manipuleaza unii care nu au pe cunostinta numai internetul si Facebokul,daca stiu sa faca si altceva sint tufa de Venetia.De aceea sint supusi austrieci la multinationale.Cu respect :bzz: ^:)^
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/