Romania in haos politic

Creat de dragos2006, Octombrie 13, 2009, 08:20:24 PM

« precedentul - următorul »

pistol28

Citat din: Cipi din Februarie 22, 2016, 11:47:26 AM
Ne pierdem timpul de pomana cu astfel de oameni, nu avem alternativa, trebuie sa asteptam sa inchida ochii mosnegaraia comunista ca sa putem schimba in bine mersul acestei tari.

Proverb popular:Vise taică vise  "Nu mor caii când vor câinii".
Puterea este în voi, ca şi neputinţa, depinde ce idealurile voastre de viaţă şi cât doriţi să vă "consumaţi" pentru ele.

"Lucru bun la 9 luni"
Trebuie sa stii sa vezi,
ca sa prevezi
si sa prevezi ca sa previi

vranceanul

Eu stiam ca la Radauti sant oameni intelepti, calculati. Tu nu faci parte dintre Bucovineni?. Ia vino mataluta cu niscaiva cereri de iertare la cele spuse de tine la adresa bunicutilor. Cunosc foarte bine zona fiindca am sotia de acolo.
Are omu* ceva in cap, doar nu se scarpina degeaba!

Alutus

#4262
Intarzierea Romaniei nu se datoreaza generatiei 3 a societatii romanesti, ci modului parsiv in care au fost speculate temerile lor , de catre structurile comuniste din esalonul 2 si 3, care i-au  inlocuit cu rapiditate pe cei din varful piaramidei comuniste, spre folosul intregii nomenclaturi. Instrumentul de realizare al inselatoriei, a fost tranzitia linistita a lui Iliescu, tranzitie care a permis reorganizarea rapida a cuibului de sobolani si absorbtia prin osmoza a intregii avutii nationale. Daca ii cauti la radacina pe potentatii zilelor noastre, toti isi au originea in linia directa de succesiune, a unui fost nomenclaturist. Operatiunea a fost sustinuta , de cine credeti? Tocmai de TVRL si radio Bucuresti, libere si unice in Romania, atat de libere si de unice, incat au identificat imediat dusmanii tarii, mult mai rai decat comunistii lui Ceausescu. Fireste printre ei au fost Regele, Ratiu, Coposu, mosierii si patronii. Poate ca juniorii din haita ce-l batea cu oua pe Ratiu, isi mai amintesc  si de refuzul lui Iliescu , de a permite deschiderea de catre acesta a unei televiziuni independente. Si apoi deodata ca intr-un vis erotic,  precum Afrodita se nascu din spuma marii, feciorelnica si neprihanita, aparu si Antena. Si acolo unde nu reusi Ratiu, reusi Antena cea cu ochi albastri, tinand intr-o manuta ramurica de maslin, pe umar o cioara vopsita, travestita in porumbel al pacii , iar in banduliera secera si ciocanul . Totul, fireste, din banii de nunta dati de harnicul Tatuc, angajat si informator al Secu. Unica firma cu capital 100%romanesc!
Alutus platit! Daca as dori raul natarailor care esapeaza o asemenea idée, le-as ura sa aiba zilnic doar banii pe care-i primesc eu pentru opiniile mele. Ce ziceti baieti. Abtineti-va sa ma invidiati fiindca ati muri de sete in mai putin de o saptamana. Daca insistati, stati la umbra , ati mai avea o zi in plus. Ce ziceti de Gadea " imprumutat" de la Voiculescu cu peste 700000 E, de Constantin cu 350000 de la acelasi altruist, de flamandul Ciuvica beneficiar de contracte de "studiu" , din partea aceluiasi "professor", de slugile "profesorului" care arunca zilnic cu mizerii in institutiile statului de drept. Astia or fi platiti cu cate o punga de popcorn?!
Bine! Sa spunem prin absurd ca este asa. Adica platit. Ce crezi tu patriot de mucava ca ar fi josnic si antinational : sa respecti si sa aperi legile si institutiile statului sau sa le ataci cu laturi in fiecare minut , sa strigi 24 de ore din 24: Ciolos sluga lui Basescu, Iohanis vanzator de copii, SRI basist, Kovesi are doi metri, CSM instrument mafiot, Iccj basista, judecatorii corupti, Europa ne uraste si ne fura....
Dupa cum se vede "Nasc si la Radauti oameni". Respect pentru Cipi. El este prezentul si viitorul. O demonstreaza si prin faptul, greu de priceput de iradiatii A3, ca el este din Tara lui "sunt", in timp ce trepanatii sunt din Tara lui "sînt"
Oricat s-ar zbate fosilele trecutului si urmasii lor, Romania isi urmeaza calea . Nu suntem blestemati. Am avut doar nenoroc.
Sa nu uiti Darie!

Cipi

#4263
Nu am jignit pe nimeni personal de pe acest forum, asa ca nu am pentru ce sa vin cu scuze... chiar respect pe domnul stefan1, bismark, etc.

romikele

Multi sunt ultrasensibili in aceasta perioada, se pare din cauza alimentatiei de sezon... dar nu mai e mult si ies urzicile cu spanacul si toata lumea va avea alte preocupari!  :wink2:

Kov iulian

#4265
Citat din: romikele din Februarie 22, 2016, 05:50:09 PM
Multi sunt ultrasensibili in aceasta perioada, se pare din cauza alimentatiei de sezon... dar nu mai e mult si ies urzicile cu spanacul si toata lumea va avea alte preocupari!  :wink2:

Planta care vindeca orice forma de iritabilitate si stres.  :D

https://ro.wikipedia.org/wiki/Lamium_purpureum

Mama lor de cuvinte cenzurate strica denumirea din link a plantelor medicinale. Bine ca am gasit pe Wikipedia link cu denumirea latineasca.


vulpea

romikele,iti place 'inteligenta' celor ca A + C ? sau tu nu faci parte dintre mosneguti ?

mape 48-petru manea

Anul asta o sa sara si el in grupa noastra  :)

romikele

Citat din: vulpea din Februarie 22, 2016, 08:19:35 PM
romikele,iti place 'inteligenta' celor ca A + C ? sau tu nu faci parte dintre mosneguti ?
Am impresia ca ai confundat oglinda cu monitorul  :limba:

Cipi

Citat din: vulpea din Februarie 22, 2016, 08:19:35 PM
romikele,iti place 'inteligenta' celor ca A + C ? sau tu nu faci parte dintre mosneguti ?
vezi ca pot sa fiu si nesimtit, iti zic vreo doua de nu stii pe unde sa fugi. nu mai pierde timpul pe aici, mergi si uita-te pe antena3 ca zice ceva de Basescu.

romikele

Se apropie curatenia de primavara... si la antene, si p`aici!

pharaonu75

Si eu sunt tanar, sau cel putin asa imi place sa cred... dar nu as vrea ca o intreaga generatie, din care fac parte si parintii mei, sa se duca! Avem batrani de valoare, mult peste generatiile astea care nu mai trec nici examenul de bacalaureat... insa avem si batrani care, eu personal, mi-as fi dorit sa nu se nasca...
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

vulpea

Cipi, supara cumva adevarul ?

romikele

Vulpito, afla ca eu nu am nimic cu ANTENELE, ci cu mizeriile si mizerabilii care le imprastie de acolo.
Daca s-ar limita la filme, sport si prezentare de stiri, ar fi cea mai ok televiziune... dar cand incep sa comenteze, al`de Gadea, Badea, si inca vre-o cativa.... imi vine sa arunc televizorul daca nu gasesc mai repede telecomanda.  :P

KAKtus Jak

Citat din: romikele din Februarie 23, 2016, 09:07:12 AM... dar cand incep sa comenteze, al`de Gadea, Badea, si inca vre-o cativa.... imi vine sa arunc televizorul daca nu gasesc mai repede telecomanda.  :P
Subscriu
Antenele sunt bune pentru unii. Pentru cei care au fost obisnuiti sa inghita ceea ce li se ofera, pe conceptul "crede si nu cerceta". Pentru unii dintre noi, obisnuiti sa gandeasca si sa evalueze o stire, sa aiba o inititiva si o gandire proprie, acest sistem folosit de unele posturi TV de a oferii informatia gata digerata de Gadea sau de altii, sistemul pute a hrana digerata (numita stiintific fecale).