Romania in haos politic

Creat de dragos2006, Octombrie 13, 2009, 08:20:24 PM

« precedentul - următorul »

romikele

Citat din: vulpea din Decembrie 01, 2015, 03:48:40 PMfac ceva pe toti privatii din Romania
Ăsta e atac la persoană, eu sunt privat și nu-ți permit să mă jignești, fără să mă cunoști.
Îți ceri scuze, sau zbori de pe forum!  :zzz:

vranceanul

Vulpoiule, vezi ca ai sarit parleazul........ si eu sant privat... care-i problema....?... ai purici?
Are omu* ceva in cap, doar nu se scarpina degeaba!

calmusdaniel

Cred ca ce a scris i se trage de la fasole si de la gradele din tuica! Urat!

Alutus

Sa nu uiti Darie!

bio

Citat din: vulpea din Decembrie 01, 2015, 03:48:40 PM
fac ceva pe toti privatii din Romania !!!as da o lege care sa interzica oricarui privat sa incheie contract cu statul si atunci sa-i mai vad daca pot sa mai fure atata intre ei si sa se mai imbogateasca instant.

Numai anumiti "privati" au contracte cu statul si se imbogatesc instant .
Majoritatea "privatilor" , cei marunti ma refer , sunt cei care incearca sa m-ai miste ceva si ei sa nu fie nevoiti sa plece la munca afara sa i-si poate scoate piinea pentru familie .

vulpea

Pt.romikele : nu m-am referit la privatii care au afaceri intre ei si pentru ei;m-am referit la privatii care fac contracte cu statul !imi cer scuze daca ati inteles gresit,ca am ceva cu privatii in general.cunosc prea multi privati cu contracte la stat care fura de rup;ce sa fac daca am experienta asta personala ? trebuie sa recunoasteti ca si privatii intre ei incearca,cat pot,sa profite de nestiinta interlocutorilor.

romikele

Hai că am glumit... am priceput ce ai vrut să zici dar n-am putut rezista tentației să taxez "scăparea".
Da` chiar pe TOȚI?  :razz:

vulpea

Pt. Calmus+ Romikele:si ca sa imi cer scuze si personal,va propun sa ne intalnim la Targul Bucuresti(febr./mar.16) ca sa ne cunoastem mai bine si atunci categoric o sa va schimbati parerea despre mine.stima

vulpea

Pt.Calmus :ne-am cunoscut in vara asta(discutia despre Radoi + sticla de miere,cu ocazia vizitei la stupina ,impreuna cu Boris).tin sa precizez ca nu-mi place tuica ci palinca si nici fasolea.

romikele

Citat din: vulpea din Decembrie 01, 2015, 06:41:23 PM
Pt.Calmus :ne-am cunoscut in vara asta(discutia despre Radoi + sticla de miere,cu ocazia vizitei la stupina ,impreuna cu Boris).tin sa precizez ca nu-mi place tuica ci palinca si nici fasolea.
Fasolea nu-ti place, dar ciolanu?  :wink2: :)

calmusdaniel

Uneori aparentele inseala!Cu mine sigur te vei intalni la targul de la Bucuresti,dar nea Mihai nu cred ca vine la Bucuresti ca e multa poluare, ,poate la Campina! :rotfl:

mape 48-petru manea

Citat din: vulpea din Decembrie 01, 2015, 06:34:32 PM
Pt. Calmus+ Romikele:si ca sa imi cer scuze si personal,va propun sa ne intalnim la Targul Bucuresti(febr./mar.16) ca sa ne cunoastem mai bine si atunci categoric o sa va schimbati parerea despre mine.stima

Eu am inteles ca Romikele are o parere buna despre tine . De ce vrei acum sa-si schimbe parerea ?  :cool:

vulpea

ce rost mai are sa-mi placa ciolanu,daca nu mai vreau sa ajung la putere ?
m48-pm vii la Targ Buc.,mi-ar facea placere sa ne cunoastem si sa ne 'contram',OK ?

Closcutz

Buna ziua. In urma protestelor masive ce s-au desfasurat dupa incendiul din Colectiv, eu personal cred ca nu s-a schimbat mai nimic in bine. 1 Imunitatea deputatilor si senatorilor in forma actuala mi se pare sfidatoare, imorala, batjocoritoare si revoltatoare. De ce trebuie sa asistam mereu la circul votului in plen pt senatorul x sau y? Ce treaba au declaratiile politice cu deturnarea de fonduri, santajul, parandaratul, mita, hotia pe fata?
2 Taxa auto a fost declarata ilegala si s-a dat si o ordonanta de urgenta in acest sens. De nu stiu cate ori s-au pronuntat si instantele europene in acest sens. Daca te duci la ANAF afli ca inca nu s-a emis regulamentul de aplicare a legii. Fratilor unde traim? Ce tehnocrati avem? Mi se pare ca in continuare se merge pe formula ,,pleaca ai nostri, vin ai nostri, voi  ramaneti tot ca prostii". E bataie de joc in stil mafiot! Asta s-a ales de revendicarile gloatei! 0 barat!

D006

  Nu vi se pare nimic suspect ca la clubul Colectiv in 39 de secunde au fost ranite sau ucise aprox. 200 de persoane ??
  Nu vi se pare nimic suspect ca mitingurile post Colectiv incepeau fix la ora 18 si se terminau fix la ora 22 ? Nu e axistat nici o fereastra sparta , nici un incident cu jandarmii ...
  Nu vi s-au  parut suspecte fața lui Dragnea si a lui Ponta ??? revedeti filmarile !