Romania in haos politic

Creat de dragos2006, Octombrie 13, 2009, 08:20:24 PM

« precedentul - următorul »

D006

Băiat ai auzit de liber-arbitru ???

PS . Dacă as avea o fată ( nu că ar fi prea tărziu) as vrea ca la 23 de ani sa traiasca pe picioarele ei , fara sa fie la măna nimanui.

virgiliu

Înțelege că noi ascultăm de alți și nu alți ascultă de noi. Asta nu-i democrație. Noi suntem cei cuceriți, ca acum aproape 2000 de ani.
Iar chestia cu "băiat" nu o înțeleg, este o glumă?

Ignatov Andrei

#3272
Citat din: virgiliu din Decembrie 28, 2014, 10:28:39 PM
Înțelege că noi ascultăm de alți (altii) și nu alți (altii) ascultă de noi. Asta nu-i democrație. Noi suntem cei cuceriți, ca acum aproape 2000 de ani.
Iar chestia cu "băiat" nu o înțeleg, este o glumă?

Nu, TU nu esti baiat, esti doar un  ANONIM care te dai important !

Ca nu stii sa scrii, am inteles, dar ca nici macar nu stii ca un BARBAT isi declina identitatea... asta... chiar  n-am inteles !!!

D006

Citat din: virgiliu din Decembrie 28, 2014, 10:28:39 PM
1) Noi suntem cei cuceriți, ca acum aproape 2000 de ani.
2)Iar chestia cu "băiat" nu o înțeleg, este o glumă?
1) care noi ??? acum 2000 de ani !!!???
2) Daca nu va place "baiat" sa folosesc apelativul " ramolit" sau "moșulică" ???

virgiliu

#3274
D-le dragoş văd că place gluma la matale.
Da matale ţi la glumă?

bio

Citat din: dragos2006 din Decembrie 28, 2014, 09:12:23 PM
alb , sec , rece si mult .

Ca i-ti place vinul alb,  sec si rece este normal .

... ca i-ti place sa fie "si mult" deja se pare ca ai ceva probleme legate de consumul de alcool .   

   Daca  mai adaugam si tembelismele tale,  legate de faptul, ca traiesti cu convingerea ferma  ca detzii adevarul absolut in orice domeniu......  incepe sa fie de rau.

D006

#3276
Iar ai uitat sa-ți ei tratamentul ! fii baiat cuminte si inghite pastiluta .  Daca nu intram in Matrix  :



http://www.youtube.com/watch?v=9BBaZDOd0es


  Vinul alb trebuie sa fie mult deoarece se bea in gașcă cu multa buna dispozitie . Niciodata vinul alb nu se bea ca prostul de unul singur cu capul in cheson.

Alutus

Citat din: virgiliu din Decembrie 28, 2014, 10:28:39 PM
. Noi suntem cei cuceriți, ca acum aproape 2000 de ani.
E o treaba complicata! Cam asa! Acu 2000 de ani, fara un pic, dadura buzna unii de aveau buletin de ... Milano. Taiara gatul lui Decebalus per Scorillo, furara graul, ba chiar si mamaliga, sarea, aurul, uraniul, pucioasa, padurile( Raul , Ramul), toate certificatele de nastere ale dacilor, limba daco-geta si o stersera inapoi, la ei la  Roma, lasand in urma lor datorii publice si inflatie 800%. Si sadici pana in ultima zi, ne lasara mostenire, limba lor materna, in curs de disparitie, cu alfabetul lor cu tot si vreo doua cantece cu badica Traian. Cat cinism, ba frate!
Sa nu uiti Darie!

pad3

Citat din: bio din Decembrie 29, 2014, 11:47:29 AM
   Daca  mai adaugam si tembelismele tale,  legate de faptul, ca traiesti cu convingerea ferma  ca detzii adevarul absolut in orice domeniu......  incepe sa fie de rau.

lasa omu sa consume ca-i mai bine asa. daca i se termina vinul il apuca cheful de scris pe forum  :P
somnul ratiunii naste monstri

ioanardelean55

    Ce parere aveti ,.... mai este nevoie de acest topic ?!   

 

D006

pai nu vezi ce haos este la aceasta ora in Romania ????

D006

#3281
Numai decat ieri Ponta si-a dat o ordonanta de urgenta prin care sa scape de titlul de "doctor" . Traim in tara nebunilor , nu alta .



http://www.youtube.com/watch?v=DYFBp4EvVVc

D006

  Ce parere aveti despre evenimentele petrecute in Franta in ultimele 48 de ore ?

oroles

Citat din: dragos2006 din Ianuarie 08, 2015, 08:51:00 PM
  Ce parere aveti despre evenimentele petrecute in Franta in ultimele 48 de ore ?
Cred ca asta patesti cand te mananca in cur! Daca stii ca deranjeaza, de ce te apuci sa faci caricaturi cu Mohammed? Ati vazut caricaturi cu Iisus in presa araba? In al doilea rand, nici macar nu mi se pareau amuzante acele caricaturi.

Cred ca ar trebui sa demonstram ca respectam cu adevarat drepturile omului, cu atat mai mult dreptul la constiinta religioasa. Asta nu inseamna ca sunt de acord cu ce au facut atentatorii!
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

mosunick

E o treaba urata care poate degenera foarte urat din zona araba, cu extindere in occident, din pacate. Dimensiunea religioasa a problemei e centrala, iar evenimentele astea ar putea sa dea un tsunami la moara noului Califat.
Cred ca francezii nu au reactionat adecvat la ceea ce din punctul meu de vedere este o mare provocare, mai degraba decat o executie, aruncata intr-un spatiu (Franta) in care autenticii sunt foarte nationalisti iar componenta magrebiana este importanta.
E o chestie care poate degenera foarte urat daca nu e gestionata cu mare tact.
"There is little difference in people, but that little difference makes a big difference. The
little difference is attitude. The big difference is whether it is positive or negative." - W. Clement Stone