Romania in haos politic

Creat de dragos2006, Octombrie 13, 2009, 08:20:24 PM

« precedentul - următorul »

Vyktor

A spus ca "PNL doreste preluarea puterii".
Pe mine m a cam zgariat pe creier aceasta afirmatie. Daca tot l am ales,  mi as dori ca noul presedinte,  sa nu continue genul de politica practicat de Basescu.
Stau si ma intreb, ce inseamna oare pentru politicieni preluarea puterii? 
Doar preluarea ciolanului? Astept o schimbare in mentalitatea casei politice.

D006



D006


stefan1

Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

balasbebe

Citat din: Vyktor din Noiembrie 19, 2014, 08:44:48 PM
A spus ca "PNL doreste preluarea puterii".
Pe mine m a cam zgariat pe creier aceasta afirmatie. Daca tot l am ales,  mi as dori ca noul presedinte,  sa nu continue genul de politica practicat de Basescu.
Stau si ma intreb, ce inseamna oare pentru politicieni preluarea puterii? 
Doar preluarea ciolanului? Astept o schimbare in mentalitatea casei politice.
Degeaba cumperi masina scumpa, daca nu ai bani de carburant. Asa este si cu puterea. Doar cu DNA, nu poti sa faci nimica. Nu ai vazut ca nu mai au curajul sa mai semneze hartii? Ei nu au stiut decat sa fure. Acum guvernul a ramas cu banii necheltuiti.

cornelioandanciu

Ce nevoie este de DNA atata timp cat in Justitia romaneasca exista Procuratura?Acest DNA se suprapune peste Procuratura deci, membrii DNA cum au ajuns acolo?Nu cumva au fost numiti?Aserviti adica?Pentru ca sa poata fi obedienti fata de cine i-a pus pe functii?La fel si cu Procurorul General,acesta este un om numit! Traiasca Justitia independenta!
Va salut.

mape 48-petru manea

Ana Pauker nu are procurori suficienti pentru a se ocupa si de basisti

D006

Citat din: cornelioandanciu din Noiembrie 20, 2014, 07:46:29 AM
Ce nevoie este de DNA atata timp cat in Justitia romaneasca exista Procuratura?Acest DNA se suprapune peste Procuratura deci, membrii DNA cum au ajuns acolo?Nu cumva au fost numiti?Aserviti adica?Pentru ca sa poata fi obedienti fata de cine i-a pus pe functii?La fel si cu Procurorul General,acesta este un om numit! Traiasca Justitia independenta!
Cornele vezi daca nu stii cum sta treaba , iti faci o impresie gresita !
  DNA inseamna DEPARTAMENTUL National Anticoruptie din Parchet .   Din DNA fac parte 90 de procurori in fapt mai bine procuroare selectate dupa niste criterii speciale . Toti nu au facut nici macar un an de facultate in comunist si au fost scoliti in SUA in specialitatea coruptie si spalare de bani .
Sper ca ai inteles ! Procuratura are mai multe departamente , nu poti pune un procuror de la criminalistica sa investigheze cazuri de spalare de bani . 

bio

Citat din: oroles din Noiembrie 19, 2014, 08:39:21 PM
Citat din: bio din Noiembrie 19, 2014, 08:03:34 PM
nea' Bio are cel mai curat buletin de identitate din Romania , nici o stampila de votare in ultimii 20 de ani .
L-ai spalat la masina de spalat rufe ca si mine?  =)) :rotfl:


... nu am fost la nici o votare de aproape 20 de ani .

Am votat cu CDR-ul in "96 si am fost dezamagit . De fapt, parca  nu am votat cu CDR-ul cit am votat contra lui Iliescu @ Co .

De fapt cred ca si la alegerile de zilele trecute lumea NU a votat cu Iohanis ci a votat contra PSD-ului .
Cred ca nici 5 % din cei care "l-au votat" pe Iohanis, habar nu au, ce echipa are in spate Iohanis.

Cum nu am votat de multi ani imi permit o observatie .
La alegerile prezidentiale de anul acesta ca si cele din 96, 2004, 2010,  au fost 2 tabere : cei care au mereu pe mina PSD-ului si cealata jumatate + 1 care a votat impotriva PSD-ului .
Jumatatea PSD-ului a fost mereu stabila, statornica un electorat disciplinat pe care nu prea l-am vazut in strada .

Ceilalti "jumatate +1", spun ca au votat impotriva PSD-ului deoarece nu au avut un partid sau coalitie cu care sa voteze intotdeauna, ci au votat la fiecare alte alegeri cu alt si alt partid, cu cei care au stiut sa ii manevreze, sa ii amageasca mai bine .... ba cu CDR-ul, ba cu "portocalii lui Basescu" sau cu ACL-ul actual .
Aceasta "jumatate + 1" de fiecare data nu au avut rabdarea sa i-si sprijine alesii pina la capat  de mandat si i-au fluierat primii  de aceea eu ii caracterizez  drept "nestatornici" .

Imi doresc ca dl. Iohanis sa faca treaba buna in Romania, dar imi este teama ca inconjurat de alde Videanu @ Falca ,  NOI romanii de rind, oamenii simplii  vom avea aceeashi soarta care o avem de peste 20 de ani incoace asistind la un circ politic fara de sfirsit ..

bio

Citat din: mape 48-petru manea din Noiembrie 20, 2014, 07:53:13 AM
Ana Pauker nu are procurori suficienti pentru a se ocupa si de basisti

"basisti" au fost cinstiti . Cei mai cinstiti ... =))

davcosti

Democrația pe Dâmbovița!

Români care trăim în ROMÂNIA,
NU Vrem cu Porția DEMOCRAȚIA!
Burtoși cu cefe groase, PARVENIȚI,
Mințiți, Furați țara și-o PÂRJOLIȚI!

După fiecare Votare, apăreți Voi care,
Trebuia să plecați la Plimbare!
Ne Confiscați Votul de fiecare dată,
Sunteți Roșii, ca Ciuma Netratată!

Să Nu Sperați că Vă mai Lăsăm,
Să ne confiscați și Votul Suprem!
Scuipați, Umiliți, Românii de-afară,
Au cerut Vot, NU Pâine Amară!
Sau injurii Spurcate, de Ocară!

V-ați dat Arama pe față, a doua zi,
Spuneți că Vom avea Votul într-o zi,
Când Nu vom mai fi, doar Voi veți trăi?
Dar vă-nșelați amarnic Morți și Stafii!

Români ieșim în Stradă de fiecare dată,
Să ne Alinăm mereu, Suferința noastră!
Dar Nu mai lăsăm Penali în Parlament,
Să arate Trufia acestui Bolnav Sistem!
Să ne sfideze că Ei sunt tot ce-avem!

Voi ne numiți Prostime, de la Tribune,
Vă socotiți și calculați Votul la Urne!
Degeaba aveți Diplome cu Doctorate,
Când lumea spune: Nu se mai poate!

Să mergeți alături de noi mai Departe?
Iude vândute, Baroni, Lichele Deghizate!
Ați fost tot timpul acolo la Butoane,
Și N-ați făcut decât, Legi Aberante!

Puteți pleca, fugi de DNA, Poate?
Dar Ura noastră pentru Dreptate,
Nu va lasă, să ne mințiți mai Departe,
Sunteți Somați Să vă Dați la o Parte!
David Costică-20 Noiembrie 2014
http://davcosti.sunphoto.ro/ Tot timpul învățăm!

Aurel

#3147
   BIO,ce parere ai de ultimile stiri.?Sant cu reforma statului de drept, coruptia si anticoruptia ,justitia independenta.Bio, sa nu te uiti la antena 3 ca sant niste mincinosi  :D Fa te rog acest exercitiu!
P.s.Uitate la B1.ca nu scot o vorba.

mape 48-petru manea

M-am uitat labeunu aseara erau f.indignati nu le venea sa creada ce se intampla
Una din cheile lui basescu a cazut---urmatorul va rog  :yes:

bio

Citat din: Aurel din Noiembrie 20, 2014, 11:11:00 PM
   BIO,ce parere ai de ultimile stiri.?Sant cu reforma statului de drept, coruptia si anticoruptia ,justitia independenta.Bio, sa nu te uiti la antena 3 ca sant niste mincinosi  :D Fa te rog acest exercitiu!
P.s.Uitate la B1.ca nu scot o vorba.

In ultimile  ore nu m-am prea uitat la Stiri, am pazit la BLAK FRIDAy..:)...nici nu mai stiu cite am luat..:)

.Uitasem de albine dar ultima achizitie mi-a adus aminte de albine si forum care este singurul contact apicol in dimineatza asta friguroasa.
Ultima achizitie http://www.emag.ro/suflanta-frunze-ruris-a6-2-5-cp-motor-2-timpi-20-cm3-h-60079000-bf14/pd/DRHYGBBBM/.. caut in continuuare sa gasesc  oferta ceva la o lada frigorifica ARTIC de ~ 400 litri pentru a depozita polen crud ca anual imi creste productia si lazile frigorifice care le am, devin pe an ce trece prea putine .

Aurel, ma uit la toate programele de Stiri, dar nu inseamna ca le vizionez in totalitate ci numai frinturi  , dar cum nu sunt partizanul niciunei parti nu sunt influentat cred prea mult de birfa politica .

Apreciez munca celor de la DNA (- nu ca as avea ceva rude care lucreaza acolo-)  care zi de zi mai ascund cite un "pui de smecher"... daca o tin asa pina de 1 martie facem parlamentul cu 250 de membrii nu cu 300 cum s-a votat la referendum. Daca dl Presedinte Iohanis asigura cele necesare DNA-ului in a-si face treaba in continuuare va fi un presedinte de nota 20 .