Romania in haos politic

Creat de dragos2006, Octombrie 13, 2009, 08:20:24 PM

« precedentul - următorul »

ionel07196555

Citat din: dragos2006 din Noiembrie 11, 2014, 08:52:55 PM
Minuni a facut Dragnea cand a inviat mortii si i-a pus sa voteze !
SA fie  CANONIZAT      AMIN

mape 48-petru manea

Citat din: oroles din Noiembrie 11, 2014, 09:18:43 PM
Pe RTV e confruntarea Ponta Iohannis. Ponta joaca pervers.
Iohannis e dezamagitor de nepregatit. E carne de tun pentru Ponta. Totusi ideile putine ale lui Iohannis cu desfiintarea imunitatii pentru parlamentari si presedinte pare seducatoare. E adevarat ca RTV a fost cat se poate de partinitoare. Moderatorul a jucat cu Ponta, invitatii la fel.

La un moment dat au dat cei de la RTV un sondaj cu privire la cine domina confruntarea. Ma intreb cum a fost facut sondajul? Au stiut dinainte cine se uita la Realitatea la confruntare si au avut si numerele de telefon. In plus nu s-a spus cati respondenti au fost anchetati.

Oare eu cu cine o sa votez ? am vazut doi concurenti din categorii diferite

Eugen B

oroles eu nu stiu ce dezbatere ai vazut, dar ce ai scris acolo nu mi se pare deloc real

bucovineanu

Cei care sunt hotarati cu cine sa voteze, nu-si vor schimba optiunea oricate dezbateri s-ar face.

Eugen B

corect. Titlul nu cred ca este corect. Romania in haos politic ar trebui transformat in Romanii si-o fac cu mana lor.

Aurel

#3020
Citat din: oroles din Noiembrie 11, 2014, 09:18:43 PM
Pe RTV e confruntarea Ponta Iohannis. Ponta joaca pervers.
Iohannis e dezamagitor de nepregatit. E carne de tun pentru Ponta. Totusi ideile putine ale lui Iohannis cu desfiintarea imunitatii pentru parlamentari si presedinte pare seducatoare. E adevarat ca RTV a fost cat se poate de partinitoare. Moderatorul a jucat cu Ponta, invitatii la fel.

La un moment dat au dat cei de la RTV un sondaj cu privire la cine domina confruntarea. Ma intreb cum a fost facut sondajul? Au stiut dinainte cine se uita la Realitatea la confruntare si au avut si numerele de telefon. In plus nu s-a spus cati respondenti au fost anchetati.
Iohanis a fost de la bun inceput si este scut ,paravan, cum vreti sa-i spuneti pentru pdl-sti .Carne de tun inca nu dar cu asa prestatie sigur va deveni.Defapt inclin sa cred ca la urmatoarele ....va gasi motive sa nu se mai prezinte.S-a vazut ca pdl_stii au incercat sa-i imprime agresivitate,dinamism dar de unde? La  un moment dat a obosit reprosa ca sta pre mult in emisiune.E bine totusi ca la nivel declarativ ne garanteaza multe :D

Vyktor

Citat din: bucovineanu din Noiembrie 11, 2014, 10:36:33 PM
Cei care sunt hotarati cu cine sa voteze, nu-si vor schimba optiunea oricate dezbateri s-ar face.

Adevarat.
Dar cei nehotarati ce sanse au,  sa fie convinsi de asa candidati. Oricat de mult as vrea sa piarda Ponta,  trebuie sa admiteti ca Iohannis,  din pdv politic,  e varza. Daca va iesi presedinte si se va adeveri ca in spatele lui este Base,  vreau sa cred ca nu,  atunci......ce sansa vom mai avea?

Porfy66


Eugen B

La cate citesc pe internet si vad pe acest site romanii si-o merita cu varf si indesat. Poate in cativa ani o sa ne mutam toti in alta tara, ca va fi taxa si pe cata hartie igienica folosesti zilnic...

Aurel

   Mai laso -ncolo de taxe ca sant si afara de te rupe.  Da, o sa plecam pentru ca am vandut si vindem tot si o sa ramanem cu, curu gol.

marian sima

Citat din: Aurel din Noiembrie 11, 2014, 10:56:16 PM
Citat din: oroles din Noiembrie 11, 2014, 09:18:43 PM
Pe RTV e confruntarea Ponta Iohannis. Ponta joaca pervers.
Iohannis e dezamagitor de nepregatit. E carne de tun pentru Ponta. Totusi ideile putine ale lui Iohannis cu desfiintarea imunitatii pentru parlamentari si presedinte pare seducatoare. E adevarat ca RTV a fost cat se poate de partinitoare. Moderatorul a jucat cu Ponta, invitatii la fel.

La un moment dat au dat cei de la RTV un sondaj cu privire la cine domina confruntarea. Ma intreb cum a fost facut sondajul? Au stiut dinainte cine se uita la Realitatea la confruntare si au avut si numerele de telefon. In plus nu s-a spus cati respondenti au fost anchetati.

Asa este Iohanis nu a jubilat in acea confruntare,daca eram eu in fata lui Ponta ii reprosam multe insa am asistat ca un idivid cum e Ponta cu o armata intreaga de corupti in spate sa reproseze coruptia altora.
Desi PSD la facut in fel si chip pe Iohanis Ponta sa dezis de actiunile PSD-ului o dovada de marlanie,pe cand celalalt a avut taria sa-si ceara scuze.

Chestia cea mai tare a fost miselia cu care Ponta a intor situatia si a plecat din platou dupa ce una din asistentele de acolo a scapat porumbelul si a spus ca la cealalta emisiune il va intreba de oltchim si altele.

Traim intr-o societate in care omul bun e considerat de prost,in politica Damboviteana nu ai ce cauta daca esti om bun,sa fii tare-n gura ,marsavia si marlanismul sant atribute pentru succes.

Pentru Sibiu acest personaj a fost bun,acum intrebarea este daca va putea sa fie bun la  scara mai mare.
  Iohanis a fost de la bun inceput si este scut ,paravan, cum vreti sa-i spuneti pentru pdl-sti .Carne de tun inca nu dar cu asa prestatie sigur va deveni.Defapt inclin sa cred ca la urmatoarele ....va gasi motive sa nu se mai prezinte.S-a vazut ca pdl_stii au incercat sa-i imprime agresivitate,dinamism dar de unde? La  un moment dat a obosit reprosa ca sta pre mult in emisiune.E bine totusi ca la nivel declarativ ne garanteaza multe :D

Cristel

Intre un manz rasfatat care le stie pe toate si un cal de cursa lunga, care intai gandeste si pe urma vorbeste, cred ca preferabil ar fi calul. Manzul te poate arunca oriunde...dupa pofta inimii sale. E necopt, s-a vazut. Ii reprosa lui Iohannis ce au facut ei. Dar parca mi-e rusine cu Nastase condamnat penal, Voicu, senator PSD condamnat penal, Mitrea, vicepresedinte PSD, condamnat penal, Hrebengiuc, condamnat penal. Asta e, Iohannis inca nu are replica spontana. Dar evident ca e mult mai bun decat marlanul! Sa fim sanatosi!
"Sa nu lasi sa treaca o zi fara sa vezi, fara sa auzi sau fara sa citesti ceva frumos..."(Goethe)

Alutus

Citat din: Cristel din Noiembrie 12, 2014, 10:36:08 AM
  Dar evident ca e mult mai bun decat marlanul!
Ce folos , marlania este coplesitor de majoritara. Si ne fac noua soarta.
Sa nu uiti Darie!

Eugen B

Domnu Aurel, nu conosc legile straine, poate sunteti mai documentat decat mine, dar sa nu uitam ce partid a preluat conducerea tarii din 89 si cum a preluat-o. Cine a distrus industrii si asa mai departe, totusi de 2 ani de cand conduce PSD tara au fost instituite 32 de noi taxe si sa nu ne comparam cu strainatatea ca cei de acolo o duc mai bine decat noi, aici e vorba de Romania in haos politic, nu alta tara. Aici e un site democrat si o tara democrata in care putem sa ne exprimam liberi parerea, eu vreau o schimbare, cine nu vrea asta e.

dan sebastian

Deci trebuie obligatoriu un nou subiect de rubrica "Romania in normalitate ".
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.