Romania in haos politic

Creat de dragos2006, Octombrie 13, 2009, 08:20:24 PM

« precedentul - următorul »

Kov iulian

#3000
Citat din: bismark din Noiembrie 11, 2014, 02:09:09 PM
Iata o simpla inducere in eroare cu sinodul rus
Nu am scris nicaieri ca ar fi Sinodul Romanesc dar e aceasi tip de structura si actioneaza la fel.
Primesc darul si presteaza pentru cei ce l-au oferit exact ca la noi.
CitatBugetul Secretariatului General al Guvernului a fost suplimentat, din Fondul de rezervă, cu încă 14 milioane lei, banii fiind distribuiţi pentru finanţarea a 13 mănăstiri, catedrale şi centre eparhiale.
http://www.money.ro/guvernul-a-dat-inca-14-milioane-de-lei-pentru-biserici_1261373.html

http://eclujeanul.ro/2014/11/10/propaganda-psd-in-biserica-un-preot-din-cluj-le-a-recomandat-enoriasilor-sai-ca-ar-fi-bine-sa-voteze-un-presedinte-ortodox/

http://youtu.be/UYcE21Dj0YA

Rusii au un avantaj ca deja au construit catedrala, au fost recompensati din plin pentru serviciile de PR din trecut si prezent la noi mai dureaza un pic.
CitatCatedrala cu hramul Hristos Mântuitorul (în rusă: Храм Христа́ Спаси́теля) este o catedrală ortodoxă din Moscova. După înălțimea ei, de 103 m, este cea mai înaltă biserică ortodoxă din lume. A fost construită în anul 1883 și se află amplasată la vest de Kremlin pe malul stâng al râului Moscova. Sub regimul stalinist a fost distrusă în anul 1931, fiind refăcută în anul 2000.
http://ro.wikipedia.org/wiki/Catedrala_Hristos_M%C3%A2ntuitorul_din_Moscova


CitatNu stiu ce-i mina  in acest razboi,poate vor razboi civil in care sa ne omorim ca in Ucraina.
Un Razboi in care Rusia nu are nici o implicare, iar Biserica Rusa nu sprijina in nici un fel puterea si nici puterea nu sprijina in nici un fel Biserica. Totul se face din dragoste pentru Dumnezeu

marian sima

#3001
Astazi un cetatean din Giurgiu le spunea altor doi indivizi.

-Am votat la doua sectii din Giurgiu si la sectia din com. Malu.

Le explica ce repede se dezlipeste de pe buletinul de identitate atipildul cu VOTAT.
Spunea ca Ponta are 3 voturi de la el.

Nu se poate controla,cei cu voturi multiple?

Si la astfel de indivizi sa l-i se aplice o pedeapsa ca altadata sa se invete minte sa dea declaratii false?

Nea Bismark si eu respect pe cei cu mintea la ei,dar respect si mai mult pe cei care o folosesc.

Nu uita domnule Bismark,Ponta a candidat la presedentie la presiunea baronilor,baroni penali.

Ponta stie ce il asteapta dupa o posibila infrangere,baroni stiu si ei ce inseamna o infrangere ,asa ca arunca totul in joc pentru castigarea alegerilor ,adica furaciuni gen ''am votat de 3 ori'mita electorala,santaj si alte chestii de marlanii.

Primarii PSD de la sate merg din casa in casa pentru a forta oameni sa mearga la vot si sa-l voteze pe Ponta.

Stii draga domnule Bismark pe timpul comunistilor votarea era obligatorie la fel si optiunea de vot,constat ca dupa douazeci si ceva de ani de la revolutie sistemul PCR se reinitiaza.

Eu ti-am spus nu sant membru al unui partid ,sant curios daca si dumneata vorbesti din prizma unui   
om fara obligatii sau vorbesti din prizma unui membru de partid.

Stiti pe timpul comunistilor toti care apartineau unui domeniu ca era muncitor,profesor sportiv sau altceva inainte de toate trebuia sa fie comunist si asta ca sa fie vazut bine de conducatori comunisti ai societati.

A reaparut aceasta moda,din pacate se pierd valorile pentru care unii oameni au murit la revolutie si anume o societate libera.
Pacat. :sad:

dan sebastian

Ca a votat 1 doar de 3 ori e nimic. Cati or fi votat din lumea celor drepti doar Dumnezeu stie, ca sunt pline cimitirele ...
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

marian sima

Da,insa Isus a spus un lucru destul de clar ;Vii cu vii si morti cu morti.

Inseamna ca Ponta va fi un presedinte al mortilor,morti in cea ce priveste constiinta,morti in ce priveste corectitudinea si dreptatea ,morti in cea ce priveste democratia si societatea democratica.

Pacat ca noi astia vii va trebui sa platim pentru partidul mortilor si al celor cu mentalitatea ca Ponta le va baga in buzunar fara ca ei sa depuna un efort.


dan sebastian

Ai vazut reclama de 3 m pe 2 m in care scrie clar : Ponta protejeaza pensiile . Parintii mei l-au votat ca cica are grija de ei ca ailalt nu se stie. Si cei in varsta se duc la vot. Ei decid, nu tinerii care stau pe net. Si sa nu crezi ca nu am incercat sa le explic.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

bismark

   Nu sint de nici o culoare dar din ce am citit pe aici este o mare manipulare a hotilor cu frica in sin de puscarie.Eu votez cu cel care cred eu ca imi va crea mie si copiilor mei un minim de conditii.Ce pot eu sa fac pentru a-mi imbunatatii conditiile de viata depinde numai de mine si de credinta mea,sa nu fur sa nu insel pe nimeni, nici cu vorba nici cu fapta. Daca pot ajuta pe cineva cu toata dragostea, nu vreau sa fiu si nici sa devin un fanatic al cuiva pe care nu-l cunosc si nu a facut nimic pentru mine.Citesc ziare online si pro si contra ma uit la tv si pro si contra si observ o lupta acerba a celor care au furat aceasta tara si care nu au platit cu puscaria pina acum.Ca exista o manipulare si intr-un sesns si in altul e la vedere si de la unii si de la altii.Dar ca sa transformi pina si un forum in tribuna politica e prea de tot. Cu tota stima eu votez cu regina din cea mai buna familie de albine. Si gata m-am lamurit, nu mai raspund la provocari. Zun jing.Cu respect ^:)^
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/


Kov iulian

Citat din: dan sebastian din Noiembrie 11, 2014, 03:15:24 PM
Ai vazut reclama de 3 m pe 2 m in care scrie clar : Ponta protejeaza pensiile . Parintii mei l-au votat ca cica are grija de ei ca ailalt nu se stie. Si cei in varsta se duc la vot. Ei decid, nu tinerii care stau pe net. Si sa nu crezi ca nu am incercat sa le explic.
Eu am o foarte mare incredere in Domnul Ponta si cred ca ar trebui sa ramana in continuare Prim Ministru pentru asi duce la indeplinire promisiunile marete si la sfarsit sa il putem felicita cu totii.

Ar fi o mare pierdere pentru tara plecare de la conducerea guvernului. :) :)

marian sima

#3008
Nea Bismark , nu prea te inteleg.

Eu votez cu cel care cred eu ca imi va crea mie si copiilor mei un minim de conditii.

Cu tota stima eu votez cu regina din cea mai buna familie de albine.

Sant cuvintele dumitale.

Unificand cea ce ai spus ,impartind si facand o medie reiese asa.

Eu votez cu regina din cea mai buna familie numai ca acea regina e un EL (adica de gen masculin).

Un minim de condii oferea si regimul comunist,alimente si energie cartelate ,benzina in zile impare si altele .

Astia sint votanti lui Ponta,nu vor decat un minim de conditii de supravietuire.

Ce e aia societate democratica.
Ce sant alea dreturile omului,a impiedica un om sa voteze e o actiune fireasca,de ce sa voteze prost. :D
Ce e aia libertatea presei ,trebuie sa fie doar presa slugarnica partidului.

Acum tot respectul, insa cum spuneam unii voteaza cu stomacul si un minim de codru de paine uscata este deajuns.

La revolutie au murit tineri insa pacat cei cu parul alb aduc dictatura innapoi.

Din ciclul''Faca-se voia lui Ponta''. :)
http://m.ziare.com/alegeri/dupa-fapta-si-rasplata-ponta-da-imobile-gratuite-preotilor-care-au-facut-campanie-pro-psd-1332654

dan sebastian

Decat sa ai incredere in politicieni, care la prima bataie de vant se pupa dupa ce s-au injurat ca la usa cortului cu luni in urma, mai bine in ceea ce poti face tu pt tine si ai tai. Nu consider ca unul e mult mai bun ca altul. Sunt doar marionete care trebuie sa plateasca celor care au investit in ei, partide, oameni de afaceri, etc. Cine face loby trebuie rasplatit. Asta e crudul adevar. Daca as vedea facturuile cu cheltuielile pt. campanie as sti care e dator mai putin, si pe ala l-as vota.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

TDI

Iarasi Iohannis. Si stiu de ce? Partidul are mult mai putini pe statul de plata... nu ca n-ar vrea mai multi. A, n-are nici BOR ca instrument de propaganda, si astia costa statul sute de milioane de euro direct sau indirect.

D006

Citat din: bismark din Noiembrie 11, 2014, 03:34:06 PM
   Nu sint de nici o culoare dar din ce am citit pe aici este o mare manipulare a hotilor cu frica in sin de puscarie.
Nea Bismark , matale nu ai furat niciodata in viata ? nu ai dat vastul in caraiman ? nu te-ai lins pe dedete ?

marian sima

#3012
Ceva ce spuneam mai sus''Confiscarea  societati civile''.

Primari PSD din Satu-Mare ,profesori numiti politic si preoti au bulit-o daca nu au rezultate la vot.

Asa ca scopul va scuza mijloacele.

Nu conteaza nimic decat sa iasa,Ponta conducatorul iubit care uneste. :zzz:

https://www.youtube.com/watch?v=ygDHcdr5Ehc

Ponta a-r trebui pictat pe pereti bisericilor Ortodoxe,pana la urma e ''MARE FACATOR DE MINUNI''ma uimeste cate minuni a facut in ultima perioada. :rotfl: =)) =)) =))

D006

Minuni a facut Dragnea cand a inviat mortii si i-a pus sa voteze !

oroles

#3014
Pe RTV e confruntarea Ponta Iohannis. Ponta joaca pervers.
Iohannis e dezamagitor de nepregatit. E carne de tun pentru Ponta. Totusi ideile putine ale lui Iohannis cu desfiintarea imunitatii pentru parlamentari si presedinte pare seducatoare. E adevarat ca RTV a fost cat se poate de partinitoare. Moderatorul a jucat cu Ponta, invitatii la fel.

La un moment dat au dat cei de la RTV un sondaj cu privire la cine domina confruntarea. Ma intreb cum a fost facut sondajul? Au stiut dinainte cine se uita la Realitatea la confruntare si au avut si numerele de telefon. In plus nu s-a spus cati respondenti au fost anchetati.
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani