Romania in haos politic

Creat de dragos2006, Octombrie 13, 2009, 08:20:24 PM

« precedentul - următorul »

Alutus

Bucurati-va iubitori de parastase. In curand veti participa la unul mare. U S L este pe duca. PSD are acum majoritatea in parlament prin racolarea naufragiatilor de la PPDD si de la PC, si in curand le va da liberalilor, un picior in spate. Se asteapta o ocazie. Voiculescu il scurtcircuiteaza cu consecventa pe Antonescu. Cine si ce urmareste? Ce se ascunde aici? Cine este acum maestrul papusar?  Pana de curand, le pricepeam pe toate. Acum nu mai inteleg nimic.
Sa nu uiti Darie!

Kov iulian


Cu ceva timp in urma cand toti erau pe aici plini de speranta uitand ca astia ce sunt la putere acum nu sunt noi ci sunt aceasi care se perinda de 23 de ani si ne mint ca pe niste ... mereu si mereu .

Nu stiu daca mai gasesc postarea dar spuneam in urma cu mai multe luni, sa vedeti voi cum vor evolua lucrurile si cat de interesante vor devenii lucrurie in perioada ce urmeaza.  :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

davcosti

 :nono:Politica e o "Dânsa"=Curvă! Și oprtuniștii sunt mulți! De aceia i-a acceptat noii Parlamentari de la 471 la 588 de parlamentari! Bingo - să aibă de unde racola IUDA (Că de plătit îi plătește  Plebea-Prostimea; NOI!) Și tot pe  NOI dau vina EI-pentru greșelile lor! De ce? Că Noi îi tot votăm mereu, mereu! Cu toate că ei s-au îmbolnăvit sărăcii de acea Boală profesională printre politicieni numită Paranoia! Semne de Boală Domnule Ponta -Păcat că ești băiat tânăr și Fraierii plâng, să-ți mai dea câteva mandate: Iată declaraţia pe care o face, astăzi, Victor Ponta: "Sistemul Băsescu - obisnuiţi-vă - încă 11 luni va face rău, va băga oamenii în închisori, va distruge cât va putea. Dar, dacă am rezistat 9 ani şi o lună, mai rezistăm încă 11 şi oamenii aşteaptă ca noi, PSD, să închidem epoca neagră Băsescu". Vorbește exact ca ceilalți bolnavi de Paranoia! Salvați-l, Evitați-l!
http://dezbaterea.ro/index.php/declaratii/178-ponta-transmite-un-mesaj-halucinant
http://davcosti.sunphoto.ro/ Tot timpul învățăm!

Aurel

#2253
Citat din: Alutus din Decembrie 16, 2013, 03:12:57 PM
Bucurati-va iubitori de parastase. In curand veti participa la unul mare. U S L este pe duca. PSD are acum majoritatea in parlament prin racolarea naufragiatilor de la PPDD si de la PC, si in curand le va da liberalilor, un picior in spate. Se asteapta o ocazie. Voiculescu il scurtcircuiteaza cu consecventa pe Antonescu. Cine si ce urmareste? Ce se ascunde aici? Cine este acum maestrul papusar?  Pana de curand, le pricepeam pe toate. Acum nu mai inteleg nimic.
Ba eu cred ca intelegi foarte bine.In politica nu se merge pe incredere(cel putin asa e la noi)
  E un lucru urat, dar foarte des uzitat.
  Dar un proverb spune ca cine sapa groapa altuia ....S-ar putea ca groapa sa fie cam adanca.Vom vedea si vom participa la priveghi.

bismark

   Dupa atitia ani de ura si dispret unii sint atit de colorati la suflet ca nu mai vad verde in fata ochilor sau or fi urmasii celor cu epoleti albastri.De cite ori o fi baut un sprit cu vecinul sau nici buna ziua nu-si mai dau.Eu nu tin minte sa le fi dat eu in 1997 vara licenta americanilor pentru Rosia Montana sau pentru gazele de sist si astia cind pun mina pe ceva aleluia.La ei exploateaza gazele de sist din desert iar la noi pe teren agricol :rotfl: :rotfl:.Nu peste mult timp asa  va arata aceasta tara (ca un desert).Cu respect
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

Alutus

Zise unul: "cei mai viteji si mai drepti dintre traci"?!  Este prima mentiune, despre caracterul celor ce locuiau pe plaiurile, ulterior mioritice. Aici se afla radacinile prezentului?
Sa nu uiti Darie!

D006

Citat din: Alutus din Decembrie 17, 2013, 10:36:42 AM
Zise unul: "cei mai viteji si mai drepti dintre traci"?! 
Hai baga si continuarea !

cristicomanesti

Citat din: davcosti din Decembrie 16, 2013, 03:36:55 PM
:nono:Politica e o "Dânsa"=Curvă! Și oprtuniștii sunt mulți! De aceia i-a acceptat noii Parlamentari de la 471 la 588 de parlamentari! Bingo - să aibă de unde racola IUDA (Că de plătit îi plătește  Plebea-Prostimea; NOI!) Și tot pe  NOI dau vina EI-pentru greșelile lor! De ce? Că Noi îi tot votăm mereu, mereu! Cu toate că ei s-au îmbolnăvit sărăcii de acea Boală profesională printre politicieni numită Paranoia! Semne de Boală Domnule Ponta -Păcat că ești băiat tânăr și Fraierii plâng, să-ți mai dea câteva mandate: Iată declaraţia pe care o face, astăzi, Victor Ponta: "Sistemul Băsescu - obisnuiţi-vă - încă 11 luni va face rău, va băga oamenii în închisori, va distruge cât va putea. Dar, dacă am rezistat 9 ani şi o lună, mai rezistăm încă 11 şi oamenii aşteaptă ca noi, PSD, să închidem epoca neagră Băsescu". Vorbește exact ca ceilalți bolnavi de Paranoia! Salvați-l, Evitați-l!
http://dezbaterea.ro/index.php/declaratii/178-ponta-transmite-un-mesaj-halucinant

Este mesajul dat sleahtei de hoti:sa mai reziste 11 luni in care ii vor baga la inchisoare(pe cei cinstiti..:) )si apoi venim noi,va scoatem fiti fara grija!!!

Alutus

Citat din: dragos2006 din Decembrie 17, 2013, 06:10:28 PM
Citat din: Alutus din Decembrie 17, 2013, 10:36:42 AM
Zise unul: "cei mai viteji si mai drepti dintre traci"?! 
Hai baga si continuarea !
:cu plăcere: Stii ceva ce ... nu stiu eu? Sau poate ce stiu si eu?  Daca insisti voi dezvolta idea.
Sa nu uiti Darie!

D006

Fa sapaturi si vei vedea ca jumatile de adevar sunt mai toxice decat minciuna.

Alutus

#2260
Sapai, sapai si iata ce gasii.

<<Asa ca hai sa redam macar odata tratatul lui Herodot integral, cu bunele si relele lui despre stramosii nostri, mai ales ca nu e nevoie sa fetisizam acest citat ca pe un adevar absolut, e doar parerea unui om, dintr-un neam vecin cu getii, neam care se mai incontra din cand in cand cu acestia.
Deci:
"Geţii sunt cei mai viteji şi mai drepţi dintre traci.(...) După indieni, neamul tracilor este cel mai mare; dacă ar avea o singură conducere şi ar fi uniţi în cuget, ei ar fi, după părerea mea, de neînfrânt. Dar unirea lor e cu neputinţă şi nu-i chip să se înfăptuiască, de aceea sunt ei slabi. (...) La ei, la traci, trândăvia este un lucru foarte ales, în vreme ce munca câmpului e îndeletnicirea cea mai umilitoare; a trăi de pe urma jafului este pentru ei cel mai frumos fel de viaţă. (...) La traci există următoarea rânduială: îşi vând copiii pentru a fi duşi peste hotare".
Trecand peste niste coincidente uimitoare cu obiceiurile urmasilor de peste ani, pe care nu vreau sa le comentez ca sa nu mai fiu injurat urat - cum am fost pe un blog cu miros de canepa
geto-daca arsa la ritualuri, am simtit nevoia redarii citatului in integralitatea lui, pentru cei care nu prea deschid o carte decat accidental, categorie care reprezinta tinta predilecta a manipularilor nationaliste de ieri si de azi>>

Mentiune: aceste cugetari nu-mi apartin, dar m-au pus pe cugetat. Da si o cautare pe: Herodot traci, geti. http://tiparituriromanesti.wordpress.com/2012/10/09/obiceiuri-ale-tracilor-dupa-herodot-484-425-i-hr/


Sa nu uiti Darie!

bismark

    Adevarat, graitai dacule dar gindestete cite natii si-au bagat coada in tara asta sa o saraceasca sa o faca bucatele dar n-au putut pina azi cind Europa si America ne vrea cu totul din cauza unora care nu-si dau seama ca nici ei nu vor fi bogati daca tara nu-i bogata.Si bogatia nu o pot face decit cei de aici cu mintea,intelepciunea poporului si nu prin vinderea bogatiilor tarii altora sa fim la mina lor.Cu respect
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

Kov iulian

#2262
Guvernul a promis o reducere a pretului paini cu 9% foarte multi s-au bucurat ca Ponta le da si chiar se luau la cearta cu cei ce spuneau altceva.
De fapt reducerea a fost doar de 6% si chiar mai putin fiindca in urma controalelor sa stabilit ca sa furat la gramaj chiar cu 80 gr

http://stirileprotv.ro/stiri/financiar/pretul-painii-a-scazut-cu-6-jumatate-din-reducerea-tva-cum-a-fost-impartita-diferenta.html

De la anul Domnul Ponta le mai face o bucurie alegatorilor sai, nu va mai exista o limita de gramaj a paini.
Pretul actual se va pastra dar romanii vor manca din ce in ce mai mult aer, Domnul Ponta le ofera romanilor ca hrana aer pe post de paine.
Guvernul sa mai gandit si la sanatatea celor care merg cu " iama nene " si  cine va mai lua persoane de pe marginea Drumului va risca o amenda intre 1000 si 5000 de lei .

Probabil masura va fi urmata de una prin care va creste pretul biletelor de tren si de autobuz.
Multumim Guvernului si Domnului Ponta pentru grija pe care o poarta cetatenilor si alegatorilor  sai .

D006

  Tot ce face acest guvern e doar spoiala , praf in ochii prostilor !
  Noroc cu Base ca inca mai are puterea sa lupte cu aceste hiene !

mape 48-petru manea

Se apropie Craciunul ,o buna ocazie sa fi mai bun Dragos