Romania in haos politic

Creat de dragos2006, Octombrie 13, 2009, 08:20:24 PM

« precedentul - următorul »

cristian87

Citat din: Kov iulian din Noiembrie 29, 2012, 07:47:38 PM
Daca va arat niste poze nu veti mai spune asta, ( veti spune ca o vreti pe lemnul patului :rotfl: i =)) =))  )







nu am obiceiul sa f-- dupa oricine
cine stie ce boli poti lua
ca pe acolo multi o trecut
zâmbeşte-mîine poate fi mai rău

D006

  Cand vulpea nu ajunge la struguri spune ca sunt acri ...   ori esti ipocrit ori ai probleme cu micul pompier.  :P

apivasmob

Citat din: dragos2006 din Noiembrie 30, 2012, 12:22:38 AM
  Cand vulpea nu ajunge la struguri spune ca sunt acri ...   ori esti ipocrit ori ai probleme cu micul pompier.  :P
=)) =)) =)) =))
Sanatate tuturor apicultorilor

Alutus

Citat din: Kov iulian din Noiembrie 29, 2012, 07:47:38 PM
Daca va arat niste poze nu veti mai spune asta, ( veti spune ca o vreti pe lemnul patului :rotfl: i =)) =))  )
Iuliane tata, chiar nu mai vazusi muieri pana acum? Iesi la centura. Este o multime de femei. Calitate comparabila, la preturi pentru ucenici si studenti de la Bio Terra. Si-apoi... despre morti numai de bine. Oare mai traieste? am inteles ca a fost reformata si plasata in custodie la antrepriza portuara. Deh, se anunta vremuri de restriste pentru mateloti. Dar, de gustibus...
Sa nu uiti Darie!

cristian87

In primul rand coada e lunga , stau toti ard-istii cu limba scoasa la c---l ei dade dade apuca si ei ceva
apoi, la femeile marinarilor nu prea e bine sa te dai ca patesti ca indianul din bancul cu scorbura

cat despre ipocrizie sau nefunctionari
era unul Paul NEwman care intrebat cum de el nu-si inseala nevasta ca ceilalti actori a raspuns -
ce rost are sa-ti strici foamea cu un sandvis cand te astaepta friptura acasa.
zâmbeşte-mîine poate fi mai rău

Kov iulian

Zilele trecute, au trecut prin zona mea o caravana USL care au pus afise peste tot printre care si pe un Dud din fata curti unde locuiesc .

Numai ca au pus afisul cam jos, la vreo 30-40 de cm de sol  iar acum jumate de ora un caine sa apropiat si a ridicat piciorul asupra lui
:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

imi pare rau ca nu am avut o camera foto asupra mea sa surprind momentul si sa pun poza pe internet, partea cea mai tare e ca , cainele apartine unui membru al PSD.
Ce inteligente sunt si animalele astea, uneori mai inteligente ca stapanu =)) =)) =)) =))

bucovineanu

Probabil cainele a tradat si a trecut in tabara adversa. O fi fost mituit de adversari. =))

D006

  In urma cu un an un popor intreg injura la greu pe Boc ca a facut un buget de austeritate si i-a saracit pe romani iar pe Base ca este dictator ...  :)
   Azi a venit opozitia 'democratica "la putere si constatam cu surprindere ca avem acelasi buget ca in timpul lui Boc , acelasi cod fiscal ca in timpul lui Boc , aceleasi pensii si salarii ca atunci - daca nu mai mici . Culmea e ca acum Base nu mai este un dictator rau ci un presedinte care coabiteaza cu primul-ministru.
   Acum ma intreb si eu , Ponta & colab. spuneau in urma cu un an ca o ducem rau deoarece pedelistii fura bugetul tarii .acum constatam ca o ducem la fel . inseaman ca ori ponta mintea si nu se fura mai nimic  . Ori Ponta acum fura la fel ca pedelistii atunci ?????


  Culme este ca Ponta si ai lui ne pregatesc mult hulitul impozit forfetar care se va apica inclusiv in agricultura . dar ce mai conteaza ca suntem impovarati cu impozite , acum suntem condusi de "atletii democratiei " ....  vai steaua noastra de popor sarac si prost.

pedro


cine nu stie cu ce sacrificii s-a creat Natiunea Romana(de la Stefan cel Mare si Mihai Viteazul pana la Regina Maria ,Regele Ferdinand ,Vasile Goldis si Stefan Cicio Pop etc.) se bucura ca Parlamentul Romaniei este condus de Gigi Becali si Voiculescu!! Ei sunt DOMNII la care acum poporul roman le "saruta mana""!!!

si este un lucru cunoscut ca''cine nu-si cunoaste istoria este condamnat s-o repete""(cdm)


aveti aici un exemplu edificator si cred ca si cutremurator:

Si cu asta ce-am facut?           
   - Constantin Tanase, 1939

Ne-am trezit din hibernare
Si-am strigat cit am putut:
- Sus Cutare!
- Jos Cutare!?
Si cu asta ce-am facut?
Am dorit, cu mic, cu mare,
Si-am luptat, cum am stiut,
S-avem noua guvernare?
Si cu asta ce-am facut?
Ca mai bine sa ne fie,
Ne-a crescut salariul brut,
Dar traim in saracie
Si cu asta ce-am facut?
Ia coruptia amploare,
Cum nicicind nu s-a vazut,
Scoatem totul la vinzare?
Si cu asta ce-am facut?
Pentru-a cistiga o piine,
Multi o iau de la-nceput,
Ratacesc prin tari straine!
Si cu asta ce-am facut?
Traversam ani grei cu crize,
Leul iar a decazut,
Cresc intruna taxe-accize?
Si cu asta ce-am facut?
Totul este ca-nainte,
De belele n-am trecut,
Se trag sforile, se minte
Si cu asta ce-am facut?
Se urzesc pe-ascuns vendete,
Cum nicicind nu s-a vazut,
Tara-i plina de vedete
Si cu asta ce-am facut?
Pleaca-ai nostri, vin ai nostri!
E sloganul cunoscut;
Iarasi am votat ca prostii.
Si cu asta ce-am facut?
In fiecare an trecem nepasatori prin ziua mortii noastre!

D006

Citat din: pedro din Ianuarie 15, 2013, 07:34:23 PM


Iarasi am votat ca prostii.
Si cu asta ce-am facut?

  Cum ce-ati facut ?  aduceti forfetar pe apicultura !

bio

Citat din: pedro din Ianuarie 15, 2013, 07:34:23 PM

....

Si cu asta ce-am facut?           
   - Constantin Tanase, 1939

.....


Nu s-a schimbat deloc tara noastra.. ce era valabil in 1939, se potriveste atit de bine si acum in 2013..:(

D006

  Guvernarea fanariota de la putere are nevoie de spatiu locativ pentru slugi asa ca a inceput sa evacueze locuintele RAPPS . A inceput cu marele erou al neamului romanesc  - ILIE ILASCU .
  Ilie Ilascu este ultimul erou al acestui neam de lele care a preferat sa stea cu arma in mana la Tiraspol si sa tina piept dusmanului de la rasarit . Dupa ce a luat glanda la mai multi rusi a fost prins , pus in lanturi grele si bagat intr-o cusca precum leii . Judecat , condamnat la moarte , In clipa in care s-a citit sentinta capitala a scos de la piept un tricolor facut din carpe gasite in puscarie si a strigat ca moare pentru Romania .

  Rusine sa le fie la guvernanti si la slugile care i-au votat . In loc sa-l puneti pe Ilie Ilascu la loc de cinste il alungati in mana dusmanului !!!

  RUSINE , RUSINE , RUSINE

pharaonu75

Pai tu vroiai sa inceapa cu Geoana? Sau cu fundatia lu' "Mihaela, dragostea mea"?
Incep cu amaratii, pentru ca smekerii cotizeaza la partid, fraudeaza voturi, iar la nevoie manevreaza masele! Deci astia nu trebuie sa fie deranjati!

E din ce in ce mai bine... pentru ei! :mad:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

orbanstefan64

DOAMNE da le sanatate si judecata cea dreapta !!!!

cristipep