John Spatari-tanar apicultor.

Creat de JohnSpatari, Decembrie 03, 2011, 04:34:43 PM

« precedentul - următorul »

JohnSpatari

Acestia sunt primii mei stupi,abia asteapta sa vina primavara :)

Iata si ramele pregatite fara faguri.

POSTASUL

  :bravo:  :bravo: frumosi stupi , eee acum astepti sa vina primavara :rotfl: dar pana atunci ia si invata , citeste tot ce prinzi si unde ai nelamuriri intreaba ca pe acest forum sunt cei mai de treaba stupari  :bzz:  :hi:  :hi:
A fi domn e o-ntamplare , a fi om e lucru mare.


dorindafi

Citat din: POSTASUL din Decembrie 03, 2011, 05:25:16 PM
  :bravo:  :bravo: frumosi stupi , eee acum astepti sa vina primavara :rotfl: dar pana atunci ia si invata , citeste tot ce prinzi si unde ai nelamuriri intreaba ca pe acest forum sunt cei mai de treaba stupari  :bzz:  :hi:  :hi:
:zzz: zise el , dar in realitate asha este :yes:
CODUL  e   LEGEA
         0763650092


pharaonu75

Cameramanul nu prea stie meserie! :wink2:
Insa imi place ingeniozitatea instrumentului folosit la intinderea sarmei! Simplu, ieftin, usor de procurat!
Felicitari! =D>
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

filip

Prietene foloseste o sula,e practica si intinzi bine sarma.Sula e ascutita si nu se agata sarma in ea.
Felicitari i-mi place !
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)


JohnSpatari

Aceasta este metoda mea,sper sa am noroc la construirea fagurilor :)

bee_lover


Mihai Sergiu

Citat din: JohnSpatari din Martie 26, 2012, 12:21:34 AM
Aceasta este metoda mea,sper sa am noroc la construirea fagurilor :)
cati amperi scoti la redresor?
Nu am nici un stup , nevasta mea ii detine pe toti!

buturuga

Noroc John Spatari !

eu tot sunt apicultor din R.Moldova. Tu din ce localitate ești ?

Înțeleg ca vrei sa te apuci de apicultura primăvara aceasta, vecinii cum se uita la hotărârea ta, sunt plini de bucurie  :)  :D ?! Nu uita, când capeți prima miere sa-i mai îndulcești și pe ei măcar cât de puțin..... doar știi ca dacă ungi roțile... ele nu scârțâie.... :)

La 21 de ani vad ca ai curaj și interese sănătoase ( altora le place mai mult berea și distracțiile)
dă-i bătaie, SUCCES !  :hi: :hi:
Eu sunt Eu, pentru ca Eu sunt mereu cu Mine !

JohnSpatari

eu sunt din r-ul.Straseni. s.Galesti,in legatura cu vecinii nu m-am interesat,dar nici nu ma intereseaza,daca am inceput atunci nu mai dau inapoi,asa ca vor trebui sa se deprinda :)) cu miere facem,important sanatate nou si albinelor,si cat mai multa floare,restu de la sine :) Un an cat mai inflorit la toti apicultorii...

orbanstefan64


JohnSpatari

Stau si ma uit toata ziua la ele :)de cand am asteptat eu ziua aceasta...

Albinile la o noua vatra