albine afara astazi!!

Creat de dragos2006, Ianuarie 22, 2010, 08:06:44 PM

« precedentul - următorul »

D006

astazi la un control la stupi am gasit 3 albine in fata lor din care una misca  am ascultat stupii, totul pare in regula gratii pentru soareci sunt puse, de ce au iesit afara pe gerul asta?multumesc anticipat.

D006

Citat din: cipthemanastazi la un control la stupi am gasit 3 albine in fata lor din care una misca  am ascultat stupii, totul pare in regula gratii pentru soareci sunt puse, de ce au iesit afara pe gerul asta?multumesc anticipat.
Albinele  au  iesit din  cauza  zgomutului ,mai  bine  zis  ca  tu  sau  vreun  animalut  ati  dat  o lovitura  mai  puternica in stupul  respectiv.

filip

Cred ca din diferite motive au cazut pe fundul lazii{eventual deranj}.
Albina cazuta pe fundul lazi cand e ger e sortita morti.
Un numar asa redus nu-i o problema ,incearca totusi sa gasesti o explicatie.
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

D006

pai asta e ca nu gasesc una urme de animalute nu sunt eu nu le am deranjat nu ramane decat varianta ca o pasare sa fi ciocanit in el.

stefan1

Pitigoii sunt cu atat mai insistenti cu cat frigul e mai mare. Nu stiu cum actioneaza daca sunt gratii la urdinise, dar este posibil ca si acolo sa incerce, mai cu seama daca au gasit candva albine moarte scoase la urdinis. Mai departe cred ca este ce a spus Filip.
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

milu56