Asocierea apicultorilor

Creat de bucovineanu, Aprilie 03, 2011, 08:31:38 PM

« precedentul - următorul »

bucovineanu

De vreo 20 de ani suntem mereu indrumati si indemnati sa ne asociem sub diferite forme: cooperative, grupuri de apicultori, etc. Toate programele care se deruleaza pentru apicultori indeamna si duc la asociere si trecerea la o forma de fiscalizare.
Ce parere aveti, acestea sunt sau nu in favoarea apicultorilor?

orbanstefan64

ca sa fie o organizatie nationala n ar fi rau :nod: :nod: sa nu cumva sa trezeasca ceva in capul celor cu foame de bani si sa inceapa cu cine stie ce legi si impozite

Donbazil

#2
Sal'tare!
Am fost, dragi colegi prin mai multe tzari si peste tot, cum era si normal, m-am interesat si de apicultura.....
In toate tzarile aceasta activitate este  reglementata. Exista deci structuri asociative din care face parte cine doreste.....
Nimeni nu obliga nici pe evreu nici pe austriac si nici pe italian sau francez sa faca parte dintr-o anumita asociatie.....
Fiecare e liber sa fie sau sa nu fie membru, DAR : nici nu beneficiaza de nici un sprijin DECAT PRIN STRUCTURA ASOCIATIVA.....
Asadar faceti ce doriti, asociati-va sau stati independenti dar atunci atat foloasele cat  mai ales, lipsa oportunitatilor nu pot fi imputate nimanui.....
Fiecare face cum doreste, dar intzelegeti ca banii sau orice alt sprijin nu se obtin decat prin intermediul structurilor asociative.....
Mai vad ca unii se vaita de faptul ca vai ce impozite platesc. Sa spuna tare  cu subiect si predicat, cu nume si adresa, cine dintre stupari a platit vreun leu impozit!....
Si nu uitati, in alte tzari chear se plateste impozit pe venitul din apicultura.....
De "barbi".....ne-am saturat.....La concret!.... Cine si cat a platit impozit pe apicultura......Sau vorbim....Discutzii?...
Sal'tare!
Donbazil - Faget

P.S. Nu vad nimic pe nici un forum despre un singur grup de producatori, care sa fie luat banii ( multi) care sunt destinati acestor grupuri.....
Toti asteptam sa faca ceva altzii, noi numa sa beneficiem, dar pana cand?....Da de lamentat ne lamentam.....Ati vazut cat de "interesati"   au fost colegii de acest subiect?....
http://forum.apiardeal.ro/index.php?topic=2893.msg0#new....Doua ore si un pic si apoi.....Nimic!....
Asa ne trebuie! :redcard:

apicraiova


apicraiova