Amorfa 2015

Creat de happy, Iunie 03, 2015, 11:29:17 PM

« precedentul - următorul »

Cristel

Dupa ce pica frunza.  Mi-am pus si eu unul in gradina, pe post de liliac!
"Sa nu lasi sa treaca o zi fara sa vezi, fara sa auzi sau fara sa citesti ceva frumos..."(Goethe)

yulian

Ne-am mutat la amorfa ieri noapte. Miroase f bine. Daca ne lasa vremea o sa miscam ceva polen. Azi cules f bun, dar irelevant datorita mutarii...si posibil si maine pentru ca extragem salcamul (ce-o fi acolo) si am dat drumul la colectoare din seara asta.  :hi:

yulian

Pana acum e bine. Cules de intretinere pe nectar...restul e pe polen. Daca ne lasa ploile, o sa facem ceva miscare la amorfa anul asta...  :hi:

Eugen B

Vad ca nu ne lasa, eu am piedut 3-5 zile de amorfa ca am fost plecat la salcam 3, mai bine stateam la amorfa, deja incepe sa se gate amorfa si a scazut tare si cantarul, in plus de azi zice ploi

yulian

Amorfa da inca bine la polen. La capitolul nectar e pas...l-au cam spalat toate ploile astea. Cred ca nu scap de sirop anul asta...ar fi primul an in care trebuie sa vin cu ajutor pana la tei, daca nu ma mut la o poliflora doua saptamani.

Cristel

Amorfa a rezistat eroic si se pregateste sa ofere polen in Bucuresti
"Sa nu lasi sa treaca o zi fara sa vezi, fara sa auzi sau fara sa citesti ceva frumos..."(Goethe)