UN INCEPUT PROMITATOR...

Creat de niculita, Noiembrie 28, 2012, 07:11:08 PM

« precedentul - următorul »

niculita

Citat din: cazacu marius din Iunie 02, 2013, 01:49:52 PM
F frumos  Nicusor   =D> !!!  Ocupa si mie un loc   :nod: :hi: :bzz: :coffee: :beer:


Siguuur Marius.Locul este ca si ocupat,numai sa i-ti convina sa vii.Aici este tei,finat si fructe de padure.Plec de aici dupa 15 august cind se coseste finul.Indata este cata si cabanita.O sa revin cu foto saptamina viitoare cind vin iarasi acasa :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :coffee: :coffee:

Marius-ursulakhe

Niculita sa iti dea d-zeu butoaiele pline si o vreme cat mai fumoasa pt pastoral
Inca o data iti spun ca ai o stupina foarte frumoasa  :bravo:   :yes:
Multa sanatate :hi:

cazacu marius

Citat din: niculita din Iunie 09, 2013, 01:30:32 PM
Citat din: cazacu marius din Iunie 02, 2013, 01:49:52 PM
F frumos  Nicusor   =D> !!!  Ocupa si mie un loc   :nod: :hi: :bzz: :coffee: :beer:


Siguuur Marius.Locul este ca si ocupat,numai sa i-ti convina sa vii.Aici este tei,finat si fructe de padure.Plec de aici dupa 15 august cind se coseste finul.Indata este cata si cabanita.O sa revin cu foto saptamina viitoare cind vin iarasi acasa :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :coffee: :coffee:
multumesc Nicu ptr invitatie dar am si eu tei aici slava Domnului !!! =D> :hi: :beer: : sampanie:
macin-Tulcea

niculita

Multumesc tuturor  pentru aprecieri.. :hi: :hi: :hi: :beer: :beer: :bzz: :bzz: :bzz:O duminica frumoasa tuturor si o saptamina placuta sa aveti!!!!!.iata si cabanita pe care am construit-o saptamina aceasta pentru a nu mai dormi in cort!!!!   Pacat ca aproape toata saptamina a plouat..Acum de doua zile este cald si bine..Sa speram ca saptamina asta i-si da drumul si teiul..

andreiu

     Bravo Niculita, se vede ca ai muncit, nu gluma. Ti-ai construit o adevarata casuta semisuspendata, care probabil va functiona si in anii urmatori. Dedesupt, la sol, pare-se ca se adaposteste si un caine.

ves.lucian

  spor la treaba , prietenul meu !!!  :hi: :hi: :hi: :-c :-c :-c :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

niculita

Citat din: andreiu din Iunie 16, 2013, 08:03:49 PM
     Bravo Niculita, se vede ca ai muncit, nu gluma. Ti-ai construit o adevarata casuta semisuspendata, care probabil va functiona si in anii urmatori. Dedesupt, la sol, pare-se ca se adaposteste si un caine.

Multumesc..Asa este sub cabanita are cusca o catelusa.Are 6 luni si o cheama LAICA...Sigur cabanita va functiona si in anii viitori,deoarece vreau si doresc sa ma extind.Astfel ca am facut un contract in acea locatie pe mai multi ani,,,O seara minunata tuturor si multe butoaie de miere....Sa speram ca va fi mai bine ca la sacim...

bismark

    Bravo,acum poti spune ca esti in statiunea ta, cu servicii proprii.Poate sa ninga,poate sa ploua ti-ai facut casuta noua.Vacanta placuta si spor in toate.Cu respect :bravo: %%- :bzz: :bzz: :bzz:
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

orbanstefan64

cu putina munca devine un loc de vis .......la munca nu la intins mina =)) =))
succes!!!!  :hi: :hi: :hi:

niculita

Citat din: orbanstefan64 din Iunie 16, 2013, 10:54:41 PM
cu putina munca devine un loc de vis .......la munca nu la intins mina =)) =))
succes!!!!  :hi: :hi: :hi:
Va multumesc pentru incurajari Dl Orban Stefan si tuturor....Intr-adevar `LA MUNCA NU LA INTINS MINA`Corect si bine spus...Cel mai mult m-ati incurajat cu acel pachet de faguri primit cadou PRIN PROGRAMUL GICA ROMANESCU`de Sf Neculai(Ziua mea de nastere si ziua numelui)...I-mi cer scxuze tuturor deoarece in locatia unde straul nu prea am acces la internet si sunt fff ocupat atit cu stupii cit si cu atelierul In sfirsit am terminat total cabanita dar am uitat acasa ap foto,asa ca o sa revin cu foto atit de la `fetitele mele dragi` cat si cu minicabaita.........O SEARA MINUNATA DORESC TUTUROR... :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :thanks: :beer: :coffee: :coffee:

niculita

#160
Buna dimineata....O zi frumoasa si un sfarsit de saptamina placut va doresc!!!!

La polenizare la floarea soarelui la Pascani... :hi: :hi: :coffee: :coffee: :bzz: :bzz: :bzz:

niculita

 :hi: :hi: :bzz: :bzz: :coffee: :coffee: :coffee: :yes:si alte foto....

niculita

Buna ziua tuturor....I-mi cer scuze ca nu am prea avut timp sa intru pe forum,dar am fost ff ocupat.Iata si ce am mai lucrat si eu.Un stup pe 33 de rame ,din dulap de 3 cm cu diafragme intre familii,in care am puis la iernat 3 familii...

niculita

  Iata si un stp de 22 de rame cu diafragma despartitoare in care am pus la iernat 2 familii... :hi: :hi: :coffee: :coffee: :bzz: :bzz: :bzz:

niculita

si ce mai are omul la stupina...