La multi ani Mariilor si Marinilor !

Creat de tassevasi, Septembrie 08, 2010, 07:52:59 AM

« precedentul - următorul »

RazvanTi

sunt un "poliglot" in ale tehnicii
http://bricolaj.myforum.ro

prisecarul

Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti ...nu de teama ca le-ai putea pierde, ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le!

floricica

La multi ani cu sanatate ca-i mai buna decat toate !

G. Iulian


romikele

Credincioșii omagiază în această sfântă  zi de 15 august trecerea în neființă a mamei Mântuitorului și, totodată, ridicarea ei în Împărăția Cerurilor.
De aceea, la această Sfantă Maria nu se spune "La mulți ani!".

Vezi detalii

Kov iulian

Citat din: romikele din August 15, 2016, 08:34:23 AM
Credincioșii omagiază în această sfântă  zi de 15 august trecerea în neființă a mamei Mântuitorului și, totodată, ridicarea ei în Împărăția Cerurilor.
De aceea, la această Sfantă Maria nu se spune "La mulți ani!".

Vezi detalii

Pastele la noi se celebreaza prin alcool si sex asa ca nu ar trebuie sa existe nici o mirare ca se face la fel si acum .

oroles

Citat din: romikele din August 15, 2016, 08:34:23 AM
Credincioșii omagiază în această sfântă  zi de 15 august trecerea în neființă a mamei Mântuitorului și, totodată, ridicarea ei în Împărăția Cerurilor.
De aceea, la această Sfantă Maria nu se spune "La mulți ani!".

Vezi detalii
Asa e! Exista 8 septembrie pentru onomastica celor care poartă acest nume.
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

marian sima

O urare facuta ramane urare,Multumesc de urare :).
E o adevarata increngatura,azi e si ziua marinei (marinarilor),denumire care deriva tot de la Maria,se ureaza la greu ''La Multi Ani' si asta oficial.
La mine la Giurgiu balciul e in floare,baloane, confetii,comedii si masinute,mititei si vata de zahar pe bat totul intr-o degringolada de mahala ,pe strada la mine multi da-lde pierde vara turmentati chiue ,tipa si rage ,fiecare straduinduse sa scoata un raget cat mai acatari.

Un vecin a ingropat pe taica-su mai alalteri insa il cheama Marian si sa intamplat un fenomen ciudat la fel ca la stupul ala care trage botci de schimbare linistita dar vine un varf de cules si o da in roit,la fel si astia din bocet o dadu pe ras si distractie,e adevarat mai in surdina dar nu seamana a momente de reculegere.

Am primit urari de la persoane care ca si mine nu tin aceasta zi ,la unii le-am zis ba voi a-ti tagnit ,altora nu mi-am permis sa le zic .Baiul este ca a tagnit lupul a inceput sa manance iarba,se bate multa moneda pe distractie ,prea multa ,e bine ca omul sa se distreze dar sa fie cumpatat in toate si decat distractia falsa de 2-3 zile mai bine multumirea sufleteasca pe o durata cat mai mare.

Asa ca va astept pe 8 sa-mi urati la multi ani.
De fapt ziua mea in in fiecare zi asa ca puteti incepe de maine. :) :) :)

oroles

Nu întâmplător se serbează Ziua Marinei de Adormitrea Maicii Domnului (Santamarie). Chiar numele Sf. Maria a, din ce stiu eu, are origini egiptene si inseamna "strop de mare". De aici asocierea cu marinarii si marina.
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

romikele

Astăzi le putem ura LA MULȚI ANI Mariilor și Marianilor !!!
:happy_birthday: :birthday: : sampanie: @};- %%-

Florin_Dan


oroles

Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

prisecarul

Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti ...nu de teama ca le-ai putea pierde, ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le!

orbanstefan64


orbanstefan64

                                : sampanie: :birthday:  : sampanie: :birthday: : sampanie:  :birthday: : sampanie: :birthday: : sampanie:  :birthday: : sampanie:
                                 LA MULTI ANI MARIILOR SI MARIANILOR !!