Intretinerea albinelor (sfaturi batranesti)

Creat de Bătrânul, Februarie 25, 2011, 08:42:55 PM

« precedentul - următorul »

Bătrânul

Usturoiul dupa cum stim este bun la multe . Rezultatul la primavara . Crotaliile la albine? =)) sint niste numere ca la vaci sau oi  =)) si se aplica deasemenea la fiacare albina lucratoare in urechea stinga :new: asta numai dupa brumele in iarna cind sa strins ghemul ca sa poti si numara albinele si inregistra cam cite zboruri au facut fiecare. :P cred ca acum ai inteles . Glumesc si eu ca doar e ziua nevestei implineste 21 ani. :hi: :hi: :hi: :hi: :hi: :hi:

pharaonu75

LA MULTI ANI! doamnei!
Daca sotia are 21 de ani, amanta cati ani are?
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

Bătrânul

Citat din: pharaonu75 din Noiembrie 24, 2011, 02:01:18 PM
LA MULTI ANI! doamnei!
Daca sotia are 21 de ani, amanta cati ani are?
Ce intrebare este asta ? :mad: Vrei sa spui AMANTELE?? :hi:

happy

Lauda-te gura ca-ti dau muratura :surprised:
Cu crotalii citisem si eu ca s-ar putea sa ne oblige pe toti sa punem la stupi numere,dar folosirea cuvantului in context era ambiguua :nono: Si nu batea cu poza afisata :wink:
http://hapy.sunphoto.ro/
Lumea nu ar exista fara albine!

Bătrânul

Nu la stupi frate  :hi: ci la fiecare albina in urechea stinga  :rotfl: =D>

Bătrânul

Vind, schimb, daruiesc centrifuga mea veche din tabla galvanizata solida in perfecta stare de functionare. Motivul : am cumparat una automata.  :bzz:

milu56

Citat din: Bătrânul din Decembrie 06, 2011, 12:34:06 PM
Vind, schimb, daruiesc centrifuga mea veche din tabla galvanizata solida in perfecta stare de functionare. Motivul : am cumparat una automata.  :bzz:

Asaceva batranae?

Bătrânul

Asta e prea rudimental .... :razz: La al meu nici nu trebuie sa ridici capacul stupului. Trag un furtun de la urdinis la centrifuca si un cablu de date de la centrifuga la cardul bancar . Apas butonul ..si... iese mierea in centrifuga si centrifuga baga banii direct pe card on line =)) =)) =)) Asta e viitorul nu cel aratat de tine  =D> =D> =D>

milu56

#218
Citat din: Bătrânul din Decembrie 06, 2011, 05:25:35 PM
Asta e prea rudimental .... :razz: La al meu nici nu trebuie sa ridici capacul stupului. Trag un furtun de la urdinis la centrifuca si un cablu de date de la centrifuga la cardul bancar . Apas butonul ..si... iese mierea in centrifuga si centrifuga baga banii direct pe card on line =)) =)) =)) Asta e viitorul nu cel aratat de tine  =D> =D> =D>

Vrei sa iti vand secretul stupului din care nu curge miere ci gaseste pretul cel mai bun dirijeaja albinele sa o vinda si si banii sa ii dirijeje in contul tau si sa te anunte albinele chiar in bar la chef fiind profitul .

filip

Pentru ce-i trebuie fetei  stup in apartament?
Mai ales ca mierea curge la cep.
Cred ca e scumpa mierea la domnisoara!
http://www.stiintasitehnica.com/stupul-urban-i-i-permite-sa-gazduie-ti-albine-in-apartament_893.html
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

amadeusmbi


dorindafi

CODUL  e   LEGEA
         0763650092

Bătrânul

Iata si raspunsul cistigator !  "am vazut anuntul
sa va dea dzeu sanatate
daca va ajunge la mine,aici va sta o viata,fiind de la batranul
dar nu o vreau gratis,la schimb cu ceva e ok
astept oferta dvs
exemplu --as vrea sa muncesc pentru dvs la primavara cateva zile in stupina dvs,ar fi o onoare si astfel as considera si centrifuga platita
astept un raspuns,oricare ar fi acela
sunt din rm valcea"

milu56

Se poate face in Romania o asa zisa tovarasie ca pe timpul cand a inceput comunismul.Tovarasia era un fel de FSN nu vreau sa spun sloganul........ :rotfl:

Bătrânul

Citat din: milu56 din Decembrie 07, 2011, 09:51:12 AM
Se poate face in Romania o asa zisa tovarasie ca pe timpul cand a inceput comunismul.Tovarasia era un fel de FSN nu vreau sa spun sloganul........ :rotfl:
Nu inteleg ce vrei sa spui !? In conceptia mea "tovarasia" si "prietenia"sint lucruri posibile si sfinte chiar daca sint liberal.!!!!