TARG APICOL GALATI 2012 -- 7-8 APRILIE

Creat de romikele, Februarie 16, 2012, 05:43:15 PM

« precedentul - următorul »

captain bee

#15
NOI, cine???  iar lasati sa se subinteleaga  un "aranjament, complot, manevre masonice" sau mai stiu eu ce?? daca subiectul meu deranja puteam discuta pe privat si ne puteam lamuri, gaseam o solutie onorabila si o aduceam la cunostiinta tuturor...
e o forma de respect pentru toti forumistii!!!
3-1 nu cred!!! am si alte argumente pe care le pot face publice dar scopul meu nu este sa ma contrazic cu cineva ci doar sa imi sustin opiniile...
ma bucur ca v-am convins sa redeschideti acest subiect, sper sa nu fie o pacaleala.
de ce forumul este la liber??? nu trebuie sa renuntati la el sau domeniu!!!
recunoasterea valorii si a muncii dumneavostra si a celorlalti "grei", au facut-o si altii, am facut-o si eu!!!

sau e si asta cu forumul la liber, o pacaleala????

pharaonu75

Citat din: romikele din Aprilie 01, 2012, 04:38:47 PM
Citat din: captain bee din Aprilie 01, 2012, 02:55:56 PM
dumneavoastra d-le Romikele ati apreciat singur ca subiectul este "pueril", nici o alta persoana din cele 2000 de vizualizari nu a fost indignata si nu a postat replici negative.... deci scorul este de 1-1, dumneavoastra si eu, cred ca si fara vreo scuza, nu am aceasta pretentie, il puteti redeschide!!!

Noi avem si alte mijloace de dialog, in background, iar scorul general era de 3 -1pt. mine ... dar nu asta conteaza, ci data din calendar  :P


=)) =)) Capitane, ai muscat-o! =)) =))

Romikele se plictisea groaznic acasa, pentru ca noi ceilalti eram pe la targuri (Slobozia, Rm. Valcea) asa ca si-a facut de lucru si a inceput cu pacalelile de 1 aprilie!
Iar tu ai luat-o primul, pentru ca fusese "inchis" un topic initiat de tine! :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

captain bee

 era 31.03. cand a inchis subiectul si a spus lucruri nepotrivite pe care deja incerc sa le uit
...asa o fi si cum spui tu!!!!... dar te rog sa vezi ultima sa postare si sa sesizezi "supararea" dansului  fata de o alta opinie contrara celor proprii...asta daca nu te-a rugat sa intervii si tu aici...


apropos, ce parere ai de subiectul " organizarea targurilor", l-ai vizualiyat, poti posta opinia ta acolo...
multumesc

romikele

E clar ca unii romani sunt saraci cu duhul. Peste tot ei vad numai conspiratii si interese obscure.
Iar la nedumerirea legata despre "privatizarea forumului", raspunsul este DA!. E nevoie de demonstrat cu acte?  :wink2:

captain bee

Citat din: romikele din Aprilie 01, 2012, 07:31:16 PM
E clar ca unii romani sunt saraci cu duhul. Peste tot ei vad numai conspiratii si interese obscure.
Iar la nedumerirea legata despre "privatizarea forumului", raspunsul este DA!. E nevoie de demonstrat cu acte?  :wink2:

De ce simtiti nevoia sa jigniti? (saraci cu duhul)...doar atat puteti? Daca doriti pot enumera numai interesele dumneavoastra materiale si ale altor "colaboratori" vis-a-vis de targurile de la Braila, Slobozia, Galati si probabil Buzau.
Daca forumul este privatizat schimbati-i denumirea in "Goarna satului" si puneti-l sub pat...
Cred ca discutia trebuia sa aiba loc pe subiectul deschis de mine si inchis de dumneavoastra, redeschis dupa ce v-ati dat seama ca ati gresit...asta ramane intre noi doi, nu mai stie nimeni.
Cu tot respectul si numai bine.

romikele

Puiu` tati, inchid si deschid ce vreau, cand vreau, dar daca nu urmaresti tot forumul sa intelegi despre ce e vorba eu n-am nici o vina.
Singurul care are dreptate e pharaonu, Iar tu se pare ca esti un pui de la ACAR, dupa deranjamentul pe care ti l-a provocat "avalansa" de targuri.
... mai treci pe la popa, nitica aghiazma rezolva problemele  :limba:

Florin-braileanul (FlorinI)

Citat din: captain bee din Aprilie 01, 2012, 08:13:25 PM
... Daca doriti pot enumera numai interesele dumneavoastra materiale si ale altor "colaboratori" vis-a-vis de targurile de la Braila, Slobozia, Galati si probabil Buzau.


alooooo albinelul capitan, ia zii tu ce treaba are romikele cu targul de la braila?
poate aflu si eu lucruri noi, macar sa nu mor prost...
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

pharaonu75

Asa Florine, nu te lasa... ca asa mai afla omul cate ceva...
Si dupa ce afli cum e cu interesul lui Romikele la targul din Braila, pentru analogie, spune-i si lui Stefy.Costea sau d-lui Saizu! =))
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

romikele

Citat din: Florin-braileanul (FlorinI) din Aprilie 01, 2012, 10:09:32 PM
alooooo albinelul capitan, ia zii tu ce treaba are romikele cu targul de la braila?
poate aflu si eu lucruri noi, macar sa nu mor prost...
Cum ce treaba? Am treaba cu toate targurile, doar nu degeaba am batut tastaturili sa fac LISTA ASTA   :P

captain bee

 asa d-lor poftiti sa hora sa fim totii!!!!..
@ pt d-l Romikele "Puiu` tati, inchid si deschid ce vreau, cand vreau, dar daca nu urmaresti tot forumul sa intelegi despre ce e vorba eu n-am nici o vina." nu cred ca este corecta aceasta atitudine fata de toti forumistii care poate au contribuit si ei cu ceva aici, doar in cazul in care nu este cineva jignit si nu doar CONTRAZIS cu argumente viabile, in rest chiar si pe propietatea dumneavoastra cred ca este un mic abuz imoral dar totusi abuz .. HABAR NU AM UNDE ESTE ACA IN SLOBOZIA -IALOMITA SAU IN ALTA PARTE, SI NICI NU MA INTERESEAZA!!!!
Chestia cu aghiazma este pentru varstnici, credinciosi...eu sa-mi fie cu iertare inca mai alerg dupa femei!!!

@ pt d-l Florin de la Braila,
targurile au fost foarte aglomerate si nu doar din cauza replanificarilor, dumneavoastra ati tinut din orgoliu sa il faceti inaintea celui de la Slobozia, chestie de ambitie personala, nu ma deranjat acest lucru, toata stima, va-ti insusit toate meritele organizatorice si promotionale, plus simpatia unei d-ne blonde....oare??? glumesc!!! peste trei ani targul Braila va fi mai cunoscut decat Slobozia, poate datorita dumneavoastra sau datorita scaderii sugerate a interesului la Slobozia.....
un grup restrans a avut un interes comun partial material in acest targ de la Braila, am amanunte din interior demonstrabile. ........ca a fost aglomerat Braila-Slobozia, poate bulibaseala si nu maraton va pot de chiar un argument nostim cu acceptul dumneavoastra aici pe forum daca nu pe privat.....

acum cativa ani cand v-am intalnit, erati mai agreabil si mai placut....si nicidecum prost...
referitor la targurile Slobozia si Galati sunt explicatii care se merita discutate dar doar cu acceptul tuturor celor care s-au ocupat sau se ocupa , d-l Costea sau d-l Saizu pe care nu il cunosc personal, asa ca ma abtin pana la o discuti face to face, dar pot da indicii argumentate, care sa nu afecteze imaginea cuiva aici pe forum...

romikele

.
Citat..eu sa-mi fie cu iertare inca mai alerg dupa femei!!!

Important e nu sa alergi dupa femei, ci sa le prinzi.
La fel, important era sa prinzi ideea cu organizarea targurilor de la Braila si Slobozia... dar se pare ca ideea a alergat mai tare.

Uneori putem alerga de unii singuri si sa terminam pe locul doi. Pentru urmatoarea tema poate te documentezi si pregatesti mai temeinic.

captain bee

suparacios ca in toate discutiile cu mine...pharaonu incerca sa ma convinga altceva. asta este eu speram in reconciliere nu in orgoliu continuu...  femeile se fac ca fug pentru a nu lasa o impresie nepotrivita, va pot explica odata cand veti avea mai multa rabdare si sigur se lasa si prinse...
O INTREBARE ...au fost  targurile de la Braila si Slobozia doar un succes pentru comerciantii de materiale si nicidecum pentru apicultori?????... se spunea acest lucru si intr-un articol referitor la targul de la Braila "prea putina miere locala la acest targ" parca era numele unui articol .....dupa care hai la Slobozia sa onoram (sa vindem lemne) si acolo... nu va intereseaza nici un argument??? ..nici macar pe privat???... atunci canda ati inchis forumul pe privat m-ati certat....

va rog sa ma scuzati despre acest subiect nu voi mai raspunde decat acolo la "organizarea targurilor", daca nu ..NU, puteti spune ce doriti!

romikele

Daca au fost comercianti multumiti, atunci au fost si apicultori la fel de multumiti, doar ei sunt cumparatorii echipamentelor si utilajelor, nu?
Iar targurile nu se adreseaza strict apicultorilor, ci sunt si mijloace de promovare a produselor apicole catre potentialii consumatori non-apicultori.
De pierdut au pierdut doar cei care nu au binevoit sa participe, dar si cei care n-au inteles si inca nu inteleg rostul acestor evenimente.
Nu stiu de ce tot marjezi pe ideea cu supararea, razboiul, jignirile, deoarece acestea sunt doar in perceptia ta.

D006

Capitane si Romikele voi ati participat la targurile de la Braila si Slobozia ?

pharaonu75

Citat din: dragos2006 din Aprilie 03, 2012, 12:54:00 AM
Capitane si Romikele voi ati participat la targurile de la Braila si Slobozia ?

Aici sunt de acord cu Dragos!
Dar daca la Romikele este scuzabila absenta (a fost la cursurile 111, insa a participat la destule alte targuri), pe capitan trebuie sa il trag de urechi!

Oricum ar intoarce situatia, nu scapa de urecheala:
- daca nu a fost la targuri, trebuie urecheat ca isi da cu presupusul;
- daca a fost la targuri, trebuie urecheat pentru ca nu s-a dat pe fata si nu a stat la o cafea cu ceilalti membri, ca sa discute "face to face" si sa vada cum sta treaba!

Asadar capitane, pregateste-ti urechile, sau la urmatoarea editie dai tu cafeaua! :wink2:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube