TARG APICOL GALATI 2012 -- 7-8 APRILIE

Creat de romikele, Februarie 16, 2012, 05:43:15 PM

« precedentul - următorul »

romikele


saizu

#1
 Cu deosebit respet va anunt ca in data de 7-8 APRILIE -2012  va avea loc la GALATI a IIIa editie a TARGULUI APICOL GALATI  evnimentul va  avea loc in aceiasi mare locatie  AGRO-DUNAREA GALATI - str CALEA PRUTULUI  NR 13. DUMINICA [sarb FLORIILOR] va avea loc pe faleza DUNARII - ZIUA SCRUMBIEI-  de aceea rugam participantii  la targ  ca dupa terminarea programului  sa mai zaboveasca un pic  si la acest eveniment in compania unei scrumbii la gratar ,a unui pahar cu bere si a unei muzici bune  ----va astaptam cu drag

AGRO-DUNĂREA GALAŢI
          ACA – GALAŢI

                          Vă invită la

TÂRG APICOL – GALAŢI
7 - 8   – APRILIE 2012 – EDIŢIA III


            LOC DE DESFĂŞURARE :              COMPLEX AGRO-DUNĂREA S.A.
                                           Str. Calea Prutului nr. 13, vis-a-vis de Piaţa En Gross Galaţi

SCOPUL MANIFESTĂRII este facilitatea schimbului de informaţii intre apicultori şi specialişti în domeniul şi organizarea unei ample expoziţii cu vânzare, cu participarea apicultorilor individuali şi a firmelor de profil din ţară.

EVENIMENTUL CUPRINDE URMĂTOARELE SECŢIUNI :

   TÂRG EXPO-APICOL  - reuneşte producători şi comercianţi de echipamente, unelte, accesorii şi utilaje apicole; faguri artificiali, tratamente, hrană pentru albine, echipamente diverse, ambalaje miere, etc.

    TÂRGUL DE MIERE ŞI PRODUSE APITERAPEUTICE se comercializează diferite sortimente de miere şi alte produse apicole, cosmetice şi suplimente nutritive pe bază de miere direct de producători.


   COMUNICĂRI ŞTIINŢIFICE PENTRU APICULTORI

Programul va fi afişat la locul de desfăşurare.

COMPLEX AGRO-DUNĂREA dispune de locuri de parcare, informaţii la tel: 
0236 464 717 ; 0236 472 858
Pentru cazare vă puteţi rezerva locuri şi la următoarele hoteluri:

1.HOTEL DAS   - Calea Prutului, nr. 55, tel: 0236 449 001
2.HOTEL ARENA – Complex Olimpic Box, str. M. Bravu, nr. 3, tel: 0236 414 795
3.HOTEL SPORT – Str. Al. I. Cuza 74-76, tel: 0236 414 098 ; 0236 412 340
4.HOTEL ALEX   - Tel: 0236 498 063 ; 0236 418 117
5.HOTEL GALAŢI – Tel: 0236 460 040
6.HOTEL DUNĂREA – Tel: 0236 418 042
7.HOTEL VEGA   - Tel: 0236 306 080
8.HOTEL FALEZA  - Tel: 0236 401 044             
9HOTEL  ANGHEL – Tel; 0236 420071                     
10HOTELTRAIAN;0236411118                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                PERSOANE DE CONTACT :
- SAIZU MATEI   -  0745 546 263

captain bee

alt targ la Galati ????? nu a fost acum o saptamna la Braila???? hai sa facem altul si la Rm. Sarat, unul la Focsani, apoi la Ianca si din nou la Braila!!!! cand mai muncim in prisaca daca tot stam pe drumuri ???? suntem ţara targurile apicole, iar apicultorii isi vanda mierea pe de pomana!!!! PACAT
!

romikele

Tu ai o idee fixa si te roade rau grija altuia.
Nu te obliga nimeni sa le vizitezi pe toate, si daca ar fi cate 2 in fiecare luna care ar fi problema?  :zzz:

D006

  Stai asa !!!  ca pe 7-8 aprilie e targ si la Buzau !  ai dracu stupari se tin numai de targuri  =)) =)) =)) =)) =))

captain bee

... uite ca de asta nu stiam, inca un argument care confirma "aglomeratia" targurilor... unii nici nu mai au timp sa treaca pe acasa!!!!.... DE CE ???? va spun mai tarziu.... sau prin mesaj daca sunteti curiosi !!


pt. d-l Romikele, cred ca ar trebui sa redeschideti subiectul " Organizarea targurilor" si daca nu sunt comentarii sau alte pareri discutia se va stinge de la sine....asa ar fi CORECT !!!

D006


romikele

Citat din: captain bee din Aprilie 01, 2012, 01:50:39 PM
pt. d-l Romikele, cred ca ar trebui sa redeschideti subiectul " Organizarea targurilor" si daca nu sunt comentarii sau alte pareri discutia se va stinge de la sine....asa ar fi CORECT !!!

Ce nu intelegi tu este ca asemenea manifestari sunt destinate in special apicultorilor din zona, care nu sunt nevoiti sa mearga zeci sau sute de kilometri pentru sa zicem un hranitor sau un colector de polen.
Buzoienii se vor aproviziona din Buzau, iar galatenii din Galati.
Cine doreste sa se plimbe si sa socializeze pe alte meleaguri n-au decat sa o faca.

Legat de acel subiect, daca mai sunt si alte solicitari, se va redeschide. Momentan nu exista decat o singura cerere in acest sens.
Ce trebuie retinut este ca organizatorii stiu cel mai bine care le este interesul, cand si unde sa planifice o manifestare si nu vor cere niciodata parerea lui captain bee, a mea sau a altuia...

D006

  Daca inchidem si deschidem subiecte in functie de mancarea de la micul dejun se va ajunge ca nimeni sa nu mai posteze chestii interesante.
  Daca se ajunge sa se deschida subiecte in functie de cererile depuse la conducerea forumului ... nu mai am nimic de comentat.
  Lasati forumul sa-si urmeze cursul natural si totul va fi bine !

romikele

Am vazut cat de bine si natural a mers forumul pe vechea locatie, mai ales cu larga ta contributie, cand adminul a fost nevoit sa stearga topicuri intregi de injurii.
Lasa grija administrarii celor in drept si nu confunda actualul forum cu cel vechi, de la care s-a importat doar informatia si userii, nu si problemele!  :wink2:

D006

#10
 Ai dreptate ! dar acum sunt probleme noi   :wink2:

Fac un pariu cu tine !  vorbim cu bee lover sa deschida vechiul forum , eu voi posta numai acolo si tu numai aici , cine crezi ca va fi citit mai mult ?

captain bee

#11
..MULTUMESC d-lui Dragos pentru mediere şi parerile expuse impartial. ^:)^ ^:)^ ^:)^

forumul functioneaza foarte bine şi inainte de a  ma inregistra, posta sau deschide subiectul in cauza am citit aproape totul ca de altfel si de pe "stuparitul"...

dumneavoastra d-le Romikele ati apreciat singur ca subiectul este "pueril", nici o alta persoana din cele 2000 de vizualizari nu a fost indignata si nu a postat replici negative.... deci scorul este de 1-1, dumneavoastra si eu, cred ca si fara vreo scuza, nu am aceasta pretentie, il puteti redeschide!!!

eu personal daca am nevoie de materiale apicole in vara sau in toamna le cumpar de oriunde la pretul pe care il gasesc nu astept inflatia de targuri din februarie - aprilie..... cred sincer ca ar fi necesare targuri si vara tarziu sau toamna pentru a da posibilitatea apicultorilor sa isi valorifice mierea iar celorlalti sa isi faca provizii pentru iarna....

opinia ca este treaba organizatorilor, naste suspiciuni asa zis "corporatiste" ale producatorilor de materiale apicole, stupi, rame, etc., plus reprezentantii locali, cu ocupatii profesionale in aceiasi directie...

ceva gen nasul Sandu si Mitica de la liga !!!!

pentru orice se pot gasi solutii numai sa putem discuta macar in interesul celor multi,
nu vreau sa fiu o problema, forumul a existat si fara mine... cuprinsul acestuia este deosebit, haideti sa lasam la o parte  eventualele orgolii personale si sa revenim la ganduri mai frumoase....

romikele

Citat din: dragos2006 din Aprilie 01, 2012, 02:29:31 PM
Ai dreptate ! dar acum sunt probleme noi   :wink2:

Fac un pariu cu tine !  vorbim cu bee lover sa deschida vechiul forum , eu voi posta numai acolo si tu numai aici , cine crezi ca va fi citit mai mult ?

Chiar te rog sa faci asta!
Eu oricum am destul de robotit cu domeniul, nu mai am timp si de altceva.
Daca vrei sa preiei baza de date, ti-o dau cadou, poti lansa forum.apiardeal.net   sau org, sau ce-o mai fi liber!  :wink2:

romikele

@captain bee, ce esti asa de incruntat? zambeste, azi e o zi speciala... de azi forumul e la liber  =))

romikele

Citat din: captain bee din Aprilie 01, 2012, 02:55:56 PM
dumneavoastra d-le Romikele ati apreciat singur ca subiectul este "pueril", nici o alta persoana din cele 2000 de vizualizari nu a fost indignata si nu a postat replici negative.... deci scorul este de 1-1, dumneavoastra si eu, cred ca si fara vreo scuza, nu am aceasta pretentie, il puteti redeschide!!!

Noi avem si alte mijloace de dialog, in background, iar scorul general era de 3 -1pt. mine ... dar nu asta conteaza, ci data din calendar  :P