Apiluk - Urgent

Creat de daniel.arad, August 08, 2013, 12:39:07 PM

« precedentul - următorul »

daniel.arad

Salut pe toti stuparii de pe acest forum.
Am o intrebare legata de Apiluk.
Azi am fost sunat de la sediul APIA de seful Asociatiei din care fac parte si-mi zice ca cei de la APIA Arad nu au pe lista de decontare produsul Apiluk, eu avand cateva sute de kg cumparate si  facturate de Apiluk Timisoara.

Ce stiti despre aceasta problema? Cum se face ca unele siropuri care se vand la butoaie fiind fabricate in tara vecina ca indulcitori pentru panificatie si industria alimentara intra la subventie, iar un produs excelent ca Apiluk nu ???

Chiar nu se gaseste pe lista hranei acceptate la decontare???  La cine este problema in acest caz?

A mai luat cineva dintre dumneavoastra Apiluk si se gaseste in aceeasi situatie? Ce se mai poate face?


                         Cu stima astept raspuns urgent ori daca ma puteti ajuta tel 0740201707 - Daniel

D006

  Daca doreai sa recuperezi ceva bani inapoi pe hrana trebuia mai intai sa consulti lista cu produsele notificate . Mai aveai nevoie si de certificat de conformitate . Corect mi s-ar fi parut ca presedintele de la respectiva asociatie sa-ti spuna ce se deconteaza si ce nu.

daniel.arad

Asa este domnule Dragos, aveti dreptate. Acum macar am invatat o lectie, am vazut pe aici pe undeva pe forum lista cu hrana decontabila dar hrana era deja cumparata, factura taiata....

:qp:      Invatatura de minte.


                               Cu stima.

cipik

Spui ca apiluk este un produs excelent, detaliaza te rog cum ai ajuns la aceasta concluzie. Care apiluk ai folosit cu minerale sau cu polen? Am folosit si eu asa ceva la roi formati anul asta, este o diferenta dar mica fata de cei stimulati cu miere.
Sanatate
Zambeste, maine poate fii mai rau.
http://prepelitebucuresti.sunphoto.ro/

romikele

Lista cu suplimentele nutritive si medicamentele acceptate la decontare se afla aici:

http://www.apia.org.ro/masuri_piata/apicole/Adresa_CJ.pdf

Aceasta lista trebuia consultata inainte de achizitie.