Vremea in iarna 2012-2013

Creat de bucovineanu, Decembrie 09, 2012, 01:44:17 PM

« precedentul - următorul »

4unix

Si Braila si-a pus cojoc alb, a nins toata noaptea si s-a asternut un strat gros, urmeaza gerul, asta nu-mi place.

G. Iulian

La Galati ninge de aseara.

Nea Costica din Buzau

In livada lui nea Costica din buzau la ora 7 azi 12 dec 212  :surprised:  :hi:

Si in birou la colegele de la export  :wink2:, la ora 8 si  :hi:
Cine are dezordine in atelier [camera, birou], are mintea ordonata!!

pharaonu75

Citat din: Nea Costica din Buzau din Decembrie 12, 2012, 10:03:56 AM
...
Si in birou la colegele de la export  :wink2:, la ora 8 si  :hi:

Nea Costica, ce cautai asa matinal in biroul colegelor? Exportai ceva?
Doamna Lili stie? =)) =))
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

Nea Costica din Buzau

Ele ma cheama, mai Dane, ca sunt frumos  :bzz: :bzz:, si cumpara miere de la mine  :smile:, dar acum nu mai am  :wink2:
ps biroul lui Lili este visa-vis de al lor  :P  :hi:
Cine are dezordine in atelier [camera, birou], are mintea ordonata!!

pharaonu75

Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

Florin-braileanul (FlorinI)

nea costica, frumos birou, frumoase flori, dar... unde sunt colegele?
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

relutu


roi_ag

N-a pozat si patul din birou !!!!  :nono:     Poza afacut-o intr-o  pauza  :nod:   :rotfl: :rotfl: :rotfl:

jenica67

      La Resita, a nins de sambata pana azi, peste 50 de cm si vad ca inca insista. Eu zic ca semne bune anul are, inca de anul asta.  :hi:
Ar fi simplu, daca nu ar fi asa de complicat, sau ne pare numai noua ?

edy

In Puglia este frumos aici este dificil sa ninga,oricum in tara la noi se anunta o iarna grea dupa cum se vede din imagini!!
"Daca albinele nu ar fi fost-eu le-as fi inventat ", by edy

stefan1

  Fara suparare, eu am niste indoieli ca faci apicultura in Puglia. Din tot ce ai scris pana acum, parerea mea este ca ai stupina intr-o zona nordica, cel mai probabil in Piemont. Nu trebuie sa-mi confirmi.
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

Nea Costica din Buzau

La Buzau e iarna frumoasa, soare si ieri soare si azi, zapada de pe placa de zbor a luat-o cine a dat-o  =))
Dimineata la Candesti zapada era apoasa, la Buzau - 3 grade.
Din poze se vede ca ,,autoritatile locale'' nu si-au facut datoria si ,, mijloacele de transport'' sunt inca inzapezite  :smile:

Ma abtin sa mai dau ,,vremea'' din birouri, ca suntem in post si deja unii colegi au inceput sa pacatuiasca cu gandul. Aici e de vina si BOR-ul, ca a dat dezlegare doar la peste  =)).

Domnule Bucovineanu, asteptam canoane fiecare dupa gravitatea faptei [pacatului]  ^:)^ :hi:
Cine are dezordine in atelier [camera, birou], are mintea ordonata!!

pharaonu75

Nea Costica, eu nu am pacatuit nici macar cu gandul, pentru ca sunt... musulman! Sau budist! Sau... faraon! =)) =))
Postul este doar la crestini! :nod:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

Florin-braileanul (FlorinI)

la braila si la vatra de stupi  am cam 50 cm de zapafa si un lejer -8 grade
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333