Vremea in iarna 2011-2012

Creat de bucovineanu, Ianuarie 03, 2012, 07:17:02 PM

« precedentul - următorul »

johnysibiu

La Sibiu zbor viguros. 10 gr C la umbra, zapada s-a  topit de parca nici n-a fost.Aduc polen gri mult.Le-am mai strans cuibul, am instalat picuratorul si le-am pus turte proteice :apa,turte si bataie.

ion patrut

ferice de tine si de albinele tale la mine e frig frate abia pe vineri se anunta un pic mai cald nu degeaba se zice ca atunci cind vine frigu de la rusi moldovenii sunt primii care fac cunostinta cu el si sunt ultimii care scapa de el(de frig adica)

KTA-APIDORNA - Ski

Citat din: ion patrut din Martie 13, 2012, 07:54:53 PM
ferice de tine si de albinele tale la mine e frig frate abia pe vineri se anunta un pic mai cald nu degeaba se zice ca atunci cind vine frigu de la rusi moldovenii sunt primii care fac cunostinta cu el si sunt ultimii care scapa de el(de frig adica)
Asa-i ADEVARACIUNE! vorba mea!
bucură-te de ce ai,nu fi nefericit pentru ce nu ai!(dar nu fi leneş!) KTA -SKI  0745789006 /mess:[email protected]  http://foreverapi.sunphoto.ro/

danipowsoft

se anunta temperaturi de 4 grade Marti 15/05/2012 oare ar trebui luate ceva masuri ?
PS: Am pus corupurile pe multietajat (a trecut salcamul)

jonny_it

Citat din: danipowsoft din Mai 11, 2012, 11:06:28 AM
se anunta temperaturi de 4 grade Marti 15/05/2012 oare ar trebui luate ceva masuri ?
PS: Am pus corupurile pe multietajat (a trecut salcamul)

Eu ma uit pe internet si vat tot 8 - 10 grade minim. Chiar si la 4 grade nu ar trebui sa fie probleme pentru ca este pentru cateva ore, nu zile.
Masuri: .. nu spargem cuibul la familiile foarte slabe cu toate ca suntem in mai, deci astfel de familii ar trebui sa nu mai existe, altceva nu prea avem ce sa le facem si nici nu este nevoie.

Alutus

#245
Citat din: danipowsoft din Mai 11, 2012, 11:06:28 AM
se anunta temperaturi de 4 grade Marti 15/05/2012 oare ar trebui luate ceva masuri ?
PS: Am pus corupurile pe multietajat (a trecut salcamul)
Sa inteleg ca ai pus corpurile de recolta, dupa ce a trecut salcamul?!
Sa nu uiti Darie!

danipowsoft

#246
:) nu s-a inteles bine
am pus corpurile  si a trecut si salcimul
Corpurile puse pe 1 mai (a fost zi libera) sai sacimul peste 3 zile a inflorit
vad ca acum sunt 9 grade (ploua) ziua, deci la noapte o sa fie mai racoare poate ajunge la 4 daca nu o fi mai putin...
si daca o fi asa vreo 3 zile cum zic astai de la meteo

sandu_dela_cluj

La Cluj abia ce a inflorit salcamul sunt 6-9 grade in unele zone si continua sa fie vreme rea...Nu stiu cat de bine o sa mai culeaga din salcam ... :sad: