Ziua apicultorului ramnicean (sarat) 1 Dec. 2009

Creat de dragos2006, Noiembrie 18, 2009, 09:43:19 PM

« precedentul - următorul »

centrifuga

La anul si la multi ani!
F.bine organizat evenimentul!

Bătrânul

Totul a intrecut asteptarile mele. Regret ca nu a fost timp sa va imbratisez pe toti , dar v-am luat in poza si IN SUFLET. Pentru Dragos si Dan : PUR SI SIMPLU NU AM CUVINTE !!! FELICITARI SI VA MULTUMESC.  :hi:  :hi:  :hi:

D006

Buna dimineata,
Domnule Dan Puisoru si domnule Dragos a fost super la Ramnic
Aceasta intalnire a reprezentat un moment de motivare pentru apicultorii mai mici
(din punct de vedere al numarului de stupi) pentru a marii numarul familiilor de albine si pentru a face performanta.
Si pentru domnii procesatori, o greseala care au spus-o legat de familia de albine:
- procent de apa ridicat in mierea capacita;
Nu este adevarat intrucat albina capaceste mierea doar atunci cand aceasta este pe deplin maturata(procent de apa in miere optim).

valter

Sa le tina Dumnezeu obiceiul si sa o punem regulat in fiecare an.
Multumim familiei Gavrila Florescu pentru tot efortul.
Daca din intamplare nu as fi putut participa sigur as fi ratat ocazia de a cunoaste extrem de multi prieteni de net, oameni de toata isprava, adevarati profesionisti atat in apicultura cat si in profesiile din care-si castiga existenta.
Sunt profund impresionat de calitate personajelor si personalitatilor.
Succes lui Dan Puisoru, superorganizator.
Iertarea este o virtute crestina.    Alexandre Dumas.

D006

Zile frumoase petrecute la Rm. Sarat alaturi de prieteni.
Gazda, familia Gavrila - oameni deosebiti; dupa ce le treci pragul iti dai seama ca merita sa te bucuri de fiecare secunda petrecuta in compania lor.
Petrecerea, pe langa succesul dobandit, a avut rolul de a inlatura distantele si de a sparge bariera virtuala. Aici s-a pus o prima caramida a increderii si respectului.
Felicitari organizatorilor!

D006


D006


D006


D006


D006

A fost deosebit de frumos la Ramnicul Sarat.Multumesc in mod special lui Dragos pentru gazduire si pentru excursia la stupinile lui.Am cunoscut multi forumisti pe care-i rog daca au drum pe meleagurile Vasluiului sa nu ezite sa treaca pe la stupina mea.Incepand cu luna aprilie pot vedea 450 de soiuri de lalele,103 soiuri de narcise,70 soiuri de iris,98 soiri de crin,25 soiuri de zambile si 58 soiuri de hemerocallis.Va astept cu drag.
un filmulet de la petrecere.
http://www.trilulilu.ro/viovaslui/744c5beba5d4bc

D006

Acum la lucrurile s-au linistit incerc si eu sa scriu cateva randuri :
   Sunt profund impresionat de solidaritate demonstrata de apicultori si in special de familia APIARDEAL  , voi incepe enumerarea cu un cuplu care m-a facut sa simt ca avem o sansa : Danut si sotia de la Teleorman , au batut atat amar de drum pentru a ne cunoaste direct .
          Gabriela si sotul de la Calarasi , cel mai simpatic cuplu
           Batranu si sotia chiar daca aveau oamnei la munca au venit de la Sfantu Gheorghe pentru a sta cateva ore cu noi .
           Gica Romanescu din Sadu , jud. Gorj 
       Cristi Manolache din Slatina , jug Olt.
         Janese din jud. Dambovita
          Gica Contra di jud. Arges
       Aurelia Chirila si opt stupari de isprava din jud. Tulcea
       Valter si Erol  din jud. Constanta
          Centrifuga si Oto Virgil de la Bucuresti
   Gica Malinici , Ionica Strugaru , jud Brasov
           Crombra din jud. Braila
           Lulachy , fc. vaslul , Teinegru64 , Valicot . Dan Rascanu , Marinica , Lucian Avram , Nicu has , Mirel Balaban   din jud . Vaslui
            Viorel 55 , Traian Enescu , dr. Ghe. Dobre , Traian Dobre , & comp din Prahova
        O delegatie masiva di jud Vrancea
        Si o mare de apicultori din jud Buzau printre care si multi forumisti.
         Daca am ratat pe cineva va rog sa interveniti promt.

D006


Gicacontra

Citat din: fc_vasluiA fost deosebit de frumos la Ramnicul Sarat.Multumesc in mod special lui Dragos pentru gazduire si pentru excursia la stupinile lui.Am cunoscut multi forumisti pe care-i rog daca au drum pe meleagurile Vasluiului sa nu ezite sa treaca pe la stupina mea.Incepand cu luna aprilie pot vedea 450 de soiuri de lalele,103 soiuri de narcise,70 soiuri de iris,98 soiri de crin,25 soiuri de zambile si 58 soiuri de hemerocallis.Va astept cu drag.
un filmulet de la petrecere.
http://www.trilulilu.ro/viovaslui/744c5beba5d4bc
Nu-mi vine să cred că am ratat ocazia de a-i stânge mâna lui fc-vaslui.M-am hotărât. La următorul eveniment mă urc la microfon şi strig:FORUMIŞTII ÎN PICIOARE după care vin să vă pun ecuson la fiecare.
"În univers doar relativul e absolut"

Gicacontra

De la Curtea de Argeş trei stupari,însoţiţi de Gicăcontra.
Cine a fost cu cealaltă maşină cu număr de Argeş?
"În univers doar relativul e absolut"

alexandruCL

trei stupari...... Nea Gicacontra am promis o poza! Palinca aia a ramas pe masa. Data viitoare conduce Gabriela/