Ziua apicultorului ramnicean (sarat) 1 Dec. 2009

Creat de dragos2006, Noiembrie 18, 2009, 09:43:19 PM

« precedentul - următorul »

D006

Citat din: bucovineanuPana la urma, cati apicultori s-au adunat la Ramnic?
Din spusele lui Janese cica ar fi fost 150 de caciuli.  :hi:

D006

Concluziile vreau sa le traga invitatii , eu unul sunt  multumit total , nivelul participarii si calitatea participantilor a fost maxima.

D006

luati aminte !!!

D006

Gruparea Vaslui a avut o prezenta in forta  :

D006

Cine credeti ca este cu mine in acesta poza ?

bucovineanu


D006

Corect .
  Bucovineanule  ai fost asteptat , cel putin trei oameni au intrebat de mata.

valy_cot

Pot sa spun ca astazi m-am simtit foarte bine la Ramnicu Sarat. Va prezint in continuare imagini de la acest eveniment:                 prezentarea colectorului de venin - Gica Romanescu
Tel 0766615731

valy_cot

despre fonduri europene
Tel 0766615731

valy_cot

Despre comercializarea mierii d-ul Dobre(Tremot Dobre si Fiii) , si d-ul Puisoru care a discutat despre rentabilizarea productiei de miere
Tel 0766615731

crombra

A fost o zi de neuitat. Cu ore intregi de socializare si schimbat opinii. Cu mancare si bautura de calitate. Nota zece organizatorului Apis Puisoru(Dan) si lui Dragos care i-a fost alaturi. Deci se poate si asa...Doi procesatori de fata: Traian Dobre si Georgescu. Fara scantei si faze penibile. Una peste alta super OK. :hi:  :hi:
Mierea e dulce :)  :) dar cu cata  truda amara se scoate :sad: :sad:.
                                                  
http://crombra.sunphoto.ro/

danut

De acord cu dl Crombra ,asa a fost cum a spus dansul ,am fost de fata si credeti-ma am facut 250km dus si 250 intors ca sa fiu acolo mai precis din Teleorman ,a fost un succes, multumesc din suflet celor doi organizatori si tuturor participantilor  alaturi de care m-am simtit extraordinar de bine eu si sotia,s-a demonstrat inca o data ca apicultorii sunt oameni de mare caracter si onoare dar trebuie ca cineva sa-i organizeze ,multumesc inca o data ptr. aceasta zi minunata m-am simtit ca intr-o familie,mare in care a fost peste 200 de persoane. :hi:  :hi:  :hi:  :hi:  :hi:  :hi:

valy_cot

Apicltorii distrandu-se
Tel 0766615731

valy_cot

La masa, un pahar de vorba si buna dispozitie. Eu unul pot spune ca m-am simtit foarte bine si pe aceasta tema multumesc organizatorilor
Tel 0766615731

crombra

Citat din: romikeleDl crombra si dl danut, ma bucur ca v-a placut la noi, imi pare rau ca nu ne-am cunoscut, a trebuit sa plec la servici. Poate vor mai fi ocazii.
Profit de ocazie sa-i felicit si eu pe organizatori. Dragii mei Danut si Dragoselu, citind postarile de mai sus, dar si din ce am vazut personal, m-ati facut sa fiu mandru ca sunt ramnicean.
LA MAI MARE!
Pai ne-am cunoscut din moment ce ai pozat "Dispozitivul" care era prezentat de mine. De fapt un suport pentru multi stupi adaptabil pentru orice tip de teren(chiar si in panta).
Voi prezenta pe forum la momentul potrivit si un filmulet cu modul de folosire si dupa ce va fi cosmetizat pentru a fi comercial(sa placa si ochiului). La Ramnic a fost un exemplar facut pe fuga mai mult pentru demonstratie.
Mierea e dulce :)  :) dar cu cata  truda amara se scoate :sad: :sad:.
                                                  
http://crombra.sunphoto.ro/