Ziua apicultorului ramnicean (sarat) 1 Dec. 2009

Creat de dragos2006, Noiembrie 18, 2009, 09:43:19 PM

« precedentul - următorul »

D006

SC GRANTMETAL SA isi anunta participarea pe aceasta cale la evenimentul organizat la Ramnicu Sarat " Ziua Apicultorului ramnicean" pe data de 1 Decembrie !
Oferta speciala pe perioada targului : Sarma inox pentru insarmarea ramelor pentru stupi DE 0.4 ; 0.5 mm la un pret promotional : 30 lei /kg cu TVA inclus !
Va asteptam pe toti !

D006

Ne vedem acolo.Cred ca vor fi peste 450.
Sunt curios cat de curat va iesi prostavanul si talharul de procesator.Acest om fara scrupule si cu iz de sarpe cu clopotei.Vor fi se pare si catva tepuiti cu... dor mare.

D006

dragos2006, observ ca lista este supraincarcata. Felicitari! Cu toate acestea igt impreuna cu familia ne anuntam prezenta. venim cu o oferta de semiarbusti de levanda. Speram sa fie o intalnire deosebita de toate celelalte de pana acum. Multa bafta!

Adrian Roman

Oooof...! Doctore Dragos, transmiteti colegilor forumisti cele mai bune urari posibile din Maramures ! Macar cu sufletul sunt si eu acolo ! Distractie maxima si multa, multa sanatate ! Cu tot dragul, Adrian Roman-Baia Mare. :hi:  :hi:  :hi:

marinica

Citat din: igtdragos2006, observ ca lista este supraincarcata. Felicitari! Cu toate acestea igt impreuna cu familia ne anuntam prezenta. venim cu o oferta de semiarbusti de levanda. Speram sa fie o intalnire deosebita de toate celelalte de pana acum. Multa bafta!
sa fiu si eu in aceiasi nota vin si eu cu o oferta de seminte de roinita

lucian avram

Citat din: stupar-escuNe vedem acolo.Cred ca vor fi peste 450.
Sunt curios cat de curat va iesi prostavanul si talharul de procesator.Acest om fara scrupule si cu iz de sarpe cu clopotei.Vor fi se pare si catva tepuiti cu... dor mare.
450 de apicultori ???????? stupar-escu , esti sigur ??????/ daca da atunci putem face si o mica revolutie acolo la  Ramnic  :hi:

stefan1

Se prefigureaza o mare adunare la Ramnicu Sarat. Doresc o reusita deplina acestei intalniri si sa ne informati sp noi ce nu participam de ce s-a discutat mai important acolo.
Imi dau si eu parerea fata de cei care vor sa se manifeste razboinic fata de unul sau altul din invitati. Organizatorii, din politete, nu au pus conditii, dar eu, absolut dezinteresat imi exprim parerea ca fiecare din stupari, ca invitati, nu pot sa se comporte necivilizat fata de alti invitati. Procesatorii sunt pacatosi, sigur vor sa castige cat de mult, sigur au pacalit pe unii stupari. Sigur si unii stupari au mai incercat sa pacaleasca cu miere care avea unele probleme, iar procesatorii la randul lor au mai fost trasi pe sfoara de cei care le preiau mierea in strainatate. Singura arma a stuparilor este o solidaritate in relatiile cu procesatorii si alegerea celor care se tin de cuvant.
Succes!
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

D006

Cuvintele sunt de prisos ,  avanpremiera a avut loc , deja   Regatul , Dobrogea , Oltenia si Moldova s-au reunit .  Speram ca acesta sa fie doar inceputul iar apoi si alti stupari sa ne urmeze exemplul  si sa organizeze in judetele lor astfel de intalniri !

Bătrânul

DRAGOS si azi si intotdeauna sa fii PRO la ceva (si nu anti) FII CONSTRUNTIV . Iti doresc succes din toate inima pentru AZI . Voi fii si eu prezent la socializare.  :)  :hi:  P.S. Voi cumpara :faguri ,POLEN CONGELAT,seminte si arbusti de tot felul, sirma inox, Voi FURA prietenia tuturori celori care accepta PRIETENIA MEA SINCERA SI DESCHISA. DECI SA FIM CU TOTII PRO :hi:  :hi:  :hi:  :hi:  :hi:  :hi:  :hi:  :hi:  :hi:

Dila Daniel

Citat din: dragos2006Cuvintele sunt de prisos ,  avanpremiera a avut loc , deja   Regatul , Dobrogea , Oltenia si Moldova s-au reunit .  Speram ca acesta sa fie doar inceputul iar apoi si alti stupari sa ne urmeze exemplul  si sa organizeze in judetele lor astfel de intalniri !
Ai uitat deja un exemplu de unde ai luat...exemplul?... :)
http://stuparitul.3xforum.ro/post/4967/ ... OLTENILOR/
Regret ca nu pot sa ajung,si va doresc distractie placuta si vreme buna!
Nu sunt perfect dar sunt eu insumi...si sunt mandru de asta
Cu stima D.D.

filip

Alooooooooooooo,toata lumea e mahura.Nici un detaliu de la SOCIALIZARE? :rotfl:
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

bucovineanu

Pana la urma, cati apicultori s-au adunat la Ramnic?

bucovineanu

As fi vrut sa ajung si eu, dar distanta e cam mare. Daca se va organiza la Iasi Targul apicol voi ajunge cu siguranta.

balanescuadrian

de retinut in martie ...nu am notat data exacta este targul apicol de la Buzau :hi:

D006

Am vb cu Dragos la tel. pe la ora 17 si cica erau la dansuri si hora cu cei cea nu au plecat mai devreme.
Am vb si cu Janese care ...... iar arunca bani pe cutii.     
Apartamente noi pt mustele lui la primavara.