Sa radem putin

Creat de Bătrânul, Februarie 06, 2009, 06:41:57 PM

« precedentul - următorul »

vranceanul

Patru amici, toti patroni de firme, se intalneau saptamanal la o partida de golf. Trei dintre ei erau deja pe teren si-l asteptau pe cel de-al patrulea. Intre timp fiecare isi lauda fiul.
Primul zise :
– Fiul meu o duce foarte bine ! A inceput-o ca tamplar si acum e directorul unei firme producatoare de mobila. Are bani garla si chiar luna trecuta i-a luat iubitei o casa noua !
Al doilea :
– Fiul meu si-a inceput cariera ca vanzator si acum a ajuns patronul unui mare concern. Afacerile ii merg asa de bine incat in ultimele doua luni i-a facut iubitei cadou un Ferrari !
Al treilea :
– Fiul meu a fost curier si acum e director de banca ! Are o avere imensa ! De sarbatori i-a facut cadou iubitei un pachet de actiuni Rompetrol !
Cand a ajuns cel de-al patrulea amic pe teren l-au intrebat de fiul sau.
– Nu sunt foarte multumit de el ! De ani de zile lucreaza la un coafor si, nu de mult am aflat ca e homosexual ! Dar, trebuie sa recunosc ca se descurca destul de bine... De la ultimii trei iubiti a primit o casa noua, un Ferrari si un pachet de actiuni Rompetrol...
Are omu* ceva in cap, doar nu se scarpina degeaba!

vranceanul

Un preot se despartea de parohia sa dupa multi ani de slujire. Pe langa masa de adio, enoriasii s-au gandit sa-i faca si un cadou. Ca peste tot, a fost invitat si un politician sa spuna cateva cuvinte si sa-i inmaneze cadoul. Dar ca toti politicienii, a intarziat, si atunci parintele s-a gandit sa umple timpul cu un discurs.
- Prima mea impresie despre parohia aceasta mi-am facut-o cu ocazia primei spovedanii. M-am gandit ca am fost trimis intr-un loc teribil deoarece primul care s-a spovedit mi-a marturisit ca furase un televizor, ca le-a furat banii parintilor, ca a mai furat si la locul de munca, pe langa faptul ca avea o aventura sexuala cu sotia sefului. In unele ocazii facea trafic si vanzare de droguri. Si la urma a zis ca i-a transmis o boala venerica sorei sale. Am ramas inmarmurit... stupefiat... si foarte speriat! Dar dupa aceea am cunoscut lume care nu semana deloc cu acest individ. Mai mult, pot sa spun ca a fost o parohie de oameni responsabili, cu valori morale, credinciosi, si ca am trait aici ani minunati!
In acest moment soseste politicianul, asa ca l-au chemat repede sa ia cuvantul. Dupa ce s-a scuzat pentru intarziere a inceput astfel:
- Niciodata n-am sa uit cand a venit parintele in parohie... De fapt, am avut onoarea sa fiu primul care s-a spovedit la el...
Are omu* ceva in cap, doar nu se scarpina degeaba!

bismark

     Din experienta IT-stilor de pe forum. :razz: :rotfl:Cu respect
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

bismark

     In ce priveste afacerile si hotiile unor popi si politicieni sintem pe primul loc in lume.
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

bismark

    Atentie soferi, nu incercati sa depasiti :razz: :rotfl:ca patiti rusinea.
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

vranceanul

De ce mor barbatii??     Dacă o pocneşti, se cheamă maltratarea soţiei. Dacă te pocneşte ea, e autoapărare.
Dacă iei o decizie fără să o întrebi, eşti nesimţit. Dacă ea ia o decizie fără să te consulte, e femeie emancipată.
Dacă-i ceri să facă ceva ce nu-i place, e dominare masculină. Daca te roagă ea, îţi face o favoare.
Dacă apreciezi formele unei femei şi lenjeria sumară, eşti pervers. Dacă nu, esti homo.
Dacă-i oferi flori, urmăreşti ceva. Dacă nu, eşti fraier.
Dacă eşti mîndru de realizările tale, eşti plin de tine. Dacă nu, eşti lipsit de ambiţie.
Dacă o doare capul, e obosită. Dacă te doare pe tine, n-o mai iubeşti.
Dacă vrei să faci dragoste prea des, eşti obsedat. Dacă nu, ai pe altcineva.
De aceea bărbaţii mor mai repede decît femeile.     
Are omu* ceva in cap, doar nu se scarpina degeaba!

vranceanul

Vine o tipă timidă la ginecolog. Bate încet la uşă şi, nimic. Bagă uşor capul pe uşă şi vede doi oameni îmbrăcaţi în alb.
- Nu va suparăţi, pot să intru?
- Desigur!
- Pot să mă dezbrac? Zice femeia cam temătoare
- Bineînţeles!
- Pot să mă aşez pe masă?
- Da, da!
După vreo 10 minute de stat pe masă, în care cei doi nu au băgat-o în seamă, individa îşi face curaj şi întreabă:
- Dar nu veniţi să vă uitaţi la mine?
- Ba da, doamnă.
Vin cei doi, se uită şi exclamă în vot:
- Ioooi!
- E chiar aşa grav domnule doctor?
- Nu ştim, doamnă. Noi suntem zugravii
Are omu* ceva in cap, doar nu se scarpina degeaba!

vranceanul

Bulă merge în excursie cu clasa. Învăţătoarea le spune dacă văd ceva necunoscut sau de neînţeles să întrebe. Toţi copiii întreabă diferite banalităţi numai într-un târziu Bulă o întreabă :
- Vedeţi cele două domnişoare care mănâncă îngheţată ?
- Da Bulă.
- Una o linge şi una o suge care credeţi că este căsătorită?
- Cea care o suge.
- Nu, cea care are verighetă dar, îmi place cum gândiţi. 



      Bulă tocmai iese din sediul politiei şi epuizat, se sprijină de un pom. Un trecător se apropie de el, întrebând:
    - Nu va supărăţi, nu ştiţi unde se bate la maşină?
    - Nu ştiu, pe mine m-au bătut manual....                                                                                                                     
Are omu* ceva in cap, doar nu se scarpina degeaba!

vranceanul

- Vă place o tânără domnişoară şi îi faceţi curte cu insistenţă; seara mergeţi la un restaurant elegant, pentru o cină în doi şi, în timpul mesei aveţi nevoie să mergeţi la toaletă. Cum îi spui Popescu?
- Îi voi spune "Domnişoară vă rog să mă scuzaţi câteva clipe, trebuie să mă duc să urinez".
- Este o exprimare nepoliticoasă, de bădăran. Ionescu, tu cum ai spune?
- Eu i-aş spune "Domnişoară, trebuie să mă duc la toaletă, mă întorc imediat".
- E mai bine, dar este dezagreabil să pomeneşti de toaletă în timpul mesei. Bulă, tu ce ai zice?
- Îi spun: "Draga mea, scuză-mă că trebuie să lipsesc o clipă, trebuie să dau mâna cu un bun prieten pe care sper să pot să ţi-l prezint şi ţie în această seară!   =))
Are omu* ceva in cap, doar nu se scarpina degeaba!

fiug1970

\312760_237281653002647_1861819932_n.jpg

tassevasi

  Da....... vad  ca merg la o inmormintare .

fiug1970

Citat din: tassevasi din Decembrie 16, 2013, 08:45:25 PM
  Da....... vad  ca merg la o inmormintare .
sa poata face plinul, ca cu rugaciuni...nu merge!!

Nisculescu.L

 Intrebarile unei albine naravase dupa ce a vazut filmul Matrix.

Vyktor

Citat din: fiug1970 din Decembrie 16, 2013, 09:04:41 PM
Citat din: tassevasi din Decembrie 16, 2013, 08:45:25 PM
  Da....... vad  ca merg la o inmormintare .
sa poata face plinul, ca cu rugaciuni...nu merge!!

Daca au avut bani sa stea la Marriott cu siguranta le a mai ramas ceva maruntis si pentru combustibil.
Saracii de ei.... te cuprinde mila cand ii vezi cat sunt de amarati :finger:

bismark

    Citi or mai de astia prin politie? =)) =)) =))
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/