Eroul

Creat de Alutus, Ianuarie 24, 2012, 06:04:04 PM

« precedentul - următorul »

Alutus

Cat timp in tara asta traiesc asemenea oameni mai avem sperante.  Timp de 10 ore de la Turda  la Bucuresti avea timp sa a se razgandeasca de 1000 de ori. N-a facut-o, si-a asumat riscurile. Cinste tie si celor ce te-au crescut!
Sa nu uiti Darie!

pharaonu75

Parerea mea este ca omul nu a constientizat ce face... cred ca nici acum nu constientizeaza! :nebun:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

iftimie

Il pun "baietii" pe liber!
oricind la dispozitia apicultorilor ,in vedere construirii unei remorci,platforme sau container apicol,proiecte omologare RAR,livrare piese schimb si de cirlige de remorcare!

GIMS

pharaonu75

Si eu sunt perfect de acord! As fi chiar dezamagit daca nu ar face-o!

Omul si-a ales o anume cale in viata... iar cariera militara impune respectarea anumitor reguli!
Aceste reguli au fost incalcate flagrant de catre  locotenentul in cauza, desi in momentul incadrarii a fost de acord cu aceste reguli, a depus un juramant si stia la ce sa "inhama".

Omul ori vroia sa iasa din sistem si dorea sa o faca intr-un mod cat mai rasunator/scandalos, sa se victimizeze, ori este intr-adevar inconstient!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

iftimie

Cred ca se vede deja un RAED Arafat roman.
oricind la dispozitia apicultorilor ,in vedere construirii unei remorci,platforme sau container apicol,proiecte omologare RAR,livrare piese schimb si de cirlige de remorcare!

GIMS

pharaonu75

Raed Arafat a realizat ceva in Romania si pentru romanai!
Locotenentul asta nu este altceva decat un bugetar cu foarte multe interdictii/privatiuni si cu foarte putine drepturi.
El poate fi trecvut in subsolul paginii la "... si altii", pe cand Raed Arafat a devenit sinonim cu sistemul de urgenta, cu salvarea de vieti!

Mult timp dupa infiintarea SMURD, oamenii din Tg. Mures atunci cand aveau o urgenta medicala spuneau "chemati arafatul"... aveau mai multa incredere in "arafat" decat in ambulanta!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

iftimie

Referirea era la pomenirea lui,ca si protestatar.
oricind la dispozitia apicultorilor ,in vedere construirii unei remorci,platforme sau container apicol,proiecte omologare RAR,livrare piese schimb si de cirlige de remorcare!

GIMS

orbanstefan64

Mult timp dupa infiintarea SMURD, oamenii din Tg. Mures atunci cand aveau o urgenta medicala spuneau "chemati arafatul"... aveau mai multa incredere in "arafat" decat in ambulanta!

:nod: :nod: :nod:

sherifu dan

Sa speram ca nu v-a avea soarta lui MILEA  :mad: , dar as vrea ca si  asupra Elenei Basescu sa se ia masuri pt ca a imbracat o haina cu insemnele  militare fara drept

D006

  Si Mazare a defilat in uniforma SS ....

  Respectivul locotenent ori e dus cu pluta ori e securist .

D006

Citat din: dragos2006 din Ianuarie 24, 2012, 09:45:17 PM
Si Mazare a defilat in uniforma SS ....

  Respectivul locotenent ori e dus cu pluta ori e securist .

...e nevinovat, Dragoshe..:))


Donbazil

Citat din: Alutus din Ianuarie 24, 2012, 06:04:04 PM
Cat timp in tara asta traiesc asemenea oameni mai avem sperante.  Timp de 10 ore de la Turda  la Bucuresti avea timp sa a se razgandeasca de 1000 de ori. N-a facut-o, si-a asumat riscurile. Cinste tie si celor ce te-au crescut!

Sal'tare!
Da, varu'!....
Numa ca vezi tu, postarile ulterioare dovedesc ca altzii nu gandesc la fel.....E misto sa stai la caldurica....
Sa-tzi asumi niste acte e mai greu......
Cinste lui! :bravo:
Sal'tare!
Donbazil - Faget

tiberius

In nici o armata din lume nu este permis asa ceva .Ginditiva  ca acest locotenent va merge la razboi ,ce va face o va rupe la sanatoasa si va spune ca acel razboi  este nedrept ce sa spuna jandarmi care sint in prima linie

D006

Citat din: tiberius din Ianuarie 24, 2012, 11:02:21 PM
In nici o armata din lume nu este permis asa ceva .Ginditiva  ca acest locotenent va merge la razboi ,ce va face o va rupe la sanatoasa si va spune ca acel razboi  este nedrept ce sa spuna jandarmi care sint in prima linie

..K

:yes:

Alutus

Citat din: iftimie din Ianuarie 24, 2012, 07:16:54 PM
Cred ca se vede deja un RAED Arafat roman.
Nu are nici o sansa. Este pur si simplu Gheorghe, concetateanul meu. Iar Arafat cred ca este un Ion ...sau un Vasile... sau un alt Gheorghe.
Sa nu uiti Darie!