Apicoltura de azi- intre risc si succes

Creat de harnaj12, Februarie 14, 2014, 10:50:42 AM

« precedentul - următorul »

Alutus

#45
Citat din: harnaj12 din Februarie 19, 2014, 05:50:10 PM
   -nu vezi ca in cateva zile s-a ajuns deja la peste 1000 de vizualizari si lumea ce a citit, nimic bun si nu au inteles nimic.
-   1000 de cititori? ! Poi iti facui rating ... venerabile. Hai scoate banu'!
Citat din: harnaj12 din Februarie 19, 2014, 05:50:10 PM
     -au vazut cum ataci asa cu mare inversunare unul care este anonim, sau ai mancat prea mult orez precum calul lui Zorro si ti s-a umflat nitel prin pantece???
-       Eu zisi de turcu, bre, nu de matale. Tutti mio rispetti.
-   Pe surse: calul lui Zoro nu manca orez bre. Asta, cica erea stra, stra, stranepot  pe  linie directa al Rosinantei, sedusa de  Ducipal, prin ale dudai. Manca  jeratic eco  bre! Fara e-uri. Si praz. Doar sambata seara, sa nu-l miroasa iepele... din discoteca. Pana luni...trece,  .
Citat din: harnaj12 din Februarie 19, 2014, 11:47:12 PM
fiindca am pierdut firul.....as vrea sa continui de unde am ramas...........nu de alta dar mosu va da dureri de cap :)
-   Pan' la urma ma descurcai si aci. Apelai la Google translate si intelesei adancul sens al cugetarilor: ezixta o stransa legatura, cu ramificatii si feed back, intre prefectura  si ...pompieri, intre pompieri si tulumba, intre tulumba de uz personal si prefectura, intre... 


Sa nu uiti Darie!

istodorescu vasile

harnaj 12- seamana izbitor cu nicolae astafoaie, sau poate este acelasi personaj. astept sa ne povesteasca cum a descoperit gaura la covrig, apa calda! pentru a fi credibil cit de cit, ar fi bine sa isi arate identitatea asa cum face orice om cu respect pentru cei din jur.oricine vede ca este un personaj care incearca sa para ceea ce nu este, si virsta pe care spune ca o are , experienta apicola,nu sunt reale. un om la 80 de ani, nu o da pe italiana,sau pe aratura asa cum face acest personaj.. un om cu experienta apicola da sfaturi utile gen bucovineanu, batrinu,ignatov si multi altii, insa acest harnaj 12 bate cimpii, dind sfaturi,aiurea fara legatura cu realitatea.

harnaj12

nea istodorescu m-atale vorbesti bre???? hai sa fim seriosi !!!
cine ti-a zis ca nu sunt varul lui nicolae astafoaie??? de ce nu continui m-atale acest subiect daca esti asa de preparat d.p.d.v intelectual caci am vazut cat esti de spiritual prin postarile tale de doi bani!!!

harnaj12

inca ceva -pana mai ieri nea istodorescu parca ma rugai sa-ti vand mierea prin Germania si acum te iei de mine,asa din senin-mai gandeste-te !!!

nea Alutus- iti raman dator cu o bere sau un vin de cea mai buna calitate pentru rating,te rog sa continui cu umorismul m-atale ca a inceput sa-mi placa ,vorbesc serios,-cine stie poate devenim si prieteni intr-o zi !!!

istodorescu vasile

Citat din: harnaj12 din Februarie 20, 2014, 08:22:34 PM
nea istodorescu m-atale vorbesti bre???? hai sa fim seriosi !!!
cine ti-a zis ca nu sunt varul lui nicolae astafoaie??? de ce nu continui m-atale acest subiect daca esti asa de preparat d.p.d.v intelectual caci am vazut cat esti de spiritual prin postarile tale de doi bani!!!
daca postarile mele de pina acum sunt de 2 bani, altii sunt in masura sa traga acesta concluzie, insa nu incerc sa par ceea ce nu sunt in fata tuturor. nu ma iau de nimeni caci nu imi sta in cartacter acest lucru, insa nu pot fi oprit sa imi spun parerea. de cind ai aparut pe aici am urmarit cam tot ce ai postat, si am tras concluzia ca majoritatea postarilor sunt lipsite de continut.acum citeva zile dadeai niste sfaturi la un incepator,total aiurea, iar unul fara experienta o ia de buna. din ce am citit in postarile dumitale, nu reiese experienta, si nici virsta pe care le insinuezi. pentru a dovedi ca nu este asa, te prezinti in fata tuturor cu nume prenume, nu cum ai cotit-o cu ignatov cind ti-a cerut sa va intilniti.ai spus mai inainte pe aici ca ai venit sa il opresti pe dragos sa mai vorbeasca, insa fara sa ii iau apararea, fiindca nu sunt de acord cu multe din ce spune si face dragos, cel putin s-a prezentat, cu nume prenume , si arata ce face el cu filmulete, care sunt interesante pentru multi de pe aici. cind vei aparea si matale cu imagini, cu fapte, nu vorbe aiurea, lipsite de continut, eu voi fi primul care imi pun cenusa in cap insa pina atunci voi spune ce gindesc.

istodorescu vasile

Citat din: harnaj12 din Februarie 20, 2014, 08:44:21 PM
inca ceva -pana mai ieri nea istodorescu parca ma rugai sa-ti vand mierea prin Germania si acum te iei de mine,asa din senin-mai gandeste-te !!!



ai afirmat ca se vinde mierea in rominia la 6 euro/kg, iar eu ti-am spus ca daca vrei iti vind eu la acest pret. stiam ca nimeni din rominia nu vinde la acest pret mierea de care ar fi ea.nu mi-as fi pus vreo speranta in acest sens fiindca nu sunt visator.

harnaj12

nepoate Vasile I. de ce vrei sa ne certam?? cred ca iar nu m-ai inteles bine vazand ce raspuns mi-ai dat. Ma asteptam la mai mult din partea d.tale , vazand experienta ta apistica in special in cea cu pavilioanele, scuza-ma am vrut sa spun cu autopavilioanele romanesti.
Iar o dai cotita pe dupa gard,te-am rugat frumos sa scrii ceva aicea din mare ta experienta dar de fiecare data imi arunci mingea in curtea mea,pai nu este frumos!!!
Ia da si m-tale niste sfaturi bazate la d.ul Nikon sa te pot judeca si eu nitel,sau mai bine zis sa te toc marunt caci asta vrei dupa cum vad bine eu....?!
Inca un mic amanunt.eu nu am spus niciodata ca vreau sa-i inchid gura lui Dragos,fiecare cu gura sa care o are mai mare care mai mica,adica ca sa traduc din chinezeste- unul este mai laudaros si mai scapa si prostii ,altul mai putin,asa suntem noi oamenii,dar departe de mine acest gand necurat, eu il stimez pe d.ul Dragos numai ca de multe ori sare gardul...doar atat si mosul il mai trage de maneca,caci aratura poate fi adanca si se poate impotmoli.....
Cred ca ar c-am trebui sa-ti pui cenusa in cap deoarece multi ani am scris si eu pe acest forum fiind deja si veteran dar acum imi place sa fiu anonim , nu ca am ceva pe constiinta,eu noaptea dorm foarte bine...dar este mai bine asa....vreau sa provez cum se lupta cu dusmanii din partea cealalta a baricadei.......

istodorescu vasile

 =)) =)) =)) :rotfl: :rotfl: :rotfl: nu ne certam, dar am vrut sa testez nervii caliti de atita vreme.rapunsuri dau atunci cind imi sunt adresate intrebari.las pe cei mai in virsta cu mai multa experienta, =))si prefer sa critic. acum ma duc sa imi pun cenusa in cap. =))

harnaj12

pacat ca nu esti visator,dar pretul de 6euro/kg este cat se poate de real, imi pare rau dar puteam sa vorbes cu nepotii mei din Germania si Austria si poate te rezolvam ,noroc ca am vazut ce fel de persoana esti m-tale,ce inseamna sa ai rabdare cu seamanul tau?! ma tem ca cele 5tone de miere pe care le produci s-ar putea sa le mananci cu paine la micul dejun,in vreo 20 de ani le termini, daca nu iti mai da mosul vreo 30 de tone =)) =)) =))

captain bee

.......nea harnaj12, unde este bre subiectul acestui topic ca nici eu si nici altii vad ca nu inteleg nimic din ''  Apicoltura de azi- intre risc si succes''....
bre mata ai consumat ceva   :beer: :beer:??????

spunea cineva mai sus ceva de un turc....ma gandesc ca apicoltura m'neatale o fi rahat cu apa rece !!!!! :qp:

harnaj12

dragul mosului ,bre daca nu lasati mosul in pace si interveniti cu tot felul de prostii si mostouri,cum vrei sa se inteleaga ceva bun din acest subiect ca de altfel pe mai toate subiectele ,unde mai mult se citeste cate ceva bun dar mai mult lucruri fara sens.
daca mosul a baut bere m-atale ai baut vin de Feteseti si te-a lovit puternic la cap ca scrii numai tampenii si te legi de mine aiurea..... :qp: :qp: :qp:

harnaj12

Adevarul este ca am deschis acest subiect deoarece am vrut sa dezbat asa ca intre persoane chiar si anonime aceasta problema cu care se confronta apicultura de azi,pe mosul nu-l intereseaza absolut deloc numele sau experienta voastra in apicultuta-era frumos cine era cat de cat interesat sa puna niste intrebari,unul venea cu un anumit raspuns,un altul iar cu o intrebare s.a.m.d  ca intre persoane civilizate-creindu-se un fel de dialog din care multi aveau ceva de invatat,este ceva in plus si nu in minus.
Chiar si prostiile si ignoranta unora ne pot fi de folos si putem invata ceva .
Acele persoane obraznice,fara simt si care se trezesc sa mai ia la misto pe cate vreo unul pe aici in fata mosului nu valoreaza absolut nimic cu toata experienta lor si veteranismul lor de pe forum, pe mos il lasa absolut indiferent ,dar din bun simt imi place sa le arat obrazul dandu-le un raspuns pe masura obrazniciei lor.

n.b nepoate capitain bee daca ai sti m.tale ce apicultura a practicat mosul si la ce nivel  nu ai mai vorbi asa la misto si ti-ai pune si cenusa in cap (ma scuzi de expresie-am vrut sa spun altceva dar sunt prea domn nu ca tine un NIMIC) sa ajungi la nivelul mosului.

bio

Citat din: harnaj12 din Februarie 22, 2014, 11:13:06 PM
Adevarul este ca am deschis acest subiect deoarece am vrut sa dezbat asa ca intre persoane chiar si anonime aceasta problema cu care se confronta apicultura de azi,pe mosul nu-l intereseaza absolut deloc numele sau experienta voastra in apicultuta-era frumos cine era cat de cat interesat sa puna niste intrebari,unul venea cu un anumit raspuns,un altul iar cu o intrebare s.a.m.d  ca intre persoane civilizate-creindu-se un fel de dialog din care multi aveau ceva de invatat,este ceva in plus si nu in minus.
Chiar si prostiile si ignoranta unora ne pot fi de folos si putem invata ceva .
Acele persoane obraznice,fara simt si care se trezesc sa mai ia la misto pe cate vreo unul pe aici in fata mosului nu valoreaza absolut nimic cu toata experienta lor si veteranismul lor de pe forum, pe mos il lasa absolut indiferent ,dar din bun simt imi place sa le arat obrazul dandu-le un raspuns pe masura obrazniciei lor.

n.b nepoate capitain bee daca ai sti m.tale ce apicultura a practicat mosul si la ce nivel  nu ai mai vorbi asa la misto si ti-ai pune si cenusa in cap (ma scuzi de expresie-am vrut sa spun altceva dar sunt prea domn nu ca tine un NIMIC) sa ajungi la nivelul mosului.

Ohho-- hoo moshule !!!! ...ia uimeste-ne cu ce apicultura ai practicat.


harnaj12

ne aveteran bio,-iti amintesti f.bine-cand am desschis acest subiect m.atale ai fost unul din primii care ai scris pe prima pagina ceva bun,dupa care ai sters imediat si cu coada intre pisioare ai dat bir cu fugitii pe alt subiect .cred ca pe jurnalul apicol, deoarece cum ai scris cerandu-ti scuze ca ai scris pe pagina mea din greseala( deci ca o bataie de joc comportamentul m-tale fata de persoana mea ) , eu ti-am pus si o intrebare la care nu mi-ai raspuns nici pana in ziua de azi-
Si acum ai curajul, revii din nou deoarece te-am facut curios si vrei sa stii mai multe despre acest harnaj si ce fel de apicultura stie el.
Cand vei invata sa respecti si un anonim deoarece este o persoana ca tine ca se numeste vasile,ion sau zorro si vei cobora ca altul de pe jurnalul apicol de pe piedestal poate atunci vom putea sta de vorba,pana atunci continua sa scrii pe jurnal lui dragos ca aici nu ai ce invata !!!!esti prea mare veteran si nu avem nevoie de tine!!!