Stuparie practica

Creat de dragos2006, August 09, 2010, 04:50:50 PM

« precedentul - următorul »

viorel55

Stationar ,pe 2 vetre pana acum.
De la anul in mod sigur va fi MIXT

nicu has


Kiwi Bee

Stationar.
Am avut chiar 3 stupini dar dat fiind ca nu am avut nr. de familii necesar nu mi sa rentat sa calatoresc de la o stupina la alta asa ca mam redus doar la o stupina.

nicu has

nici eu nu am multi stupi 17 pe o vatra si 12 in gradina casei
cei 17 sunt la 3 km distanta si se simte diferenta au mancare si cadecat cules
cei de acasa tre sa stimulz nu au mancare ca ceilalti deoarece sunt undeva la 500 de stupi in sat si zona nu face fata

apicmd

dedule crezi in  ROMANIA MARE?
BPR!!!!

Florin_Dan

Eu deplasez stupii la salcam I ,salcam II, cea mai ramas,si pe vatra unde ii asteapta facelia si floarea soarelui 

dedu

Citat din: apicmd din August 29, 2010, 09:33:00 PM
dedule crezi in  ROMANIA MARE?
Da,cred in Romania Mare si toti romanii ar trebui sa creada deoarece nu trebuie sa uitam ca pe langa Romania mai traiesc cateva milioane de romani,eu sunt un tip mai optimist asa,cred in ceea ce poate Romania-romanii,si inca sper sa prind si eu ziua aceea in care o sa vina un barbat adevarat care sa umple inchisorile cu securistii,hotii,tradatorii....un barbat adevarat,adica,un barbat care nu se vinde pentru bani ci face ce trebuie sa faca si care nu uita de unde o plecat,in fond banii sunt doar niste.....hartii,nu pleci cu ei de pe pamant dar pe pamant poti lasa ceva in urma(si nu ma refer la un X5):))
http://carafacumiere.ro/
Basarabia Pământ Românesc!

dumitru alin

stationar.
ce efectiv trebuie sa ai sa faci pastoral ca sa renteze?
sunt la inceput si nu am facut niciodata pastoral.
am 25 de familii cu tot cu roi

D006

  Eram la scoala generala si plecam cu 48 de stupi la Luncavita . Ii transportam cu o dacie1300 si o remorca apicola in doua drumuri numai eu si tatal meu.

orbanstefan64


pharaonu75

Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

Prelip


albinasebes

stationar
primavara la salcam la 40 km
"Aşa să lumineze lumina voastră înaintea oamenilor, aşa încât să vadă faptele voastre cele bune şi să slăvească pe Tatăl vostru Cel din ceruri"(Matei 5, 16)

mape 48-petru manea


eusebiu