cum sa nu razi...

Creat de AUREL_C., Noiembrie 26, 2011, 05:30:33 PM

« precedentul - următorul »

AUREL_C.

Mi-am luat fetita (4 anisori) de manuta si am facut o plimbare pana la stupina, sa vedem cum decurge iernarea.
Fetita a intrebat: "unde sunt albinutele tati?". Am explicat ca pana nu se incalzeste afara,ele nu mai zboara si ca sa scap mai repede de intrebari i-am spus ca acum dorm... .Am luat stetoscopul si am ascultat cateva famili, fetita foarte atenta la ceea ce fac ma intreaba: "acum vrei sa vezi daca sforaie?" =)) =)) =))

orbanstefan64

copiii spun lucruri traznite =)) =))
acum  vreo 2- 3 ani  intr o zi eram cu masina, contrasens un camion, dupa ce o trecut mi o bagat o pietricica in parbriz si mi lo crepat pe toata lungimea, ajung cu draci la atelier in curte era vecinul cu copilu de 3 -4 ani spun ce am patit ,dupa un timp zice baiatul vecinului: daca face ti din scindura si atunci se sparge???? =)) =)) =))

pharaonu75

Hai sa va spun si eu una...
Eram la tara, cu fiica mea de 5 ani si jumatate!
Toamna trecuta!

Efectuam diverse lucrari prin gradina!
La un moment dat, m-am hotarat sa scot din pamant niste puieti de pomi, pentru a-i face cadou prietenilor!
Problema era ca acesti puieti se aflau langa WC-ul din curte...WC care era facut ca la tara, o groapa in pamant, ne-betonata, plus cabina unde stai si cugeti la diversele sensuri ale vietii! =))

Tatal meu imi spune:
"Lasa ca scot eu acesti puieti, ca tu s-ar putea sa darami WC-ul!"
Si se apuca de treaba!

Junioara mea, era in curte, langa noi... ne mai incurca cu una, cu alta, punea 100 de intrebari, ne ascundea uneltele!
A auzit ce mi-a spus tata si a bagat la cap!

Peste cateva minute, vazand ca tata a facut o groapa maricica si continua sa sape, incercand sa scoata acei puieti, merge fata mea langa el si il atentioneaza pe un ton grav:
"Taiule, ai grija sa nu scoti WC-ul!" :rotfl: =))   :rotfl: =)) :rotfl:

P.S. 30 de minute nu a mai facut nimeni absolut nimic prin curte! Ne-am tavalit de ras!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

Kov iulian

Citat din: pharaonu75 din Noiembrie 27, 2011, 12:56:22 PM

Problema era ca acesti puieti se aflau langa WC-ul din curte...WC care era facut ca la tara, o groapa in pamant, ne-betonata, plus cabina unde stai si cugeti la diversele sensuri ale vietii! =))

O intrebare am si eu daca tot veni vorba de puieti de pomi langa wc , ai mai parinti au un pomisor de mar cam la 2-3 m de groapa wc-ului , ce credeti se pot consuma acele fructe ? :uimit: :uimit: :uimit: :uimit: :uimit:

pharaonu75

Dar cine te opreste?
Ce crezi ca ce este in wc ajunge "neprelucrat" in fruct?
Pai daca ar fi asa, de ce se foloseste gunoiul de grajd pe post de ingrasamant?
Asta ca sa nu mai luam in discutie adancimea acelei gropi  si adancimea pana la care ajung radacinile marului!

Vei constata ca acele mere sunt cele mai gustoase din intreaga gradina! :wink2:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

Kov iulian

#5
Citat din: pharaonu75 din Noiembrie 27, 2011, 03:31:17 PM

Vei constata ca acele mere sunt cele mai gustoase din intreaga gradina! :wink2:
Cam asa este  =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) m-ia zis altcineva , nu mai tin minte cine  =)) =)) =))