Pana cand ?

Creat de balas, Aprilie 07, 2009, 11:01:15 PM

« precedentul - următorul »

balasbebe

Ce usor mi-ar fi daca dragos nu ar fi banat. Nnu ar trebui sa ne tot schimbam locurile pe forum.
  Ce sa fac daca nu ma pricep la stupi? Incerc si eu sa invat cate ceva.
  Eu  nu cred ca este vreun stupar care nu are de invatat. Daca se simte profesor, este altceva.
:hi:  :hi:  :hi:  :hi:  :hi:  :hi:  :hi:  :hi:  :hi:  :hi:  :hi:  :hi:

filip

Prezinta ceva tehnici de invaluire a albinelor,ce inseamna sa lucrezi sub acoperire,etc :rotfl:
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

balasbebe

Citat din: filipPrezinta ceva tehnici de invaluire a albinelor,ce inseamna sa lucrezi sub acoperire,etc :rotfl:
Deocamdata sunt stupar. Cand voi fi patron va pun o poza,saui un film.
Caut un nucleu si va invat cum se face o familie.
O luam de la capat.
Caut o matca neimperecheata, si va arat cu o mana de albine cum fac un roi.
Vreau sa va invat cum sa va omorati albinele, sa scapati de ele, si sa nu va mai stresati pe aici.
  :hi:  :hi:  :hi:  :hi:  :hi:  :hi:  :hi:  :hi:  :hi:  :hi:

D006

Citat din: balas
Citat din: abejaAsa  da,  nene Balas. :hi:
si tot ei ma impiedica sa mai scriu civilizat.
O sa aveti un nas luuuung, lung de va fi greu de lucrat in stupina.

D006

Citat din: balas
Citat din: filipPrezinta ceva tehnici de invaluire a albinelor,ce inseamna sa lucrezi sub acoperire,etc :rotfl:
Deocamdata sunt stupar. Cand voi fi patron va pun o poza,saui un film.
Caut un nucleu si va invat cum se face o familie.
O luam de la capat.
Caut o matca neimperecheata, si va arat cu o mana de albine cum fac un roi.
Vreau sa va invat cum sa va omorati albinele, sa scapati de ele, si sa nu va mai stresati pe aici.
  :hi:  :hi:  :hi:  :hi:  :hi:  :hi:  :hi:  :hi:  :hi:  :hi:
..Deocamdata sint stupar"" ha ha ha ,in armata cui ??? . Un stupar adevarat nu vorbeste din auzite , nici din vazute cum afirmi aproape de fiecare data . experienta ta conteaza povestile spunele la nepoti , parerea mea e ca esti un stuparel mai mic care se ocupa mai mult de cresterea trintorilor, din moment ce te lauzi ca sti cum sa omori albinele ..se vede cit ti-s de dragi !!!

Donbazil

Sal'tare!
Nu prea aveam chef sa intru pe acest forum, care dupa parerea mea a ajuns cam jos...
Nu se mai discuta despre apicultura, numa' contre...
Da mi-am amintit o vorba spusa de un batran:
Cand doi sau mai multi  iti spun ca esti beat, chear daca n-ai baut numa' apa chioara, dute acasa si te culca...
Cine e intelept, ar trebui sa inteleaga...
Prea sunt multi care mai-mai  ca dau in paranoia " toata lumea are ceva numai cu mine"!!!!
Sal'tare! Numa' bine si rau la nime'  !
Donbazil - Faget.
P.S.  : Ne vedem si ne auzim DINCOLO! :hi:  :hi:  :hi:  :hi:  :hi:  :hi:

D006

Donbazil, daca ati fi postat despre apicultura nu ati mai fi avut ocazia sa ziceti "numa contre" poate dar pana si dumneavoastra intrati sa adaugati la contre si nu la subiectele apicole.

D006

Nota 10 Donbazil multumim de invitatie dar dincolo e multa cenzura ,daca nu esti deacord cu uni s-au esti mai luminat ca alti imediat ti se atrage atentia ,daca n-ai inteles si continui ai bulito ,i-ti baga pumnu-n gura nu se poate asa ceva acolo trebuie sa fi atent ce vorbesti cu cine vorbesti ,si despre ce vorbesti .daca ai intrebari ti se raspunde de multe ori necivilizat ,daca ripostezi ai incurcat-o si atunci nu e mai bine aici ,chiar si tu era sa o incurci cu congresu ,daca nu o lasai ?? acum are CENTRIFUGA ,probleme ,unul e tras pe dreapta si culmea de cine !!! DE MOS TEACA cum a zis un coleg , dar ce sa faci are tupeu omu si obraz gros, ,,

balasbebe

Citat din: crinulNota 10 Donbazil multumim de invitatie dar dincolo e multa cenzura ,daca nu esti deacord cu uni s-au esti mai luminat ca alti imediat ti se atrage atentia ,daca n-ai inteles si continui ai bulito ,i-ti baga pumnu-n gura nu se poate asa ceva acolo trebuie sa fi atent ce vorbesti cu cine vorbesti ,si despre ce vorbesti .daca ai intrebari ti se raspunde de multe ori necivilizat ,daca ripostezi ai incurcat-o si atunci nu e mai bine aici ,chiar si tu era sa o incurci cu congresu ,daca nu o lasai ?? acum are CENTRIFUGA ,probleme ,unul e tras pe dreapta si culmea de cine !!! DE MOS TEACA cum a zis un coleg , dar ce sa faci are tupeu omu si obraz gros, ,,
:hi:  :hi:  :hi:  :hi:  :hi:  :hi:  :hi:

balasbebe

Citat din: AndreiRNDonbazil, daca ati fi postat despre apicultura nu ati mai fi avut ocazia sa ziceti "numa contre" poate dar pana si dumneavoastra intrati sa adaugati la contre si nu la subiectele apicole.
Te salut  AndreiRN.
Eu acum sunt la Budapesta. Nu mi-am batut capul cu ei sa-i contrazic.
M-a rugat prietenul Dragos sa mai scriu pe aici si scriu. Deocamdata mai timid, ca nu are rost.
  La contre m-as pricepe si eu, dar se pare ca prinde mai bine pe aici.
Am facut ceva poze din parc, dar albine pe flori nu prea am vazut. Si daca as pune niste amarate de poze si la alea ar fi ceva de comentat.
  Mai nou sunt alcoolteste. Daca sufli si nu indica aparatul, degeaba spune politistul ca esti beat, ca ramane chitanta.
Sunt beat ca sunt fraier. As putea linistit sa stau in banca mea. Ei vorbesc de cenzura, si tot  ei o fac.
  O sa tac, atunci cand  se vor convinge ca nu mai au argumente .Pana la urma tot se vor epuiza subiectele de scandal.

D006

Salut.
Budapesta e un oras frumos si oameni mi-au placut de fiecare data cand am fost pe acolo.
Scandal si contre oricand vor fi in lume si mai ales pe net dar important e sa intelegi de ce le faci si de ce le face celalalt.
Daca e de distractie este placut dar daca este de rautate zambesti si mergi inainte.
Contrele nu trebuie sa fie un motiv care sa inchida gura nimanui dar sunt oameni si oameni.

balasbebe

Multumesc pentru incurajari.
Cand sunt departe de casa, si vad foarte multi oameni calmi si pasnici, parca sunt pe alta planeta.
M-am plimbat pe strazi, si oamenii erau aproape tacuti, chiar daca erau pe strada. La fel se intampla si in magazine.
Oare este posibil si pe forum? Eu cred ca da. Voi sta beat cateva zile.
Va salut pe toti din Budapesta.
  Sa ne auzim cu bine.

D006

Citat din: DonbazilSal'tare!
Nu prea aveam chef sa intru pe acest forum, care dupa parerea mea a ajuns cam jos...
Nu se mai discuta despre apicultura, numa' contre...
Da mi-am amintit o vorba spusa de un batran:
Cand doi sau mai multi  iti spun ca esti beat, chear daca n-ai baut numa' apa chioara, dute acasa si te culca...
Cine e intelept, ar trebui sa inteleaga...
Prea sunt multi care mai-mai  ca dau in paranoia " toata lumea are ceva numai cu mine"!!!!
Sal'tare! Numa' bine si rau la nime'  !
Donbazil - Faget.
P.S.  : Ne vedem si ne auzim DINCOLO! :hi:  :hi:  :hi:  :hi:  :hi:  :hi:
Aceasta este parerea dumneavoastra , dar 90% din topicuri sunt numai despre apicultura si unde nu exista contre , totul este sa ai rabdare sa le citesti si eventual sa intri in dialog.
  Este adevarat ca in 10% din topicuri sunt multe contre si remarci urate  , dar ce sa-i faci , normal , au expunere mai mare , cei care veniti dupa gainaritul sunt sigur ca la aceste topicuri va opriti pt. ca este fructul interzis dincolo.
    Eu unul am jurnalul apicol unde vb. numai apicultura dar acolo nu sunt citit de cei care ma injura la alte sectiuni , acolo stau la taclale doar cu stupari.
   Si sa nu uitam apicultura nu inseamna sa stai numai cu nasul in albine , ci si forme de asociere , probleme de comercializare , etc.

D006

Citat din: DonbazilSal'tare!
Nu prea aveam chef sa intru pe acest forum, care dupa parerea mea a ajuns cam jos...
Nu se mai discuta despre apicultura, numa' contre...
Da mi-am amintit o vorba spusa de un batran:
Cand doi sau mai multi  iti spun ca esti beat, chear daca n-ai baut numa' apa chioara, dute acasa si te culca...
Cine e intelept, ar trebui sa inteleaga...
Prea sunt multi care mai-mai  ca dau in paranoia " toata lumea are ceva numai cu mine"!!!!
Sal'tare! Numa' bine si rau la nime'  !
Donbazil - Faget.
P.S.  : Ne vedem si ne auzim DINCOLO! :hi:  :hi:  :hi:  :hi:  :hi:  :hi:
Daca nu era stilul inconfundabil puteam sa jur ca altcineva este logat cu acest username.Pacat ca sa ajuns aici.Si tu......Donbazil ....nu as fi crezut vreodata.Si eu stiu un lucru .....daca ma plictisesc urc pe munte.Sai'tare!
  Numai bine
Teinegru64(un paranoic)

D006

Bine zis sa ne vedem si sa ne Intalnim,, DINCOLO'' dar cred ca nati inteles unde sau nam inteles eu ..,,NUMAI BINE RAU LA NIME''.LA FEL VA DORESC SI EU SA NE VEDEM DINCOLO.