TARGUL APICOL IASI 2016 editia a VIII-a

Creat de bucovineanu, Noiembrie 30, 2015, 10:51:39 AM

« precedentul - următorul »

uve

e-mail : [email protected]
tel : 0744-595231

bucovineanu

Maine la targ la Iasi incepand cu  ora 10 30 vor avea loc o serie de expuneri despre ingrijirea albinelor, imbunatatirea si usurarea muncii in stupina, ameliorarea rasei de albine Carpatine si cresterea reginelor.
Expunerile vor avea loc in interiorul magazinului Carrefour Erra.
Vor avea expuneri prof. Ioan Popescu, ing. Vlad Balteanu, apicultor Mihai Grama.

oroles

Hmmm...  Din pacate voi ajunge abia duminica dimineata. :(
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

romikele

Citat din: bucovineanu din Martie 11, 2016, 10:18:16 AM
Vor avea expuneri prof. Ioan Popescu, ing. Vlad Balteanu, apicultor Mihai Grama.
Mai adăugați una: "Factorii de randament care asigură succesul în exploatațiile apicole de tip industrial" - apicultor Dănuț Puișoru, președintele AAPAR.

Cu această ocazie puteți lămuri proporțiile din rețeta cu lapte de mămică!   :D

MARIUS_bc


bucovineanu

De obicei duminica mai e de vanzare ce ramane de sambata. Anul trecut unele produse s-au terminat inca de sambata inainte de ora 10.
Conferinte vor fi numai sambata.

MARIUS_bc


apivasmob

Intr-o ora plec la targ .Ne vedem acolo.
Sanatate tuturor apicultorilor

oroles

Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

sebyman

#39
,inca un pic  pana la targ,la Podul iloaiei pentru colegi care merg la targ isi face viata un opel albastru neinscriptionat cu radar pe el,iar ieri respectiv vineri erau postati in zona baietii cu RAR mobil,sper sa nu fie ceva politic  planificat sa strice frumusetea targului,

apionesti

Eu ajung maine la Iasi si trec si pe la targ...daca o mai ramane ceva de azi... :smile:
In situatia in care vremea urata face ca targul sa se stinga (expozantii sa nu mai ramana pentru duminica), am rugamintea catre organizatori ca sa anunte de astazi.
Poporul roman are mai multi tradatori in interior decat dusmani in exterior...

MARIUS_bc

Azi la targ aglomeratie mare pana pe la 13 ... de toate pentru toti  ... bani sa fie !
Vremea innourata a picurat un pic ,neinsemnat!
Cateva preturi ...ce am achizionat azi
tactik 50ron
hranitor 4 ron
manere 2.5 ron
combinezon 60 ron
placi active pentru colectoare 2 ron
cupule 0.2 ron
rama cu gratie haneman port botci 20 ron
ulei parafina 12 ron

oroles

#42
Am fost si eu azi la targ. Desi e prima data cand ma duc la un targ apicol, am fost placut impresionat. Am "spart" vreo 1200 RON. Mi-a placut tot. L-am cunoscut pe Marian Sima si ma bucur. Lista de achizitii:
Roinita 2 compartimente cu 3 rame - 95 ron.
Nucleu 4 in 1 - 75 ron
Masca apicola cu bluza - 70 ron
Manusi - 25 ron
Cutii de introducere matci (15 buc.) - 11 ron
ApiVit Start - 3 buc - 30 ron
Varachet Forte - 45 ron (E cam scump de cand Apicola nu il mai vinde).
100 Rame 1/1 - 140 RON (De tei cu partea de jos lata cu imbinare)
50 rame de cat - 70 ron
Cupule de plastic (100 buc) - 20 ron
Rama portbotci cu hranitor si cu 16  botci nicot (cu tot cu bigudiuri) - 75 ron
Cadru de ansamblat rame de la uve - 60 de ron (Nu stiu cat de bun o fi, daril folosesc ca model).
Matrita botci Nicot de silicon (de la Marian Sima) - 50 ron (reducere de 10 ron pentru care ii multumesc!)
Creion de marcat matci - 10 ron
Cilindru de marcat matci - 15 ron
Faguri (1+1 la schimb cu ceara) - 162 ron
Cadouri pentru nevasta (o albinuta, un sapun cu miere si o sapca) - 28 ron (sapca am primit-o gratis dar sa nu ii spuneti nevestei :P ).
Benzina - 100 ron
Vitamine - 20 de ron
Perie apicola - 15 ron
3 gratii - 24 ron
Foale afumator 17 ron

Mai sunt ceva nimicuri pe care le-am luat dar nu im aduc aminte acum. Dezamagire: Nu am gasit la niciun producator rame de 1/2 reduse. As fi luat vreo 150 de astfel de rame. Oricum un baiat din Roman mi-a zis ca mi le face. Cred ca se numea Petru Ciocan.

Am fost foarte placut impresionat de dispozitivul de gaurit rame a lui Uve, insa nu stiu cat imi foloseste. M-am deprins cu bormasina si nu stiu daca l-as fi folosit atat de mult. Mi-a facut placere sa stau de vorba cu el si pot sa va spun ca omul se pricepe la marketing, dar face si calitate. I-am comparat dispozitivul de gaurit cu altele si cred ca face toti banii.






Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

bucovineanu

Am fost si eu astazi la targ. Multi expozanti multa marfa si multi cumparatori. Am intalnit forumisti pe care ii cunosteam. Din pacate nu s-a organizat o intalnire a forumistilor si nu am cunoscut altii noi.
Foarte interesanta a fost expunerea dlui prof Popescu. Chiar merita sa fie urmarita.

apivasmob

[quote author=oroles

Am fost foarte placut impresionat de dispozitivul de gaurit rame a lui Uve, insa nu stiu cat imi foloseste. M-am deprins cu bormasina si nu stiu daca l-as fi folosit atat de mult. Mi-a facut placere sa stu de vorba cu el si pot sa va spun ca omul se pricepe la marketing, dar face si calitate. L-am comparat cu altele si cred ca face toti banii.
[/quote]

Cate rame inchei /an? sa zicem 200 rezulta 10 gauri/rama 2000 dupa care pui capsa nu? cand acesta le face pe amandoua odata cum ai vazut.Merita
Sanatate tuturor apicultorilor