PAVILION APICOL MODULAR-Proiect de dezvoltare

Creat de cartus80, August 06, 2010, 10:33:37 PM

« precedentul - următorul »

ady stuparu

sistemul de care vorbiti l-am vazut si eu la galati pe un sprinter. avea o bena in care era incarcat moloz si accidental am trecut cand incarca bena si am ramas  :uimit:. m-am interesat de acest model si cik ar fi o firma pe la brasov care a echipat camioanele de la REMAT cu asa un sistem si am rugat pe cineva sa-mi faca rost de un conatc numai k nu mai dau de el.

proapi

Am incarcat poze cu acest sistem, pentru diverse capacitati si modele, pe forumul Stuparitul, la echipamente apicole.

D006

Citat din: proapi din August 15, 2010, 10:50:47 AM
Am incarcat poze cu acest sistem, pentru diverse capacitati si modele, pe forumul Stuparitul, la echipamente apicole.

Mitica pentru noi stuparitul ne este cam indiferent , daca ne respecti vii cu poze aici. :nono:

ady stuparu


cartus80

Cel mai aprig profesor este VIATA! mai intai iti da testul si dupa aceea iti preda lectia!

D006

Acel sistem de roll-on este foarte popular aici dar necesita asfalt solid pe cand cu albinele se cam lucreaza in camp si ar fi nevoie de un design adecvat.
Containerul ar trebui sa aiba niste schiuri destul de late sa nu se afunde in sol moale.

proapi


proapi

Nu se poate afunda in pamant cu 2 longeroane pe toata lungimea containarului.

proapi

vehicule autoutilitare pana la 3,5 t

proapi

Sistemul pentru camioane de 7 tone. Se pot monta sisteme la gabaritul permis de drumurile publice.

proapi

Container care poate fi transformat in rastel cu stupi.

proapi

posibilitati infinite!!!!!!!!!

Sistemul este pentru apicultura de mare randament.

cartus80

#42
Am intrebat un sofer pe Ford Transit de marimea platformei : 2m x 4,1m
Capacitate cilindrica:     2400 cm³
Masa totala admisibila:     3500 kg

Ce masini mai dispun de o astfel de platforma?  ca sa marim plaja  .... :zzz:
Sa nu o construiesc cu dedicatie  :smile:
Cel mai aprig profesor este VIATA! mai intai iti da testul si dupa aceea iti preda lectia!

ady stuparu

ford-ul meu are 2,10 pe 4,15 m, si majoritatea autoutilitarelor au benele de marimea asta. de ex. un  vw lt46 are lada de 2,10 pe 4,50m , dar depaseste 3500kg masa maxima este de 4600kg. la fel are si sprinter-ul 416. la iveco gasesti o gama mai mare de dimensiuni (cele pentru marfa usoara) sau daca nu, le detarezi. am facut la prieten o asemenea manevra. la un lt 46 din 2000 taxa era 900 E (peste 3500kg) iar dupa inmatriculare, am detarat-o pana la 3500kg. 
ma scuzati, nu am stiut ca trebuie poze de 128 kb.  :rusine:    :hi:

ady stuparu