Bine v-am găsit!

Creat de calmusdaniel, Noiembrie 13, 2013, 06:09:57 PM

« precedentul - următorul »

calmusdaniel

Citat din: vioso din Martie 02, 2015, 02:42:06 PM
Daca tot am vorbit la telefon hai sa va si scriu ceva .Frumoase toate filmuletele  pe care le-ati postat pana acum,le-am vazut pe toate si chiar si un apicultor mai vechi are ce invata daca bineinteles nu se crede a tot stiutor ,deoarece cred ca in acest domeniu totdeauna mai e loc de invatat.

De aceea m-am si inscris pe acest forum,ca sa invatam unii de la altii! :hi:

calmusdaniel

Nea Bio,l-am chemat pe popa de mi-a facut festanie si mi i-a sfintit! =))

calmusdaniel

Viscol la Bucuresti!Pregatim lopetile! :hi:

dan sebastian

La Tg Jiu ploua si e foarte frig. Marti ajung in Bucuresti cu galeria lui Pandurii la meciul cu Dinamo pt semifinale. Daca nu tineti cu ei, va astept in galeria noastra !!!
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

calmusdaniel

Citat din: dan sebastian din Martie 06, 2015, 09:49:27 AM
La Tg Jiu ploua si e foarte frig. Marti ajung in Bucuresti cu galeria lui Pandurii la meciul cu Dinamo pt semifinale. Daca nu tineti cu ei, va astept in galeria noastra !!!

Daca vrei sa mai pleci la rapita mai bine stai acasa,parca vad ca iesiti cam ciufuliti din bastoanele jandarmilor! =)) =))

dan sebastian

Jandarmii sunt pt protectia noastra. Galeria alora e problema.
Cred ca suntem cea mai pasnica si civilizata galerie din liga 1.
Oricum nu trecem de 100 de persoane in deplasare.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

istodorescu vasile

la mine este zapada de peste 25 cm, si ninge parca se apropie craciunul. dupa cum se vede, o sa am parte de vreo 2 saptamini de iarna.

claudiugj

Ati mai dat proteina la albine recent ?

calmusdaniel

Citat din: claudiugj din Martie 08, 2015, 06:34:33 PM
Ati mai dat proteina la albine recent ?

Ieri am dat ultima data pasta,sper sa se incalzeasca sa trec la sirop.

newcristian

Cam ce consum de pasta are un stup de productie care este pe 10 R ( la 1 Februarie , fara sa fie restrans in toamna ) dea lungul primaverii si cam cat primeste odata cu fiecare administrare ? . Pasta o administrati la trei zile sau ma gandesc ca ar fi mai logic odata cu fiecare zbor de curatire ? . Pentru siropul cu proteina folositi lapte praf ? ( proportii ? ) si cum il administrati pentru ca albina sa nu se inece . Toamna ce consum revine in medie de pasta unui stup de productie ? .

calmusdaniel

Din ianuarie-februarie,pana in martie eu dau 600g pe familie.Aceeasi cantitate o dau si-n toamna.
La 5l de sirop pun 150g lapte praf si 100g drojdie.

newcristian


bio

Citat din: dan sebastian din Martie 06, 2015, 11:21:30 AM
Jandarmii sunt pt protectia noastra. Galeria alora e problema.
Cred ca suntem cea mai pasnica si civilizata galerie din liga 1.
Oricum nu trecem de 100 de persoane in deplasare.

... cred ca nimeni nu poate sa ia bataie din cauza voastra... =))..


calmusdaniel


newcristian

Hraniti doar odata cu zborurile din zilele mai calde ?