arma ce ucide Gandacul mic de stup - Aethina Tumida

Creat de dodado, Februarie 03, 2015, 09:48:31 AM

« precedentul - următorul »

dodado

Buna ziua...din Italia va deranjez....as vrea sa va intreb daca v-ar interesa un produs ptr combaterea Gandacului mic de stup - Aethina Tumida care incepuse sa faca ravagii in sudul Italiei...de cand au inceput sa foloseasca produsul nostru totul a intrat in normal.Practic ar fi un mic rezervor de plastic care se introduce in stup se pune un lichid in acel rezervor care atrage acest gandac si il omoara.....Va multumesc.Mai jos am atasat descrierea produsului





Kiwi Bee

Bun venit Dodado.

avem colegi de forum din Italia care au deschis deja topic cu acest subiect. Nu era necesar sa deschizi si tu una. Nu duce la nimic bun sa avem mai multe topice cu acelasi subiect.

http://forum-discutii.apiardeal.com/index.php?topic=7890.105

feerary

eu cred ca asta e un marketing sau o simpla bataie de joc... noi deocamdata nu avem asa ceva plus nu cred ca de nebuni au ars aia mi de familii (cu tot cu lazi) daca combaterea era atat de simpla si eficienta. E parerea mea, tratati-o ca atare!

mape 48-petru manea

Eu zic sa-i acordam incredere si sa incercam acest produs daca va fi cazul (sper ca nu )

nicomico

Dodado iti multumim de informatii te asteptam cu noutati din apicultura.

dodado

salut baieti....sper sa nu aiba nimeni nevoie de asemenea capcane...noi suntem singurii care le producem aici in italia...dar va spun de cand am inceput acum 4 luni sa le producem si sa distribuim in  SICILIA  si CALABRIA problema a disparut,si incet incet producatorii incep sa-si revina f bine

dodado

salut la toata lumea...vizitati acest site ptr mai multe informati si video.....www.aethinatumida.com

edward_w92


dodado

un ulei mineral mirositor sau granule mirositoare ,,,,este totu inclus in kit

bio

Citat din: dodado din Februarie 03, 2015, 09:50:44 PM
salut baieti....sper sa nu aiba nimeni nevoie de asemenea capcane...noi suntem singurii care le producem aici in italia...dar va spun de cand am inceput acum 4 luni sa le producem si sa distribuim in  SICILIA  si CALABRIA problema a disparut,si incet incet producatorii incep sa-si revina f bine

Doado... nu ai mata succes acum cu dracovenia dumitale in Romania... Ce sa prinda romanul..??..paduchi..??

daca vrei sa-ti mearga jucaria ... cind vii in Romania baga in buzunar citiva gindacei din aia dragalshi de  Aethina Tumida da-le drumu pe ici pe colea si apoi sa vezi ce vinzare ai matale la aparate ... da nu te invat eu ca si dumneata stii asta .

MirceaCalin

Citat din: bio din Februarie 13, 2015, 07:53:16 PM
...daca vrei sa-ti mearga jucaria ... cind vii in Romania baga in buzunar citiva gindacei din aia dragalshi de  Aethina Tumida da-le drumu pe ici pe colea si apoi sa vezi ce vinzare ai matale la aparate ...
Puşchea-ţi pe limbă, nene bio !!!!!

mircea_tm_gt

daca apare gandacul in romania, stim pe cine sa luam la rost!

edward_w92


bio