Lapte Praf Degresat

Creat de Ubimedia, Octombrie 29, 2015, 03:16:01 PM

« precedentul - următorul »

Ubimedia

Lapte praf degresat 34-36% proteina ADPI
Origine Polonia, Franta, Belgia
Ambalaj: sac 25 kg
Posibilitate de livrare in maxim 48h. Cu noi, puteti conta, in mod constant pe un produs calitativ si un raspuns rapid la toate solicitarile dvs.
Pentru detalii si preturi nu ezitati sa ne contactati. 0744 350 001

bucovineanu

Sa stiti doamna draga ca noi crestem albine, nu vitei.

MirceaCalin

Citat din: bucovineanu din Octombrie 29, 2015, 03:30:15 PM
Sa stiti doamna draga ca noi crestem albine, nu vitei.
Superb !!!

   



NYK74

Ce să-i faci, uneori se mai greșește forumul, o fi scăpat din vedere ăla al vițeilor  :) :) :)
Acuma are si idei noi.

stefan1

  Nu cred ca a gresit. Sunt tot mai multi stupari care folosesc primavara si lapte praf ca supliment proteic. Doamna stia ca pentru albine e bun laptele degresat si exact despre el a facut referire.
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

Ubimedia

Citat din: stefan1 din Octombrie 30, 2015, 05:47:56 AM
  Nu cred ca a gresit. Sunt tot mai multi stupari care folosesc primavara si lapte praf ca supliment proteic. Doamna stia ca pentru albine e bun laptele degresat si exact despre el a facut referire.
Exact :)

oroles

Ce inseamna proteina ADPI? Nu am gasit o explicatie pe net.
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

Ubimedia

Citat din: oroles din Octombrie 30, 2015, 09:16:18 AM
Ce inseamna proteina ADPI? Nu am gasit o explicatie pe net.

ADPI reprezinta un standard minim impus ce face referire la calitatea proteinei.

relutu

Am luat azi de la targul apicol de la Buzau,lapte praf dar e cam crem la culoare si nu prea are gust de lapte praf,cred ca e faina de soia si aincurcat ambalajele.

stefan1

Citat din: relutu din Octombrie 30, 2015, 08:16:57 PM
Am luat azi de la targul apicol de la Buzau,lapte praf dar e cam crem la culoare si nu prea are gust de lapte praf,cred ca e faina de soia si aincurcat ambalajele.

  Vezi daca se dizolva, ca faina nu se dizolva.
Referitor la oferta de lapte praf: reveniti eventual in primavara, ca nimeni nu cumpara acum sa foloseasca in martie.
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

bmdna

Eu personal sint impotriva hranirii albinelor cu lapte sau cu orice alta proteina de origine animala. Imi aduce aminte mereu de boala vacii nebune care a fost favorizata de hranirea vacilor cu proteina animala. Mi se pare contra naturii, albina nu este o insecta omnivora. Tot o parere personala este ca o hranire cu proteina de origine animala poate contribui la o sensibilitate mai mare fata de insecticide si implicit, la depopularile constatate anul acesta. Eu am mai spus ca am avut in jur si rapita si floare si nu numai ca nu s-au depopulat, dar anul acesta am populatie mai mare la iernat ca anul trecut. Dar nu am nimic impotriva drojdiei de bere sau a fainii de soia. Este doar o parere personala, fiecare e stapan in stupina lui si face ce vrea.
Daca totul a iesit bine, inseamna ca ai gresit undeva!

bucovineanu

Ceea ce se ofera in saci de 25 de kg nu are nici o legatura cu laptele adevarat. Este lapte pentru vitei si este un inlocuitor de lapte, obtinut artificial.